VİCDAN MUHAKEMESİ

 Aylardır hem yerel de hem de ülke genelinde Fetö ye kilitlenmiş durumdayız. Fetö ile yatıp Fetö ile kalkıyoruz, kim Fetöcü kim değil konuşmaları artık tüm gündemimiz olmuş durumda.

Ayrıca anlamadığım diğer bir konuda 15 Temmuz darbe girişimine kadar kimse Fetöcü leri ağzına almazken şimdilerde herkes bir birini ispiyonlayıp ihbar etme yarışına girmiş durumda.

Silivri de fitili ilk ateşleyen de Özcan Işıklar oldu. Beni Fetöcülük ile suçluyorlar deyip ortalığı ayağa kaldırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde arazi satışları ile alakalı Meclis salonunda Hüseyin Turan'a yüklenerek  ''ben satmasaydım eski belediye başkanı satacaktı zaten'' diyerek yeniden bir tartışmanın fitilini ateşledi Işıklar.

Tabii ki beklenen oldu ve Hüseyin Turan Işıklara cevap vermekte gecikmedi. Turan üstü kapalı da olsa Işıklara sende Fetöcü'sün demeye getirdi.  

Ben ilk günden beri gerek yazılarımda gerek söylemlerimde Işıkların direk Fetöcü olmadığını belirtmiştim, evet belki onlarla olan diyaloğları Işıklara zarar verdi ama, bu Ak Partili Hüseyin Turan'ın bu işin içine ne kadar battığı konusunda mukayese bile edilemez.

Zamanında Fetöcülerin gazetelerine abone olan, çocuklarını onların okulunda okutan, onlara her türlü desteği ve imkanı veren Işıklar değil sizdiniz. 

Bunu nerden mi biliyorum!

Bütün Silivri Ak Parti bunu konuşuyor ulu orta her yerde, '' Hüseyin Turan'ı meydan nöbetleri kurtaramayacak, o önce kendi yaptıklarının hesabını versin'' diyenler sizin kendi partiniz ve partilileriniz.

Kimseyi Fetöcülük ile itam etmek benim haddim değil ama birileri de konuşurken veya açıklama yaparken de önce suçladığı şeylerle alakalı kendini sorgulayacak sonra başkaları için konuşacak. 

Ayrıca Hüseyin Turan belediye başkanlığı yapmış eski bir siyasetçi böyle dolaylı imalarla açıklama yapmak sadece gündem yaratmaya çalışıyor imajı yaratıyor kamuoyunda. 

Elinizde Işıkların Fetöcü olduğuna dair net deliller varsa şayet, bunu çıkar gerekli kurumlarla ve kamuoyu ile paylaşırsınız ve bizde size ''helal olsun'' deyip taktir ederiz.

Ama ne yalan söyleyeyim Hüseyin Turan yine beni şaşırtmadı, daha önceden yapmış olduğu ve kendisine yakıştıramadığım bazı ayak oyunları ile bir insanın hayatına neredeyse sebep olduğu aklıma geldikçe normal karşıladım. 

Silivri'nin eskileri ve neredeyse tüm siyasetciler herkes birbirini çok iyi tanır ve herkes kimin ne olduğunu iyi bilir.

Tamda bayram üstü gerek varmıydı böylesine ucuz polemiklere, sanırım siyaset de her yol mübahtır mantığı yürütüyor bizim siyasetci abilerimiz.

Her bayramda her kesin kullandığı bir cümle var '' nerede o eski bayramlar'' diye. Bende uzun zamandır nerede o eski siyaset ve siyasetçiler diyorum bu tür polemikleri gördükçe. 

Biz televizyon proğramlarında Siyasi Parti Liderlerinin karşılıklı açık oturumlarda tartıştığı günleri yaşayan bir nesildik. Son 15 yıldır siyaset ahlakının bu kadar kirlendiği başka bir dönemi hatırlamıyorum, siyasi ve kültürel bilgisi ile rakibine üstün gelemeyenler!!! Farklı yöntemlere başvuruyor.

Ama ne hikmetse Silivri'de siyasetçiler birbirileri için söylenmedik söz bırakmayıp madalyon'un arka tarafında ortak ticaret ve çıkar ilişkileri yürütüyor.

Sanırım bunlar daha iyi günlerimiz, bakalım ilerleyen zamanlarda siyasetçilerin hangi çıkışları bizleri şaşırtmaya devam edecek.

* Bazen bende kelimeler yetersiz kaldığında, söylemek istediklerimi bir türlü söyleyemediğimde..

 Hani diyorum, bazen yaşadıkça yaşamak en güzeli.

Fazla kırılmadan ve kırmadan.

Saglıklı ve huzurlu bir bayram sabahına uyanmanız temennisi ile herkese mutlu bayramlar.


YORUM EKLE

banner148

banner132