YAZ DETOKS'U

 Yaz başlamadan önce pek çoğumuzu bir panik hali alır: Nasıl kilo vereceğiz?

İşte tam bu zamanlarda internetten araştırmalar yapmaya başlar, uzun zamandır bakmadığımız diyet kitaplarına bakarız.

Her ne kadar kısa sürede çok kilo vermenin iyi bir şey olmadığını bilsek de en etkili diyetlere bakıp kendimize en uygun olanı seçmeye çalışırız. Amaç, yazın bikinilerin ya da mayoların içinde güzel durabilmektir. Hem de kışın aldığımız kiloları hızlıca verebilmektir.

Ancak bir diyete başlamadan önce yapılması gereken önemli bir şey vardır: detoks. Detoks, vücudun alışılagelmiş düzenini birkaç günlüğüne bozarak bizi rejime hazırlar. Aynı zamanda vücuttaki şişliklerin atılmasını sağlayarak daha makul bir kiloda rejime başlamamıza neden olur.

Durum böyleyken ve yaz çanları çalıyorken detoks içecekler konusuna da girelim dedik.

Yazı özlerken detoks yapmak isteyenler, hadi başlayalım.

Salatalık, limon ve nane detoksu.

Bu detoksu yapabilmeniz için ihtiyacınız olan şeyler neredeyse her evde bulunan yiyecekler.

Malzemeler: 300 ml. su, 1 adet salatalık, 1 adet limon ve 10 adet nane yaprağı.

Hazırlanışı: Salatalığı ve limonu küp küp kesin ve suya atın. 10 adet nane yaprağını yıkayıp hazırladığınız karışıma ekleyin. 1 gece boyunca buzdolabında bekletin.

Ertesi gün bu karışımı dilerseniz tek seferde için dilerseniz de aralıklarla tüketin. Salatalık ve limonları da yiyebilirsiniz.

Ancak doğru detoks uygulamamız önemlidir.   Bir kere her şeyden önce karaciğer, böbrek, bağırsak gibi organları yenilemek ve temizlemek amaçlı olmalı , besinler içecek olmasından çok çiğnenecek besinler kıvamında olmalıdır.

Sabah uyandığımızda mutlaka bir bardak ılık suyun içinde bir dilim limon, zencefil, taze nane yaprağı , bal ilave ederek güne başlamanız, günde en az 2.5 litre su tüketilmeli , papatya, biberiye, rezene, ısırgan, melisa çayını tüketmeye özen göstermeliyiz.

Yazı daha form da ve fit geçirmek istiyorsanız önce vücudunuzdaki fazla ödemleri atarak varsa kilolarınızı vermek için diyet için ön hazırlık yapabilirsiniz.  

Kendinizle barışık olduğunuz mutlu ve güzel bir hafta dileğiyle hoşcakalın.

Ziynet Girgin
YORUM EKLE

banner148

banner132