Ak Parti Muhtarlarla Buluştu : Yapılan Hizmetler Hakkında Bilgi Verdi

AK Parti İstanbul Milletvekili Kıyıklık , Silivri ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda muhtarlarla buluştu.

Ak Parti Muhtarlarla Buluştu : Yapılan Hizmetler Hakkında Bilgi Verdi
 AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Bölge Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSKİ Silivri Şube Müdürü Ruhi Şahin ve Mezarlıklar Bölge Müdürü Yavuz Çaylak’ın da katıldığı, toplantıda muhtarlar sorunlarını dile getirirdi, talep ve beklentilerini iletti. Kutlu ve Kıyıklık muhtarların talepleri tek tek not etti.

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ilk sözü alarak yapılan çalışmalarla ilgili olarak uzun bir sunum yaptı. Kutlu, “ AK Parti Hükümeti olarak biz en çok oy aldığımız mahallemizle, en az oy aldığımız mahallemize de eşit şekilde hizmet ediyoruz” dedi. Silivri merkez olmak üzere tüm köy ve mahallerle eşit şekilde hizmet ettikleri ifade eden İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, bugüne kadar gerek hükümet herekse İBB kanalıyla ilçeye yapılan hizmetleri hazırlanan bir sunumla tek tek görselleriyle birlikte anlattı. Köy ve mahallerle alt yapı, sıcak asfalt, doğalgaz gibi hizmetlerin yapıldığını, onun dışında muhtarların talep ettiği hizmetleri de yerine getirdiklerini ifade eden Kutlu, çalışmaları devam eden hizmetlerle ilgili de bilgi verdi.

İBB SİLİVRİ SAHİLİNE YENİ DÜZENLEME YAPACAK

Büyük boy TV ekranından İBB’nin projeleri hakkında bilgi veren Rıfat Kutlu, Boğulca Deresi’nin ıslah çalışmalarında sona yaklaşıldığını, ancak bu çalışmanın sadece Boğulca Deresi ile sınırlı kalmayacağını belirtti. Kutlu, sözlerine şu şekilde devam etti: Boğluca deresinin ıslah çalışmalarının %85’i bitti. Dere denizle buluştu. Derenin üzerinde ki tarihi köprüyle ilgili anıtlar kuruluna takıldı ve onay bekleniyor. Onay gelir gelmez köprünün restorasyon çalışmaları tamamlandığında ıslah çalışması tamamen bitmiş olacak. Dere ıslah çalışmasının bitimiyle birlikte Erseven Sitesinin önünde yarların oraya kadar sahil ve çevre düzenlemesi yapılacak. Sahil düzenlemesiyle ilgili projemiz hazır” dedi.

CAMİNİN ETRAFI AÇILACAK

Tarihi Piri Mehmet Paşa Camisinin etrafının açılacağını söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Kutlu; “Piri Mehmet Paşa Camisinin etrafını açacağız. Düzenleme yaparak etrafını trafiğe kapatılmasıyla ilgili projemiz var. Bununla ilgili projemizi İBB’ye sunduk. Caminin bahçesinde ve etrafında yapılacak olan yeni düzenlemeyle tarihi dokunun güzelliği daha çok ortaya çıkmış olacak” dedi.

TARİHİ KÖPRÜLER ANITLAR KURULU'NA TAKILDI

Tarihi Mimar Sinan Köprüsünün restorasyon çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Kutlu; “ Mimar Sinan köprüsü ve derenin üzerinde ki tarihi köprü anıtlar kuruluna takıldı. Anıtlar kurulundan onay bekleniyor. Onay alınır alınmaz hızlı bir şekilde tamamlanacak” dedi.

KONUTLAR ALTGEÇTİNE GEÇİCİ ÇÖZÜM

Konutlar alt geçidiyle ilgili de geçici projelerinin olduğunu söyleyen Rıfat Kutlu; “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde konutlar köprüsünün orada üzücü bir kaza meydana geldi. Minibüsün fireni patlamış ve bir kardeşimiz o noktada hayatını kaybetti. Konutlar köprüsünü Silivri Belediyesi yapması gerekiyor. Ancak belediye bir türlü o köprüye çözüm bulamadı. Büyükşehir olarak geçici bir projemiz var. Kavşak ve sinyalizasyon sistemiyle trafiği bir nebze rahatlatabiliriz. Metrobüs güzergâhıyla alakalı yapılacak çalışma sonrasında da kalıcı bir çözüm yapılacak” dedi.

MUHTARLAR TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ


AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu’nun ardından söz alan Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Ercan; “ Öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. İlçe Başkanımız Rıfat Kutlu’ya teşekkür ediyorum. Rıfat başkanımız her zaman bizlerin yanında ve bir dediğimizi iki etmiyor. Burada Kadir Topbaş başkanımızı da anmadan geçemeyeceğim. Kendisinin Silivri’mize ve bizlere emeği çok büyük. En büyük teşekkürü de Kadir başkanımıza ediyorum. İnşallah Mevlüt Uysal başkanımıza da yeni görevi hayırlı olur ve onunla da güzel çalışmalarda buluşuruz. Bizleri buraya davet ettiğiniz için, sorunlarımızı dinlediğiniz için ve mahallelerimize yaptığınız hizmetler için hepimize teşekkür ediyorum” dedi.

ENER MUHTARI EREN: KÖYLERİ İBB’YE BAĞLAYIN

Daha sonra söz alan Fener Mahalle Muhtarı Muharrem Eren, kendilerine yakın ilgi gösteren İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ve Silivri belediye Meclis Üyesi Mutlu Bozoğlu’na teşekkür ederek söze başladı. Muhtar Muharrem Eren sözlerine şöyle devam etti: Bizler köy ve mahallelerimizde ki sorunları gerek İBB’ye gerek AK Parti İlçe Başkanımız Rıfat Kutlu’ya, gerekse İlçe Belediyemize iletiyoruz. Ben kendi adıma konuşmak gerekirse köyüme hizmet gelmesi için Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Milletvekillerimize kadar yazıyorum ve sorunları iletiyorum. İBB ve Hükümetimizden gerekli hizmeti alıyoruz. İBB’den bir tane biçerdöver aldık iki de birde kafama kakıp duruyorlar. Bir meclis üyesi hizmet etsin diye bize koşuyor, öteki meclis üyesi yapılan hizmeti kıskanıyor. Birde AK Parti hizmet yapıyor ama bu oya yansımıyor. Bir şeyler eksik yapılıyor. bunun sorgulanması lazım. Ayrıca köylerimizi Silivri Belediyesine bağladınız ama bizler ilçe belediyesinden hizmet alamıyoruz. Köyleri İBB’ye bağlayın. Daha sonra söz alan birçok muhtar kendi mahalleleri ile ilgili sorunları anlattı.

YAVUZ ÇAYLAK:BİZE YAKIŞAN MEZARLARIMIZ OLSUN

Tüm muhtarların mezarlıklarla ilgili şikayetlerini dile getirmesi üzerine söz alarak konuşan Mezarlıklar Müdürü Yavuz Çaylak; “ Biz istiyoruz ki bize yakışan mezarımız olsun. Tüm mezarlık duvarları ve yolları 2019’a kadar yapılacak. Her mezarlığa da bir güvenlik görevlisi koyacağız” dedi. RUHİ ŞAHİN: SORUNLARI EL BİRLİĞİ İLE ÇÖECEĞİZ Muhtarlardan İSKİ ile ilgili gelen şikâyetlere ise Silivri İSKİ Müdürü Ruhi Şahin cevap verdi. İstanbul’un 39 ilçesi arasında Silivri’de hizmet verdikleri, ancak zaman zaman bir takım sebeplerden dolayı aksiliklerin yaşanabildiğini söyleyen Şahin; “ Biz Silivri İSKİ olarak sorunları en minimuma indirmek için gayret sarf ediyoruz. Özellikle muhtarlarımızın bizlere ilettiği sorunlara anında müdahale etmeye çalışıyoruz. Sürekli iletişim halindeyiz. Ama bazen farklı birimlerin yapmış olduğu sorunlar da bize yansıyor. Ama onları da elbirliği ile hep birlikte çözeceğiz” dedi.

 

MİLLETVEKİLİ KIYIKLIK: BUNLAR ÇOK BÜYÜK SIKINTILAR DEĞİL

Muhtarların talep ve şikayetlerini tek tek not alan AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, toplantının en sonunda söz aldı. İletilen sorunların çok büyük sıkıntılar olmadığını söyleyen Milletvekili Feyzulllah Kıyıklık; “ Bunlar çok büyük sıkıntılar değil. Ama bizim millet olarak işimizi takip etmemek gibi bir sıkıntımız var. Aslında ilçe belediyesi ufak tefek sıkıntıları gayet rahat çözebilir ve hizmeti getirebilir. Ama niye yapmıyor anlamış değilim. Ben ilettiğiniz taleplerle ilgili tekrar ilgileneceğim. Muhtarlıklara araba talebinizi hem İBB’ye hem de Başbakanımıza ileteceğim. Elektrik faturalarıyla ilgili sorunu Bakanımıza ileteceğim. Bayan muhtarımızın muhtarlık binası talebiyle ilgili de gerekenin yapılmasını söyleyeceğim. Çanta mahallesine Bankamatik talebinizle ilgili de gerekli takibi yapacağım. Bunlar karşılanmayacak, çözülemeyecek şeyler değil. Zor şeyler değil. Sıkıntılarımızın en büyük kaynağı kendimiziz. Biz AK Parti olarak halkımızın yüzünün gülmesini istiyoruz. Onun için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: supersilivri.com

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132