Röportaj:
ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK MİLLETİNİN 57. ALAYIDIR
 2 dönem Silivri Milliyetçi Hareket Partisin’ de ilçe yöneticiliği yaptı. Tabi bunun öncesinde ocak geçmişi de var, geçmiş dönem ocak yönetiminde görev alan Özkök şuan da Silivri Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yürütüyor. Bir önceki yönetim döneminden tanıdığım Özkök ile dosttane başlayan sohbet bir anda gazetecilik ruhunun verdiği duygu ile ropörtaj havasında sorularla devam etti. Pırıl pırıl genç bir arkadaşımız olan Erhan Özkök Milliyetçilik duygu ve görüşlerinin yanı sıra bizi en çokta merhameti ve adaletli yüreği ile de kendisine hayran bıraktı.

Ülkü ocakları bir vakıf MHP ile organik bağı var ama kurumsal olarak bir bağı yok genel merkeziniz ayrı buraya gelen gençler vakfın çatısı altında burada toplanıyorlar. Buna dair bilmeyenler için bilgi verir misiniz?

Ülkü ocakları diğer siyasi partilerin olduğu gibi gençlik kolları kapsamında değildir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfıdır. Vakıf olmamız sebebiyle Genel Merkezimiz de ayrıdır, Genel Başkanımız Olay Kılavuz’dur . Genel Başkanımıza bağlı olarak çalışıyoruz fakat bir Ülkücünün siyasi görüşü Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Biz bu ocaklarda eğitim düzeyini ön plana çıkartıp gelen gençlerimizi bu yönde yönlendiriyoruz burada Vatanımıza ve Milletimize hayırlı gençler yetiştirmeye çalışıyoruz.

Ülkü Ocaklarında ne gibi eğitimler veriyorsunuz?

Haftalık rutin seminerlerimiz oluyor, seminerlerimiz de Ülkücülük anlamında bilgilendirme, ülkücü nedir,  Ülkücüler kimlerdir, Ülkücünün görevi nedir, gibi bilgiler veriliyor. Bunun dışında hafta içleri okullarında eğitimlerinde bilgi eksikliği yaşayan öğrencilerimize ek tersler veriyoruz. Gönüllü olarak Türk Eğitimsen ‘den hocalarımız gelip öğrencilerimize ders veriyor. Zaman zaman kurslarımız oluyor İngilizce kursu, Osmanlıca kursu, Kuran-ı Kerim kursları gibi buna benzer çalışmalarımız oluyor. Her Perşembe günü hocalarımızla Kuran hakkında sohbetler yapıp Kuran Tilaveti okunuyor.

Sosyal faaliyetlerimizde oluyor, önümüzdeki günlerde ocağımızın gençlerini spora teşvik etmek amacıyla yakın dövüş spor dalında hareket edeceğiz. Çocuklarımızın isteği doğrultusunda halı saha maçları, bilgi yarışmaları gibi çalışmalarımız var. Geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğumuz 3. Bölge ocaklar arası bilgi yarışmamız oldu.

Ülkü ocaklarına ve vakfın verdiği eğitimlere üyelik sistemi şart mı? Yoksa isteyen herkes buraya gelebiliyor mu?

Ülkü Ocakları herkesin gelebileceği eğitim ve kültür vakfıdır biz burada bir siyaset gözetmiyoruz. Buraya her gelen öğrenciye kapımız açıktır ve kendi çocuklarımıza verilen eğitim donanımında onları da gözetmeden eğitim vermekteyiz.

Ülkücülere vurulmuş bir damga vardır MHP’li diye ama biz kesinlikle buradaki çocuklarımıza siyasi anlamda bir şey paylaşmıyoruz. Buraya eğitim görmek amacıyla gelen bir öğrenciye hadi bakalım sen bize oy kullanacaksın şimdi deyip de aramıza öğrenci almıyoruz tamamen ülkü ocakları bir eğitim ve kültür vakfıdır.

Öğrencilerimize verdiğimiz bu eğitim sürecinde onlardan bir çıkar elde etmek için eğitim vermiyoruz bizim siyasi bakışımızın bir kolu olsun gibi düşünmüyoruz. Belli bir yaşa gelmiş olan çocuğumuzun siyasi görüşü farklı yönde olsa bile baskı kurmayıp hür iradesiyle hareket etmesini sağlıyoruz. Bizim ilk hedefimiz kaliteli, donanımlı gençler yetiştirmek. 

İlerleyen günlerde bir park açılışınız var. Geçmiş dönem Ocak Başkanı Nurullah Arıkan’ın bir projesiydi yanlış hatırlamıyorsam ve şuan bu projeyi kaldığı noktadan siz devam ettiriyorsunuz. Bununla ilgili biraz bilgi veriri misiniz?

Daha önceki Ocak yönetiminde böyle bir proje için karar almıştık, o zaman içerisinde bu projeyi hayata geçirememiştik yeniden gündeme alıp değerlendirdik ve Belediyeden rica edip bu projeye destek vermeleri için onlara sunduk onlarda bize destek oldu kısmetse Erseven sitesi sahil tarafında 02.04.2016’ da saat 13:00’ da Başbuğu Alparslan Türkeş’in adını verdiğimiz park açılışımız olacak.

Bir anıt açılışı yapacağız, açılış günü Kuran Tilaveti okunacak ve ikramlarda bulunacağız, aynı zamanda bir resim sergisi de olacak.

Bu parkımızın adı Başbuğ Alparslan Türkeş parkı olacak 4 Nisan Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü sebebi ile 2 Nisan da orada hem anma töreni aynı zamanda da açılış töreni düzenleyeceğiz. 

Türkiye’nin gündeminde yaşanan son olaylar ile ilgili düşünceleriniz nelerdir neler söylemek istersiniz?

Mevcut iktidarın belirli bir zaman öncesinde vermiş olduğu tavizler tavizleri doğurdu, gömlek isterken terör örgütüne takım elbise verip yapılanmalarına sebep oldular ve şuanda da önüne geçemiyorlar. İstihbaratın zayıflığı, dış ülkelerin bile bizim buradaki yaşanacak olayları bilmesi , bizim kendi istihbarat birimlerimizin hiçbir şeyden haberi olmaması büyük bir eksiklik.

Biz Türkiye Ülkü Ocaklarını 57. Alay olarak görüyoruz..

Bunun nedeni ise Vatanına son noktada bile sahip çıkacak kişiler bizleriz biz şuan hükümetin bir takım şeylerine müdahale olmak istemediğimiz için, bizleri farklı ve yanlış tanımamaları için elimizden geldiği kadar sokaklara çıkmamaya çalışıyoruz.

Sokaklar bizim işimiz değil çünkü, biz ülkü ocaklarımızı çocuklarımıza anlatırken sizin silahınız kaleminiz iyi birer donanımlı gençler olacaksınız, öğrenciler olacaksınız, herkesten daha fazla çalışacaksınız her şeyi laikiyle yapacaksınız diyerek yönlendiriyoruz. Bu şekilde iyi bir nesil yetiştirip güzel yerlere gelmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Günümüzde artık vurup kırmakla hiçbir şey çözülmüyor, biliyoruz ki diğer ülkelerin çok gelişmiş kuralları var eskiden Türk Ordusunu tehdit edecek birçok unsurlar yoktu çünkü biz iman gücü ve yüreğiyle savaşıyorduk.

Ama şuan bakıyoruz ki diğer ülkeler gibi doğru düzgün her şeyi ile kendi üretimimiz olanbir uçağımız yok bir füzemiz yok; yani gelişmiş bir teknolojimiz yok. Teknolojiye yakın bir nesil yetiştirirsek bu şekilde eğitim almış kaliteli bireyler yetiştirirsek bizim bu sıkıntıları giderebileceğimizi düşünüyoruz.

Zamanında Çanakkale’deki savaş gibi değil şuan ki durum, bir biyolojik silah ile başka bir ülkeden şuan yaşadığımız bu noktadan bizi vurabilecek düzeyde adamlar.

Yapılan eylemler de hükümetin dayatmaları halkı bastırmış durumda.

Hükümet bu terör olaylarında yetersiz mi kaldı?

Hükümetin yetersizliğinden ziyade verilen tavizlerden kaynaklandı. Türk Ordusu çok güçlü bir Ordu Devlet olarak da güçlü bir Devletiz ama bu karşımızdaki insanlara yansıtılmadığı sürece bu insanlar bir şekilde büyüyerek ve güçlenerek bir yerlere geldiler.

Bugün onlar ile uğraşmamızın sebebi yaklaşık beş yıldan beri sürecin getirmiş olduğu rahatlık, ve bu rahatlık onların iyi bir yapılanma içerisine soktu. Bu süreç de terör örğütü yapılanarak güçlendi, haa istediği kadar güçlensin hiçbir terör örgütü Türk Devletinin karşısında duramaz.

Bu ülke bu kadar şehit vermemeliydi ama bu siyasi boyutta açılan süreçte olmamalıydı. Dolma bahçede konuşulanlar nelerdi! Biz hiçbir zaman konuşulan ve anlaşma sağlanan bu toplantıları bilmedik.

Biz bu Ülke uğruna her zaman canımızı vermeye hazırız. Türkiye bir Hukuk Devleti terör olaylarında veya bu olaylara bulaşanlara daha ağır yaptırımlar uygulamalıydı. Gelinen sürecin sorumlusu da Ak Parti Hükümetidir.

Bu Terör olaylarında ve gelinen süreç de Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi Ak Partiye destek verdi. Bu birlik devam etmeli mi yoksa hükümet kendine öz eleştiri yapıp burada hata yaptık açıklamasında bulunmalı mı ?

Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları bu duruma nasıl bir tavır koymalı?

Devletin bekası bizim için her şeyden önemlidir, biz burada siyasi düşünce gözetmiyoruz. Ak Parti Hükümeti olduğu için biz Devlete destek vermeyeceğiz anlamında bir durum söz konusu olamaz. Bu sorunların giderilmesi için Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak sonuna kadar arkasında duracağımızı da Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ de belirtmiştir, Devlet Bahçeli’nin ‘’Devlet’’ her zaman partisinden önce gelen düşünceye sahiptir. Bizler bu vatanın var olmasını bu vatanın zarar görmemesini isteyen Milliyetçi insanlarız. Bundan dolayı Ülkü ocakları Devletimizin ve Milletimizin her zaman 57. Alayı görevini görecektir.


 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner148
banner132

Genç yazarın hedefi senarist olmak

Haberi Oku