TİRÜBÜNLERE SİLİVRİ SPOR OYNASIN SİYASETÇİLER DEĞİL

 Akgün Duru Silivrispor başkanı olduğunda verdiği birlik beraberlik mesajlarıyla takdir toplamıştı, sonra eski başkan Kalko’nun kulüpten alacağı için başlattığı yasal takip nedeniyle ihanet suçlaması yaparak ağır konuşmuştu.

Şimdi 38. gün yaptıkların paylaşırken Kalko ve arkadaşlarına teşekkür göndererek işi düzeltmeye gitti.

Aslında Başkan Duru zor şartlar altında bir görev devraldı, işi zor, yapacak işi çok; 

O yüzden doğru olan hiç kimseye bulaşmadan bu işi götürmek hele eski yönetime hiç bulaşmaması gerekir. 
Neresinden bakarsanız bakın sonuçta zor durumda bir takım şampiyon yapılmış ve teslim edilmiş başkan Duru ya.
 
Nihayetinde futbol bir netice oyunudur, maç bittiğinde skor tabelasına bakılır. 


Eski yönetim ne yapmış, takımı şampiyon yapmış söylenecek tek şey teşekkür etmektir, varsa kulübün borcu onu da ödemektir hele ki siyaset meydanına dönen bir kongrenin ardından olan tüm borç son kuruşuna kadar ödenmelidir.

Kulübün maça çıkacağı stadyumun iyileştirilmesi için atılan adımlar olumlu, aslında bu tarz stadyumda oynayan 2. Lig takımı pek kalmadı umarız ki Silivri ye Silivrispora ve 2. Lige yakışır yeni stadyumda bir an önce gerçekleşir, sporcuların kullandığı gecekondu da (Belediyenin katkılarıyla Gençlik Spor Bakanlığından izin, belediyeden ruhsat alınmadan yapılan kaçak yapı) bir an önce kulübün kendi binasına kavuşarak taşınmasıyla kimsenin başını belaya sokmadan yıkılır da kulüp te rahata erer.


Kulüp binasıyla ilgili bina'nın çürük olduğu ve belediye tarafından yıkılacağı 2 yıldır söyleniyordu o yüzden o binaya fazla masraf etmeden kendine yeni bir yer bulması daha doğru olur. 


Kulübe gelir sağlayan ancak İlçe Gençlik Spor müdürü göz yumduğu için 3. Şahıslara kiralanan kafeterya işletmesinin geliri nasıl gösteriliyor bilinmez ama bu durum başkan Duru nun hukuki bir problem başlamadan çözmesi gereken bir sorun umarız onu da çözer.


En önemli sorun kulübün 2. Ligde tutunup burada kalıcı olması ki bunun mümkün olup olmayacağını zamanla ve tabelaya bakarak göreceğiz. 

Bunun için en önemli güç Silivri nin takımına sahip çıkmasıdır. Güçlü bir taraftar desteği takımın en önemli avantajı olacaktır, hem maddi hem manevi olarak bu olmadan sonuç alınamaz. 


Bunun içinde kulübün oligarşik bir tayfanın kontrolüne terkedilmeyip tabanla buluşması sağlanmalıdır. 


O da öncelikle takımın siyasi hegomanyadan kurtarılarak halka emanet edilmesiyle sağlanacaktır. 

Halka erişmek için de kulübün tabanla buluşmasını sağlayacak yeni branşlara açılması, çocuklara ve onların ailelerine dokunması, bu suretle bir Silivrispor ruhu yaratılması ve maçların dolu türbinlere oynanmasıyla mümkün olacaktır.

Gerçi başkan Duru nun 38. Gün de destekleri için teşekkür ettiği isimlerin bir çoğu Silivri Siyasetinde; çoğu da türbine oynayan kişilerden oluşuyor. 

Takıma maddi ve manevi emek veren pek kimsenin ismi yok, hele hele halkın zikredilmemiş olması ayrı bir eksiklik çünkü en büyük maddi destek belediye gelirlerini kulübe terk eden Silivri halkına ait. 


Umuyoruz ki başkan Duru bu eksiği fark eder de halkla kulübü bütünleştirir. 


Sporu siyasete bulaştırdı diye başlayan bir rüzgarla eski başkan Kalko nun devrildiğini hatırlarsak konu daha iyi anlaşılır. 


Unutmayalım ki aslolan kurumlardır kişiler değil kişiler gelir geçer kurumlar baki kalır.


Spor çok kıymetli ve sporu spor için yapalım siyaset için spora bulaşanlara da prim vermeyelim.


Yeni sezonda ve 2. Lig de Silivrispora başarılar.


YORUM EKLE

banner148

banner132