Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Silivri’de çocuk olmak güzeldir
ROTARACTLARDAN UÇURTMA ŞENLİĞİ
SİLİVRİ’DE 23 NİSAN COŞKUSU
BEŞİKTAŞLILAR TEK YÜREK
SAADET PARTİSİ 23 NİSAN MUTLAMA MESAJI


ÜMİT KALKO, EĞİTİM YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR - SİLİVRİ - Silivridehaber.com
 
ÜMİT KALKO, EĞİTİM YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 22-07-2013 / 17-03

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Silivri Haberleri  
ÜMİT KALKO, EĞİTİM YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Silivri de başarılı bir ivme yakalayan Mektebim Okulları kurucusu Ümit Kalko, getirdiği yenilikçi eğitim anlayışı ile okul ve öğretim sistemine yeni bir ivme kazandırdı. Kısa sürede eğitim kurumları ile çok büyük bir yol kat eden Mektebim Okulları, yaptığı yatırımlar ile ulusal basının da dikkatini çekti. Kendi eğitim sistemlerine getirdikleri vizyon görüşü ile ‘’İçinde yaşanılan zamanın gereklerine göre değil, gelecek yüzyılların ihtiyaçlarını bilip ona göre hazırlıklarını yaparak tüm öğrencilerini Atatürk ilke ve devrimleri ışığında akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslararası toplumların her zaman en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olma’’ adına adımlar atan Ümit Kalko,’’ Çocuklar, yaşamın devamlılığıdır’’ inancını benimseyerek, her bir öğrencinin yaşam standartlarını üst düzeye çıkarmak için profesyonel personel kadrosu ile hizmetlerine devam etmekte.

Geçtiğimiz günlerde CNN Türk kanalındaki ‘’Eğitim ve Başarı’’ programına katılarak, başarıya giden yolda attıkları adımları ve atacakları adımları anlattı. Mesleki hayatının önemli bir kısmını Eğitim sektörüne adayan Ümit Kalko, kendisini eğitim sektörüne sürükleyen süreci anlattı. Avcılarda yaptıkları yatırımı anlatan Ümit Kalko, Belediyeler ile beraber yürüttükleri meslek eğitim seminerleri ile eğitim sektöründe geniş bir yelpazeye yayıldıklarını söyledi. 4+4+4 sitemi hakkında açıklamalarda bulunan Kalko’’eğitim sistemi çok hassas bir konu, bu sistemin avantajları ve dezavantajları mevcut. Önemli olan getirilen sistemin arkasında durup, devamlılığının sağlanması. Çünkü sistem kötü bile olsa, istikrarlı bir şekilde uygulandığı takdirde mutlaka iyi sonuçlar verecektir. 4+4+4 sistemi bana göre iyi bir sistemdir. Sisteme yapılabilecek tek eleştirimiz, keşke pilot uygulamalar ile belli bölgelerde başlayıp daha sonra Türkiye geneline yayılsaydı diyebiliriz. Bu sistemin en büyük avantajı, her bir eğitimin farklı okullarda yapılacak olması, eskisi gibi bütün eğitimlerin tek bir okuldan alındığı eğitim sisteminin değişecek olması. Eskiden verilen eğitimlerde tüm okulların bir arada olması ile sağlıksız bir eğitim uygulanıyor idi. Çünkü eğitim veriyorsanız, sağlıklı bir ortam içerisinde bu eğitimi sunmalısınız. Çünkü ilkokula giden bir öğrenci ile lise ’ye giden bir öğrenci aynı merdivenden çıkıyor, aynı tuvaleti kullanıyor ve aynı alanda top oynuyor. Her ne kadar aynı alanları paylaşmaları normal gibi gözükse de arada belli farklar mevcut. Bakanlık bu sebep ile 4+4+4 sistemini getirdi. Ama söylediğimiz gibi, getirilen sistem şuanda yavaş işliyor. Sebebi ise sistemin uygulanmasına yetecek kadar okulun bulunmaması. Bu süreç kapanan Düz liselerin, Anadolu liselerine dönüşmesi ilgili soruya cevap veren Kalko’’ Düz liseler yapılan çalışmalar ile kapanıyor ve Anadolu Lisesive Meslek liseleri haline getiriliyor. Fakat Anadolu liselerine yapılan atamalarda ikamet unsurunun uygulanması, Anadolu liselerindeki vasıf ve kaliteyi düşüreceğinden dolayı biz bunoktada alınan bu kararın tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz. Meslek liselerinin sayılarının arttırılması olumlu bir hareket çünkü Meslek lisesi memleket meselesi, kalifiye elemanlara ihtiyaç çok fazla, meslek lisesini bitiren bir şahıs meslek sahibi olarak bitiriyor. Bu da şahsın meslek hayatındaki statüsünde büyük bir kazanç sağlıyor’’dedi.

Dershanelerin kapatılması ile ilgili konuya değinen Ümit Kalko’’ Dershaneleri devlet açmadı ki devlet kapatsın, dershaneler ihtiyaç sebebi ile ortaya çıktı. Dershaneler bir sonuçtur bir sorun değildir. Nedenlerin ortadan kaldırılması sonuçların kendiliğinden ortaya çıkmasına sebep olur. Kapatılan dershaneleri eğitim kurumlarına dönüştürülebileceği yönünde açıklamalar yaptı bakanımız dershanelerin bir etüt merkezi haline getirileceği yönünde açıklamalarda bulundu. Dershanelerneden  ihtiyaçtır ve neden kapatılamaz sorularına cevap, üniversiteye giriş sınavları gerekse diğer sınavlar var. Merkezi sınavların devam etmesi bu zorunluluğu ortaya çıkarıyor. Gerek üniversitelerimiz gereksede liselerimiz aynı standartlar altında eğitim vermiyor. Bu da ortaya bir talep çıkarıyor. Aradaki eğitim eksiğini dershaneler kapatıyor. Merkezi sınavlardan olan SBS sınavını kaldırılacağı açıklandı bakanımız tarafından fakat bu getirilecek olan yeni sistemde de bir sınav söz konusu. Bunu sonucunda olacak şey dershanelerintabelalarını değiştirip, Etüt merkezi olur yada Eğitim danışmalıkları haline gelirler. Dershaneler bu talep doğrultusu ile varlıklarının sürdürecektir’’ dedi.

 

Yapılacak Tercihler ve Sağlık meslek Liselerini de artan trendin sebebi hakkında açıklama yapan Kalko’’ Sağlık meslek liselerindeki trendin sebebi sağlık sektörüne çok önemli bir yatırım ivmesi var. Gerek kamu hastaneleri gereksede özel hastanelerin sayılarında ciddi bir artış var. Ama aynı oranda eleman yetişemiyor. Devletimizdeki sağlık meslek liselerinin sayıları sınırlı, dolayısı ile mezun sayıları da kısıtlı oluyor. İşte bu noktada özel sağlık meslek liseleri ortaya çıkan açığı kapatmak için yaklaşık 3 yıldır yatırım yapmakta. Sağlık meslek lisesi mezunları diğer koşullara oranla daha kolay iş potansiyeli bulmakta’’ dedi. 


ÜMİT KALKO, EĞİTİM YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR : Google'da Ara
ÜMİT KALKO, EĞİTİM YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİLİVRİ

  SİLİVRİ’DE ÇOCUK OLMAK GÜZELDİR


          Silivrili çocuklar Silivri Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde oyunlar, sürprizler ve hediyelerle dol

  ROTARACTLARDAN UÇURTMA ŞENLİĞİ


           Silivri Rotaract Kulübü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında uçurtma şenliği düzenledi.  23

 
           YAZARLAR
 
TÜM YAZARLAR
© 2013 Silivridehaber.com Silivri'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
Silivride Haber ||
info@silivridehaber.com