AKGÜN DURU: Göreve Geldiği 38 Günde Yaptıklarını Anlattı

Silivri Spor Kulübü Akgün duru ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldıgı bir basın toplantısı düzenledi, görev geldiklerinin 38. gününde yaptıklarını va yapacaklarını anlatan Duru hiç kimse borçsuz bir kulüp aldığımı düşünmesin, bizler itam edildiği gibi fırsatçı da değiliz ama evet Şampiyon bir kulp devraldık

AKGÜN DURU: Göreve Geldiği 38 Günde Yaptıklarını Anlattı
 Konuşmaya bıktığımız konular var.

İnsanlar bizi fırsatçı olarak tanımlıyor. Şampiyon bir kulübü aldık diye, biz kulübü borçsuz almadık. Biz kulübü genel kurulda 2 milyon 593 bin TL borçla devraldık. Önümüzdeki yıla ait olan, yani şu dönemde gelmesi gereken 600 bin TL’lik gelirimiz de geçen yılın harcamalarında kullanıldı.

Yine 230 bin TL de federasyondana bu yılın harcamaları için verilen para da geçen yılın harcamalarında kullanıdı. Bu para yanlış kullanıldı demiyoruz yanlış anlaşılmasın sadece geçen yılın harcamalarında kullanıldı.

Biz kulübün borcunu son kuruşuna kadar herkese ödeyeceğiz.

Burada iki kaleme itirazımız oldu. Bunun için dava açtık ancak karşı dava olarak icrayla karşılaştık. Bunlardan biri 500 bin şampiyonluk pirimi, biri de 190 bin TL de sanatçılı şampiyonluk konseri eğlence gideri. Bunlar yönetim kurulu kararı olmadan yapıldı.

Onun dışında son kuruşuna kadar kulübün borcu ödenecektir. Kimsenin kulüpten alacağı kalmayacaktır.
Bir tarafta kulübü şampiyon yapmış bir başkan ve yönetim kurlu bir tarafta da gönüllü   bu işe soyunmuş ben ve arkadaşlarım var. Biz kendi adımıza bu konuları bir daha açmamak üzer ekapatıyoruz.

En başta emeği geçen herkese, Ümit Kalko ve arkadaşlarına saygılar sunuyoruz.

38 gün oldu Biz Kulüp tarihinde görülmemiş bir destekle göreve geldik. Öncelikli bize destek veren Belediye Başkanımız (Özcan Işıklar), eski Belediye başkanımız (Hüseyin Turan), Metin arkadaşım (Metin Karakaş), MHP ilçe Başkanı Zafer Yalçın, Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Özkök, Demokrat İlçe Başkanı Halide Avlu, STK Başkanları ve yöneticileri, Belediye Başkan yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz ve Silivri spor üyeleri ne çok teşekkür ederim.


Bize uygun görülen bu görevi layık-ı ile yerine getirecegiz ve emin olsunlar ki onların yüzünü kara çıkartmıyacagız. Silivri sporu layık oldugu şekilde temsil edip en güzel günleri hep birlikte yaşayacagız.
Biz 38 günde kısa vade de bir takım şeyler yaptık yapmaya devam edeceğiz.

Hemen her gün Kulüple aynı paralelde olan iş yerime ugramadan direk buraya geliyorum, Kulübün işlerine yetişmeye çalışıyorum bu yüzden eski defterleri kapatmaya çalışıyorum. O insanlarda emek verdi, kapandı gitti.

Uzun vade de yapılacak hayallerimiz var Siz basın mensuplarının destegi olmazsa olmaz, birlikte hayata geçireceğiz. Zor gibi görünen ama aslında çok kolay olay şeylerden bahsediyorum. Genel kurulda da söyledim neden Silivri de bir spor akademisi olmasın, bir vakıfla işbirliği içinde bunu yapabiliriz, Belediye başkanı bu konuda sonsuz destek veriyor, herkes destek veriyor burada konu olan silivri spor.

38 günün Hesabı..

Silivri Spor Kulübü Akgün Duru hazırladıkları video sunumla yaptıkları ve yapacakları işleri anlatarak, Silivri stadında yapılan bakımlarve onarımlar dahil soyunma odası, revir ve Kulüp lojmanının revize edilmiş fotoğraflarını sunarak bunlar 38 günde yaptıgımız küçük ama büyük işler dedi. Lojmanda kurulan kütüphane de bulunan kitapları da Kasaba gurubu hediye etmiş durumda.

VIP tirübün ayrıcalığı.

Akgün Duru; Protokol ve kapalı tirübün arasında 5 metre yer alarak 98 kişilik VIP yer olarak düzenledik. Bir çok kişiye gidip gelin üye olun sizi VIP üye yapalım koltuklarda isminiz yazsın çayınızı kahvenizi içerek maçları izleyin dedik.

Basın mensupları ile bir araya gelen Kulüp Başkanı Akgün Duru yaptıgı açıklamada;
60 yıllık tarihimizde görülmemiş bir destekle bizleri bu göreve getiren genel kurul üyelerine birkez daha teşekkür ederiz.


1- Göreve gelir gelmez federasyon ve il spor müdürü ile görüşmeler yaparak stadımızın mevcut hali ile maç oynama izni verilmiyordu bunun üzerine gerekli tüm çalışmaları başlatarak;

* Açık tribünde beton yenilemeleri yapıldı.

*Tibünlerin tamamı boyandı.

* Misafir tirübünü yenilendi ve koltukları takıldı.

* Kapalı tribünün tamamı silivri spor renkleri ile boyandı, yeni koltuklar takıldı.

* Kapalı tribün içinde 98 kişilik Vıp tribün yapıldı, özel koltuklar takıldı.

* Protokol tribünü kendi içinde büyütülerek komple yenilendi 60 kişilik olan kapasite 90 kişiye çıkarıldı.

* Stadyumun içi ve dışı komple boyatıldı.

* stad girişi duvarı boyanarak görsel çalışmaları uygulandı.

* Giriş tacı imalat aşamasında olup en yakın zamanda yerine takılacak.

* Stad tribün girişlerine turnikeler takılmak üzere siparişi verildi.

* Stadımızın soyunma odaları yenilendi, duşlar soyunma odaları ve saglık kabini başta olmak üzere bir çok
bölüm yeniden düzenlendi.

* Sporcularımızın kaldığı lojmanlar boyandı ve görsellerle kaplandı.

* Lojman binasına Futbolcular için Kütüphane yapıldı.

* Lojman binasına antrönörler için 3 ayrı oda yapıldı.

* Her futbolcunun odasına buzdolabı ve Tv alındı.

* Lojmana klimalar takıldı.

* Mutfak dolapları yenilendi ve yeni malzemeler alındı.

* Futbolcuların yatakları yenilendi.

* İdari binamızda yeni düzenlemelere başlanıldı.

2- Otopark ve otogar gelirlerini arttırıcı düzenlemeler yapıldı.

3- Yeni üyelik başvurularına başlanıldı, yoğun bir katılımla devam etmektedir.

4- Otobüsümüz Silivi spora yakışır güzellikte görsellerle kaplanarak kullanımına başlanıldı.

5- Taraftarlarımız için Lisanslı ürünlerimiz sipariş edildi.

6- Ürünlerimizin satışı için gezici karavan alındı. Görsel çalışmalarına başlandı.

7- Yeni sezonla ilgili transfer komitesi oluşturularak hocamızın raporları doğrultusunda Futbolcularımızın transferlerini yaptık.

8- İlk etap kampını tamamladık, 2. etap kampı Afyonda çalışmalarına devam etmekte.

9- 20 Agustos 2017 de sezon açılışımızı gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

10- Gerekli izinler alındıktan sonra 27 Agustos 2017 pazar günü ilk maçımızla taraftarla buluşmak istiyoruz.

Bizler yönetim kurulu olarak, örnek bir spor kulübü modeli oluşturmak amacı ile belediyemizin ve halkımızın destegi ile var gücümüzle andımız olsun ki sizlere layık olacağız.

Sayın İlçe Kaymakamımıza desteklerinden dolayı teşekkür ederiz, Rahmetli ilçe emniyet Müdürümüz Hakan Çalışkan'ı rahmetle anıyor geçmişte yapmış oldugu katkılarından doları Allah razıolsun diyoruz.

İlçe spor Müdürümüze stad çalışmaları esnasında göstermiş oldukları kolaylıklardan ve anlayıştan dolayı, Gençlik Hizmetleri spor İl Müdürlerimize Slivri stadında gerekli olan tadilata izin ver
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2017, 21:05

özgün deniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat toklu
murat toklu - 4 yıl Önce

fazla değil 1 sene önce bu bahsettiğin klüp tarihinde görülmemiş destek dediğin kişilerin hepsi kalko 'ya yalvariyordu ..akgün duru eğer bu klüp senle gi̇derse sondan 6.bi̇ti̇r bu li̇gi̇ mekaninda herkese çorba benden :)

SIRADAKİ HABER

banner148

banner132