Halide Avlu: Hizmet için hazırız

Demokrat Parti Silivri ilçe yönetimi, kuruluş yıldönümü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir ayara geldi.

Halide Avlu: Hizmet için hazırız
Demokrat Parti'nin kuruluş yıl dönümü dolayısı ile pazar günü düzenlenen kahvaltı organizasyonunda DP İstanbul İl Başkan yardımcısı Sabri Toploğlu ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleride hazır bulundu.

 İlçe Başkanı Halide Avlu yapmış olduğu açıklamanın ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile görüntülü telefon görüşmesi yapılarak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Türk siyaset tarihinin gurur abidesi Demokrat Parti, 7 Ocak 1946 tarihinde kuruldu. Dört yıllık başarılı bir muhalefetin ardından yapılan genel seçimlere de muhalefet olarak girmiştir. 14 Mayıs 1950 seçimlerine " Yeter, söz millet'indir" sloganı ile gimiş ve adeta yıllardan beri gelen tek parti ve tek adam yönetimine Aziz Milletimizin büyük teveccühü ile son vererek, gerçek manada çok partili sisteme geçişi sağlamıştır. Milletin ilk özgür seçimde Demokrat Parti'yi iktidara taşıdığı 1950 seçimleri tarihimize " Beyaz Devrim" olarak geçmiştir.

Sonraki yıllarda ''Beyaz Devrim'' söylemi, sadece söylemde kalmayıp iktidar olduğu her dönemde vatanın her noktasına yapmış olduğu hizmetlerle de taraflı tarafsız herkese kabul ettirilmiştir.

Kuruluşundan itibaren demokrasi esaslarına en uygun devlet şeklinin Cumhuriyet olduğuna inanan Demokrat Parti, Cumhuriyetin teminatı haline gelmiştir.

iktidar olduğu yıllarda hak, adalet ve liyakat'i düstur edinen partimiz, muhalefet olduğu dönemlerde de yaptığı yapıcı ve yönlendirici muhalefet ile Türk siyaset tarihinde bir  misyon haline gelmiş ve yüzlerce siyasi partinin kaybolup gittiği siyaset arenamızda kurulduğu günkü saygınlığını devam ettirmiştir.

Demokrat Parti, askeri darbelerin millet iradesinin hiçe saydığı dönemlerde en ağır bedelleri ödemiş, demokrasi ve daha özgür Türkiye uğrunda, bir Başbakan ve iki bakan şehit vermiş, nice sayaset ardından memleket hapishanelerinde ömür tüketmiştir. Ancak tüm bunlar bile Demokrat Partiyi inandığı değerlerden geri döndürmemiştir.

Bu gün her ne kadar mecliste grubu olmayan bir parti olsak ta Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerimizde kongrelerimizi tamamlayarak yarın seçim olacakmış gibi Aziz milletimize hizmet için hazırız.

Bu vesile ile bu günlerde en çok ihtiyacımız olan birlik, beraberlik, adalet ve tam demokrasi için alternatif değil yegane çarenin Demokrat Parti ve Demokratlar olduğunu bir ker daha ama daha gür sesle belirtiyoruz, Aziz Milletimizin 1950'de ki teveccühünü yenilemesini bekliyoruz.

Silivri Demokrar Parti İlçe Başkanlığı olarak geçmişten bu güne faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz.

 


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132