VATANDAŞIN SESİNE KULAK VERİN.

 DENİZ HAVASI

Silivride yaşayıp da hayatın her rengini yaşamayan varmıdır? Sanmıyorum ki hayır diyen çıksın.

Mavi ile yeşilin bir arada muhteşem uyumunun birleştiği ender yerleden biridir Silivri, biz Silivride yaşayan insanlar olarak inanın çok ama çok şanslıyız.

Dünyanın ve Türkiye’nin bir çok yeri ile kıyaslarsak ne kadar haklı olduğumu anlayacaksınız. 

Bırakın güney doğuyu Türkiye’nin Kalbi olan Ankara da bile bombalar patlatılırken Milletçe bunun acısını yüreğimizde hissettik. Her gün gelen şehit haberleri de cabası elbette.

Türkiye böylesine içi kan ağlarken peki Silivri'de neler oluyor?

Genel fotoğrafa baktığım zaman, herkesin keyfi yerinde görünüyor, ülkenin doğusunda neler oluyor?

 Her gün kaç şehit var?

Televizyonlardaki iki dakikalık haber programından sonra ‘’lanet olsun’’ deyip yine sosyal medyada klavye delikanlılığı yapıp üç beş fotoğrafla iki satır ‘’terörü kınıyoruz’’ yazı haricinde kimsenin çok umurunda değil gibi görünüyor.

Duyarsızlaştık mı?

Yoksa terör olayları ile yaşamayı günlük hayatımızın bir parçası haline mi getirdik?

Tabii ki hayat kaldığı yerden devam ediyor, oturup ağlamakla bir şeyleri değiştirmemiz mümkün değil ama biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Bizler
Türk Milleti olarak her zaman birlik ve bütünlük içinde bir birimize kenetlenmeyi başarmış insanlarız ve umut ediyorum ki bundan sonrada böyle olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe hitabesi de böyle başlamıyor mu zaten

'' Ey Türk gençliği! 
Birinci vazifen Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhavaza ve müdafa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur''

Biz Türkiye Cumhuriyeti Bayragı'nın altında bu ezanların sesinin yükseldiği bir ülkede ilelebet dostça, kardeşçe birlik ve beraberlik için de bugüne kadar nasıl yaşadıysak bundan sonrada böyle yaşamaya devam edeceğiz.
 Bu vesile ile de Pkk terör örgütünü kınıyor ve terörün her türlüsüne karşı olduğumu belirtmek istiyorum.
Vatandaşın sesine kulak verin ey seçilmişler.
Son bir kaç haftadır Gazete Manşet'in Lansman davetiyelerini dağıtırken birçok kişiyi ziyaret ettim.
 Bu ziyaretler sadece öyle üst düzey veya protokol kişileri ile sınırlı değildi elbette. Her gittiğim yerde ''lütfen bizim sesimizi de duyurun'' diyen birçok kişi oldu. 
Özelliklede en çok şikayet benimde çok takıntılı olduğum ve hala hiç birinin Meclis sıralarında el kaldırmanın haricinde ne yaptıklarını anlamadığım Meclis üyeleri hakkında.
Altı üstü birer Meclis üyesi oldunuz arkadaşlar, görende sizi Milletvekili veya Bakan oldunuz sanır.
Vatandaşa selam vermemek ne demek? 
Vatandaşı görmezden gelmek ne demek?
Vatandaşı ziyaret etmemek ve onların sorunlarını dinlememek ne demek?
Bu dönemki Meclis üyelerinin birkaç tanesi hariç hepsi etiket peşinde koşan'' Ben Silivri Belediyesi Meclis üyesiyim'' diye ortalarda kasılan bir topluluk haline geldiniz.
Ak Parti yerelde muhalefet ama yetersiz bir muhalefet. Her Meclis toplantısında görüyorum hepsinin elinde birer akıllı telefon, toplantı bitene kadar sosyal medya takipçiliği yapıyorlar. Sosyal medyayı bırakında, size görev vermiş bu Halkın takipçiliğini yapın.
CHP nin de Ak Partiden aşağı kalır yanı yok tabii. 
Seçim zamanı kapılarını aşındırdığınız bu vatandaşlara kaç kez gittiniz?
 Veya kaç kez şöyle bir esnaf ziyareti yapayım dediniz? 
Tamam anlıyorum herkesin Meclis üyeliği haricinde işi gücü var ama bu sizi haklı çıkarmaz.
15 günde bir sadece iki saat şöyle çarşı pazara esnafını ziyaret etmeniz size hiçbir şey kaybettirmez . 
 Şahsen ben sizin yerinizde olsam utanırım sokağa çıkmaya..  Bu seçmenin yüzüne bakmaya yüzüm olmaz. '' oylarınızı aldık hadi Allaha emanet'' deyip kafanızı kuma gömemezsiniz.
Esnafından tutun da kamu da çalışanına kadar herkesin tek ortak yorumu var. '' Bütün Meclis üyeleri hepsi Emlakcı olup çıktı'' bu mudur kendinize yakıştırdığınız yorumlar.
Ben Özcan Işıkların yerinde olsam parti ayırımı yapmadan bütün Meclis üyelerini toplayıp herkese görev dağılımı yapardım ve her hafta CHP li ve Ak Patili meclis üyelerinden oluşan bir gruba vatandaş ziyaretleri konusunda görev verirdim. 
Çün ki sizler partilerinizin olduğu kadar Silivri Belediyesinin ve Silivrili vatandaşların Meclis üyesisiniz.
Ey Silivri’nin seçilmişleri!!
Öyle sosyal medya hesaplarınızdan tatil, eğlence ve yemek fotoğrafları baylaşacağınıza birazda vatandaş ziyaretleri gerçekleştirin ve bu vatandaşın sesine kulak verin.
Özgün Deniz Gündüz.
YORUM EKLE

banner148

banner132