ZAFER YALÇIN IŞIKLARIN İZİNDE

MHP İlçe Başkanı Işıkların İzinde.

Zaman her şeyin ilacı olduğu gibi '' Bekle ve gör'' cümlesi'nin de nihayi sonucudur aslında. 

Aylar önce yazdığım bir köşe yazısında o zaman teşkilat başkanı olan Zafer Yalçın'ın İlçe Başkan adayı olması'nın ne kadar yanlış bir tercih olduğunu yazmıştım. 

Ve zaman beni çok ama çok haklı çıkardı.

Zafer Yalçın 'aynı tas aynı hamam'' dedirtmeye davam ediyor, aylar önce yazdığım o köşe yazısında tanıdığım ve tanımadığım bir çok MHP li kardeşimden tebrik mesajları aldım ''az bile yazmışsın'' diyenleri duydukça doğru bir konuya parmak bastığımı anladım. 


İlçe kongresinde Yalçına olan tepkilerden dolayı bir çok kişi oy kullanmaya gitmedi, gidenlerin bir çoğu boş oy kullandı ve en traji komik olanı da kullanılan oy pusulalarının üzerine çizilen şekiller ve karekterler oldu. 


Kongre sürecine çok girmek istemiyorum şayet o kunuya girersem burada zararlı çıkacak olan Zafer yalçın olacaktır. Çünkü kongrede neler oldugunu ve ilçe başkanılığını nasıl aldığını çok iyi biliyorum.

Kongrede ite-kaka zorla başkan yaptırılan Zafer Yalçın'ın başkan olunca biraz daha Feraset sahibi biri olacağını ümit etmedim desem yalan olur ama ümidim boşa çıktı. 

Başkanlık koltuğu hiç yaramadı Yalçın'a, burnundan kıl aldırmayan tavırları, ve Özcan Işıkların izinde giden bir  Zafer Yalçın görüyorum.


Yalçın'ın Işıklara olan hayranlığını bilmeyen yoktur aslında.

İlçe Başkanı olan Yalçın Belediye Başkanını örnek alarak ilerlemeye çalışıyor, gerek basın mensupları arasında yaptığı ayırımcılık, gerek sosyal medya paylaşımları gerek teşkilatın başlangıç noktası sayılan Ülkü Ocakları ile yaşadığı soğuk şavaş, gerek kendi Teşkilat'ı ve yönetimi ile yaşadığı sorunlarıyla Özcan Işıkları örnek aldığının göstergesi gibi.


Yalçın'ın sürekli İl Başkanlığına şikayet edilmesini getirilmiş olduğu koltuğun hakkını verememesine ve Teşkilatı bir arada tutamamasına bağlıyorum. 


Her ne kadar kendi düşünce ve görüşlerimi paylaşsam da bu konuda MHP teşkilatından konuştuğum onlarca isim Zafer Yalçın hakkında olumlu bir cümle kurmamasıda bunun teyidi niteliğinde.


Hatta bir adım öteye gideyim kendi yönetimi bile Yalçın dan memnun değil ki ''böyle giderse görevden alabilirler'' söylemleri hiç de az değil aslında.


Zafer Yalçın'ın bu yazıyı okuduğunda ''senin üstüne vazife mi benim ilçe teşkilatımın iç işleri'' diyeceğini tahmin etmem çok zor değil. 


En nihayetinde ben gazeteciyim sizin iç işleriniz beni ilğilendirmez, ilgilendirmiyor da zaten ama görevimiz geregi siyasetçileri takip edip yaşananları, partililerin düşüncelerini kamuoyu ve siz siyasetçiler ile paylaşmak bizimde işimizin bir parçası.

 Siz siyasetçilerin yanında bulunan, sadece sizin duymak istediklerinizi ve görmek istediklerinizi size sunan kişilerden biri degilim. 


Size pembe panjurlu pencereden gösterdikleri manzaranın gerçekte öyle olmadığını anlamanız açısından önemli aslında gazetecilerin yazdıkları.


Zafer Yalçın'ın örnek alması gereken biri varsa şayet bu Başbuğ Alparslan Türkeş ve onun ideolojileri olmalı, Özcan Işıklar gibi Silivride diktatör tavırlar sergileyen, her yere herkese müdahale etme hırsı olan, benim derneklerim, benim kulüplerim, benim siyasetçilerim, benim yandaş basın'ım, benim iş adamlarım, benim haramilerim, benim ihalecilerim, benim ağalarım, benim paşalarım, benden yana olan ve olmayanlar zihniyeti ve düşüncesinde olan birini değil. Zira Özcan Işıklar başarısızlıkları ve olayları ile taklit edilmeye çalışılacak bir Belediye Başkanı değil bence.


Zafer Yalçın bir an önce Işıkları taklit eden bu tavırlardan vaz geçmeli, hayatında bulduğu bulacağı en büyük şansı olan ve hasbel kader geldiği o makamı hırsları ve kavgaları yüzünden kaybetmek istemiyorsa şayet, İlçe Başkanlığı konusunda kendisini yetiştirmeli ve Silivri de MHP tabanına sahip çıkmalı. 
 
YORUM EKLE

banner148

banner132