SİLİVRİ SPORA ŞOK KARAR

Silivrispor Kuşübü Başkanı Akgün Duru da dahil olmak üzere birçok isim bir yıl boyunca spor müsabakalarını izlemekten men edildi.

SİLİVRİ SPORA ŞOK KARAR
 Silivrispor-Pendik karşlaşmasından sonra yaşanan olaylarla ilgili olarak Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başvurusu üzerine Sulh Ceza Mahkemesi tarafından birçok isim hakkında "spor müsabakalarını izlemekten men" kararı verildi. 

Silivri Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararına göre; aralarında Silivrispor Kulübü Başkanı Akgün Duru, Denetim Komisyonu Üyesi Yusuf Ziya Küpelioğlu ve Kasaba taraftar Grubu Başkanı İrfan Bozdağ'ın da bulunduğu birçok isim hakkında "bir yıl boyunca spor müsabakalarını izlemekten men" kararı aldındı. 


Bu isimler, 6222 Sayılı Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında Slivrispor'un Silivri Stadı'nda oynanacak olan karşılaşmalarından önce ve sonra Silivri Polis Merkezi'ne giderek. imza verecek. Aynı isimlerin bir yıl boyunca Silivri Stadı'nda maç izlemeleri de yasaklandı.

KARARLA İLGİLİ DÜZELTME YAPILDI


Silivrispor – Pendikspor karşılaşmasından sonra yaşanan olaylardan ötürü Silivrispor Kulübü Başkanı Akgün Duru, Denetim kurulu Üyesi Yusuf Ziya Küpelioğlu, Kasaba Taraftar Grubu Başkanı İrfan Bozdağ ve birçok ismin hakkında 6222 Sayılı Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında tedbir olarak Silivrispor’un maçlarını izlemeleri yasaklandı. Bu karar taraflara tebliğ edilerek yürürlüğe girdi.

Konuyla ilgili olarak tarafımıza ilk gelen bilgi; bu tedbirin bir yıl süre ile uygulanacağı şeklindeydi. Ancak resmi tebligatta herhangi bir süre belirtilmediği ve olaylara karışan tarafların “yargı süresince” Silivrispor maçlarını izlemekten yasaklandıkları belirtilmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kaynak: süpersilivri.com

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 14:39

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132