Muhtarlar Günü Silivri'de kutlandı

Muharlar Günü nedeniyle Silivri Atatürk Meydanı'nda resmi tören düzenlendi.

Muhtarlar Günü Silivri'de kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Silivri sahilinde Atatürk Meydanı’nda tören düzenlendi.

Törene Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Ercan, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri katıldı.


Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Ercan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.


Daha sonra Silivrili muhtarlar adına söz alan Sayalar Mahallesi Muhtarı Mustafa Tatar özetle şunları söyledi:

“Muhtarlık; Gönüllülük temelinde ve özveri ile yapılır. Muhtarlar,7/ 24 saat Görevlerinin başındadırlar. Mahallesinin ve Mahalle halkının her türlü sorunları ile muhtarlar ilgilenir ve her türlü soruna çözüm bulmaya çalışırlar. Bizim Toplumu iyi yöne doğru, doğru yöne doğru yönlendirme görev ve misyonumuz vardır. Yeni düşünceler üretip, onları uygulamaya geçirme konusunda, topluma ön ayak olmak, öncülük etmek bizim asli görevlerimizin arasında yer almaktadır. Ülkemizde gelişen her türlü Sosyal ve Ekonomik olayları yakından takip etmeliyiz. Sosyo – Ekonomik olaylar bizim ilgi alanımızda olmalıdır.Kaymakamımız, Bölüm Müdürleri ve Kısım Amirleri ile Mahallelerde Mahalle halkı ile toplantılar yapıyor. Bu toplantılar çok yararlı olmaktadır. Mahalle halkı bu toplantılarda sorunlarını ilk ağızdan ve direk olarak aktarmakta, sorunlara, ilgili birimlerin yetkilileri tarafından çözüm üretilmektedir. Bu tür toplantıların kesintisiz biçim devam etmesini temenni ediyoruz.Belediyemiz; Mahallelerde ihtiyaçlarımıza anında cevap vermektedir. Buradan Belediye Başkanımıza, Başkan yardımcılarımıza, Meclis Üyelerimize, Bölüm Müdürlerimize, Belediyemizin tüm emekçilerine, Mahallelerde verdikleri hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Ve bu hizmetlerin artarak devam etmesini umuyor ve bekliyoruz.


Büyükşehir Belediyemize, Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışan, Yol Bakım, İSKİ, İĞDAŞ gibi kurumların Müdür şef ve emekçilerine, Büyükşehir Belediyesi ile Muhtarlar arasında koordinasyonu sağlayan Muhtarlar Müdürlüğü, Su ve SU Ürünleri Müdürlüğü ve Veterinerler Müdürlüğündeki Müdür Şef ve çalışanlarına bizlere verdikleri desteklerden dolayı onlara buradan minnet duygularımızı gönderiyoruz. Ayrıca Tüm Siyasi Partilerimizin İlçe Teşkilatlarına da; Muhtarlarımıza gösterdikleri ilgi ve alakadan ve Çözüm Odaklı; çalışmalarından dolayı şükran duygularımızı sunuyoruz. Güzel Silivri’mizde görev yapan tüm resmi dairelerin Müdür, şef ve memurlarına, Oda Başkanlarına, Yöre Derneklerine, Birlikte çalışmış olmaktan memnun olduğumuzu altını çizerek dile getiriyorum. Değerli resmi daire çalışanları, Odalarımızın Başkan ve Yöneticileri Yöre derneklerimizin Yöneticileri Değerli Basın Mensupları Mahallelerimizi sizlerle beraber elbirliği ile yönetiyor ve yönlendiriyoruz.’’


KAYMAKAM PARTAL’A GİDİLDİ

Silivrili Muhtarlar daha sonra topluca Kaymakam Ali Partal’ı ziyarete gitti. Muhtarları toplantı odasında ağırlayan Silivri Kaymakamı Ali Partal, muhtarların devletin ve mülki amirin temsilcisi olduğunu belirterek Silivri’de her zaman el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi.Kaynak: supersilivri.com

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132