TEMİZLİK ŞART

 Hepimiz elimize alalım kovaları, bezleri, süpürgeleri bir güzel temizleyelim ülkemizi, rüşvetçiden, talancıdan, teröristten, terörden. Öyle bir dar boğazdan geçiyoruz ki buradan acil çıkış yolunu bulmamız gerekiyor.

Terör zaten başa bela dur durak bilmiyor Chp Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlun’a yapılan saldırıyı esefle kınıyor şehit olan askerimizin ailesine baş sağlığı diliyorum buradan bir kez  daha.

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye topraklarına giriş yaptı, İşid denen terör örgütünün mevzilerini yıktı geçti. Allah yar ve yardımcısı olsun askerimizin dualarımız onlar ile Ülkemizi tehdit eden bütünlüğümüze zarar veren ne kadar örgüt varsa yıkıp geçsinler taş üstünde taş omuz üzerinde baş bırakmasınlar. 

Vatanı uğruna canını veren şehitlerimizin hesabını sormanın tam vaktidir, şehitlerimizin kanının yerde kalmadığını tüm dünya görsün ve bilsin. Türk milleti Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Mehmetçiklerinin hep yanındadır.

Bölge teröristlerden temizlenirken gurur duyuyoruz ama aklıma yine sorular takılı veriyor işte.

 Eli silah tutan maşallah sapa sağlam Suriyeli erkekler neden hala buradalar ?

Yetkililerimizin acil olarak bu duruma bir çare bulmaları gerekmekte yoksa gelecek vakitlerde önüne geçilemeyecek bir anarşi topluluğu bizi bekliyor.

Mülteciler gittikleri ülkelerin bir çoğunda yasa dışı işlere bulaşıyor yada bulaşmak zorunda kalıyor. Dilleri, yaşam tarzları farklı olan bu insanlar kontrol altında tutulmadığı sürece ülke güvenliği açısından her zaman bir tehdit arz etmekte bana göre.  

Mülteci sorunu ve göç ile ilgili yapılacak küçük bir araştırma ile geçmişten örnekler gayet kolayca bulanabilir.               
Dedik ya ‘’ Temizlik Şart ‘’ diye Fetö terör örgütü ile ilişkisi olan kamu görevlilerin hepsinin görevine son verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı 28 bin 163 Emniyet Genel Müdürlüğü 7669, Jandarma Genel Komutanlığı 323, Gıda Tarım

ve Hayvancılık bakanlığı ve Bağlı, İlgili Kuruluşlar 733, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 149, Rekabet Kurumu 15,

İçişleri bakanlığı 24 vali 369 Personel, Göç İdare Genel Müdürlüğü 163, Kamu düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı

10, Kalkınma Bakanlığı 65, Doğu Anadolu Projesi Bölge kalkınma İdaresi Başkanlığı 1, Güneydoğu Anadolu

Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 12, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 1,Türkiye

İstatistik Kurumu 118, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bağlı ve İlgili Kuruluşlar 175, Maliye Bakanlığı 829, Gelir

İdaresi Başkanlığı 757 toplamda 50 bin 589 kişi. 


Rakamların aklıma getirdiği tek bir soru var… Bunca kişi devletin kurumlarına yerleştirilirken acaba yetkililerimiz ne iş ile meşgul idi ?  

Soruşturulması ve tartışılması gereken konu bana göre budur. Çünkü bu kişileri görevden almak ile bu örgütün kökü kazınmaz, daha tepelere çıkmak gerekir, daha derinlere inmek gerekir. 

Gençlerimizin, çocuklarımızın sınav sorularını çalarak bir yerlere gelenlerin hesabını fazlası ile sormak gerekir. Ne ilginçtir ki bu kişiler hak yemekten uzak durulmasının gerektiğini etrafındakilere anlatırlar ama kendilerine geldiği zaman hiç çekinmezler.

Güzel dinimiz İslam’ı bu tarz ve anlayış içerisindeki insanlar köreltmektedirler. Türkiye’nin acil olarak cemaat denen yapıların hepsinden uzaklaşması sıyrılması ve temizlenmesi gerekir. Yetkililerin bir daha kanmaması gerekir…  

Bugün Fetö yarın başka biri olmayacağı ne malum değil mi ?

 Fetö ile ilişkisi tespit edilmiş bunca kamu görevlisi var iken örgütle ilişki içerisinde hiçbir siyasetçinin de olmaması ne kadar ilginç değil mi ?

Haydi bakalım bir soru daha işte bizlere sıra ne zaman gelecek acaba o vekillere ?

Ben merak içerisinde bekliyorum çünkü bu kurumlara o örgüt mensuplarının bir siyasi destekçisi olmadan yerleştirilemeyeceğinin hepimiz farkındayız sanırım ?

Bunu görebilen biz sade vatandaşlar yetkililerimize bir kez daha sesleniyoruz.  

Siyasete temizlik şart bizden uyarması…

Kendimiz için bir şey istemiyoruz sırf sizler bir kez daha kandırılmayın diye söylüyoruz.

Mutlu huzurlu bir hafta yaşamanız dileğiyle…  
YORUM EKLE

banner148

banner132