DURU: KULÜP YÖNETİMİ 10 TANE TARAFTAR İSTİYOR DİYE DEĞİŞMEZ

Silivri Spor Kulübü'nün 9 haftadır yaşadığı şansızlık ve hiç puan alamaması'nın ardından Kasaba Genç Taraftar sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşım Silivri spor olayların da tansiyonun düştüğü şu günlerde yine gerilim yarattı. Paylaşımda Yönetimi istifaya davet eden taraftar gurubu sözmüş olan ateşi yeniden fitillemiş oldu.

DURU: KULÜP YÖNETİMİ 10 TANE TARAFTAR İSTİYOR DİYE DEĞİŞMEZ
Kasaba Genç Taraftar sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğrafın 2015 yılına ait olduğu belirten yetkililer, bu paylaşımın ve diğer olayların birileri tarafından bilinçli birşekilde organize edildiğini belirttiler. 

Yapılan bu paylaşımın ardından Silivri Spor Kulüp Başkanı Akgün Duru sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yaparak cevap verdi.

Taraftar grupları neden kurulur? Takıma destek olmak, moral vermek, tezahüratlarla stadlar da takımın 12. adamı olabilmek için.  Ama malesef bizim taraftar gruplarımızdan biri bu amaçlardan ziyade oyuncuları kendi sahalarında tedirgin etmek, yuhalamak, teknik kadroyu ve yönetimi sürekli istifaya çağırarak takımın motivasyonunu yerle bir etmek için kurulmuş gibi! 


Takım sevdası, yense de yenilse de takımının yanında olmayı gerektirir. Yönetimi sevmeyebilirsiniz, değişmesini isteyebilirsiniz ama bunu her maç sonrası "yönetim istifa" nidalarıyla ya da yönetimden kimsenin olmadığı akşam saatlerinde sadece teknik kadro ve futbolcularımızın olduğu lojmana siyah çelenk bırakarak yapamazsınız!


Bu sadece oyuncularımızın motivasyonunu, moralini, özgüvenini sarsmak için yapılmış bir harekettir ki bu davranış takıma büyük ihanettir! Sabotajdır! 


Takım kaybetsin diye yapılmış bir provakasyondur! Her ne gerekçeyle yapıyorsa bunu yapan taraftar grubu gaflet ve ihanet içindedir, taraftar değildir!!! Provakatördür, illa bir tepki verecekseniz gündüz saatlerinde yöneticilerin mekanı olan idari binaya koyarsınız o çelengi ki bu da bir şey değiştirmez!


Çünkü kulüp yönetimleri on tane taraftar istiyor diye değişmez! 


Mevcut başkanın görev süresi bitince şuan çıkarlarını gözettiğiniz başkan adayı, gelir genel kurula kazanır. Başkan değişir! Tekrar ediyorum! Kulüp başkanı genel kurul oyları ile seçilir! Takımın motivasyonunu bozan, futbolcuları kendi sahasında oynamaktan çekinir hale getiren sözde taraftar grupları istiyor diye değil! 


Değerli Silivrispor sevdalıları, şimdiye kadar aldığımız sonuçlar tabiki istenen seviyede değil bunun ziyadesiyle bilincindeyiz. Ama şimdiye kadar maç alamamız bundan sonra bu sonuçların değişmeyeceği anlamına gelmez asla. Sizden isteğimiz bizlere, iyi niyet ve çabalarımıza, teknik kadromuza ve futbolcularımıza inanmanız ve güvenmenizdir.  


Ben Akgün Duru olarak Silivrispor'umuzun başına tepeden gelmedim bazı provakatörlerin dediği gibi. Her yönetim döneminde maddi manevi desteğimi yıllardır asla esirgemedim esirgemem. Genel kurulumuzun gösterdiği teveccüh ve güven bu emeklerin sonucuydu. Lütfen siz de bize inanın. Lig uzun bir süreç! Biz Silivri olarak kötü niyetlilere karşı birlik olursak başaramayacağımız hiçbir şey olamaz.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 09:47

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132