VİCDAN !

Akp eski milletvekili Muhsin Kızılkaya geçtiğimiz günlerde öyle bir kelam etti ki akıllara zarar. Şehit haberlerinden bıkıp usandığımızı daha kaç kere dile getirmemiz gerekiyor artık bende bilmiyorum. 

Sürekli yazıyoruz, söylüyoruz şehit evlerine ateş düştü diye, yorulduk artık; Biz yazmaktan yorulduk, söylemekten yorulduk ama bir türlü şehitlerin gelmesini engelleyemedik. 

O kadar büyük bir akıl tutulmasının içersindeyiz ki günlük olarak gelen şehit haberlerine artık üzülmez olduk. 
Ne kadar acıdır ki bu durumu olağan karşılar olduk.

Kızılkaya’nın açıklaması beni bir kez daha kahretti desem yeri var çünkü gerçekten kahroldum. Askerimiz için aynen şunu dedi kendisi ‘’ maaş alıyor, görevi ölmek’’ benimle birlikte bu lafı duyanlar birkaç dakikalığına şok olmuşlardır, sinirlenmişlerdir bilemiyorum. 

Bu duruma tepkiler geç kalmaz elbet cevap verilir gereği yapılır diye düşünüyordum sonra kafama dank etti.  Bu lafa sinirlensek ne olur 3-5 kişiyi geçmiyoruz ki bu duruma tepki koyan. 

Merak içerisindeyim şehit olan kendi evladı olsa gerçekten bu sözü söyleyebilirmiydi ?

Yada bir yakını olsa şehit olan, aynı sözleri sarf edebilecekmiydi ? 

Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın, kimseye yaşatmasın. Maksadım kesinlikle ‘’senin başına da gelsin’’ demek değil, yanlış anlaşılmasın. Fakat bu zihniyet nasıl bir zihniyet merak ediyorum. 

Ve yine kendisine sormak istiyorum maaş alıyor ya o askerler nasıl ölmelerini istersiniz bu gün Muhsin Kızılkaya ?

Bir canlı bombanın kendini patlatması ilemi?

Yoksa göreve giderken hendeğe konulan bir bombaylamı?

O gencecik evlatların görevi başında bomba yüklü bir araç yanlarından geçerken patlamasını mı istersiniz, yoksa hain bir pusuda şehit olmalarını mı ? 

Nasıl olsa maaş alıyorlar ya sizin için bir önemi yok ölmelerinin değil mi ? 

Doğmamış çocuğuna hasret kalarak mı ölmesini istersiniz? Yoksa eşi ile birlikte alış veriş yaparken arkasından vurularak mı ölmesini istersiniz ? 

Yada ailesi çoluğu çocuğu ile aracında giderken taranmasını mı istersiniz ? 

Maaş alıyor dediğiniz şehitlerin evlerine bir bakın… Yada hiç gördünüz mü bir şehit evini televizyondan dahi olsa ? Belli ki görmemişsiniz… 

Allah hiç birimize şehit evi, şehit anası babası görmeyi nasib etmesin artık, zaten bütün duam da budur benim. 
O evler kerpiçten yapılmış tek göz odalı derme çatma kiminin çatısı var kimin yok!

Bir duvarı eksik yada kiminin sıvasız ‘’maaş alıyor, görevi ölmek’’ dediğiniz insanların hayatlarını hiç görebildiniz mi ? 

Hiç zannetmiyorum. Vicdanınız yok olmuş sizin yazık. Fakat göz önünde olduğunuz için sizin gibi düşünen toplumlar geliyor peşinizden çünkü insanlara böyle empoze ediyorsunuz düşüncelerinizi ve vicdansızlığınızı. 

O yüzden de bugün bu haldeyiz gelen şehit haberlerine hiçbir tepki vermiyoruz. O gün siz o lafı söylediniz ya, sizi izleyen belli bir kesimde ‘’ heee evet ya maaş alıyor ölecek tabi ‘’ algısını gayet güzel oturttunuz. 

Şiddetle kınıyorum sizi, sizin gibi vicdansız insanlar topluluğuna birilerini daha kattınız diye kınıyorum. Her gün gelen şehit haberleri varken ben sizi bu söylediğiniz söz yüzünden  Allaha havale ediyorum…

Gündeme bakıldığında şuan yeni Anayasa başkanlık sistemi ile meşgul ondan daha muhim olan şeyler yokmu sizce? Değerli yetkililer! Mesela umursamadığınız şehitler gibi mesela 3 milyonu bulan işsizlik haberleri gibi, mesela aşırı zamlar gibi, insanların yaşadıkları geçim sıkıntısı gibi.

İzlediğim haberlere gülsem mi ağlasam mı bilemedim, birileri bize kamera şakası mı yapıyor! Artık buna inanmaya başladım. Televizyonda bir kanal yoğun trafikte röportaj yapıyor sürücülerle köprüler pahalımı diye soruyor ? 

Vatandaşın verdiği cevap Yavuz Sultan Selim köprüsü ve Körfez köprüsü çok pahalı kullanamıyoruz oluyor. 

Aynı soruyu Ulaştırma bakanına yöneltiyorlar onun cevabı ise ‘’ Köprüler pahalı değil, Fsm ve 15 Temmuz Şehitler köprüsü çok ucuz’’ oluyor. 

Ben daha fazla yazmayayım da biraz sizler düşünün istersiniz.

Kim kime şaka yapıyor ?

Kim kiminle alay ediyor?

Kısacası ben vicdanlara sesleniyorum hani şu aman partime bir şey olmasında ne olursa olsun diyenler…

Vicdan'ınız Rahat mı!!!

 
YORUM EKLE

banner148

banner132