SORGULAMAK LAZIM

 Her geçen yıl bir önceki yılları arar duruma geldik. Yeni gelecek yıl bizlere hep güzel şeyler getirmesini temenni ederek yazılar mesajlar paylaşıyoruz ama madalyonun öbür yüzü hiç  de öyle olmuyor maalesef.

2016 yılı bizim için o kadar acılarla dolu bir yıl oldu ki, inanın ne kadar istemesem de hep hatırlamak durumunda kalıyorum.  Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenler 15 Temmuz sonrası yaşadıklarımız hala bitmedi.

Çok karamsar olmak istemiyorum ama bir süre daha bazı şeylerin yoluna girmesi zaman alacak gibi duruyor.

Türkiyedeki siyasi konjektür yoluna girer mi bilmiyorum ama ekonomik kriz her ne kadar resmi makamlarca dillendirilmese de, iş dünyası ve küçük esnaf bu ekonomik krizden ciddi etkilenmiş durumdalar.  Sizce de artık siyasi parti gözetmeden herkesin herşeyi sorgulaması gerekmiyor mu?

Türkiye'de bazı kesimlerin haricinde kimse bu yaşadıklarımızı sorgulamıyor yada sorgulamak istemiyor. Ben yeni yılda Milletçe sorgulayan ve hesap soran bir toplum olmayı diliyorum.

Neden kimse Türkiye'nin geldiği vahim durumu sorgulamıyor!

Neden kimse Ak Parti Hükümeti'nin pkk nın siyasi uzantılarını yasal olarak meclise sokmasını ve yapılan mutabakatları sorgulamıyor!

Neden kimse ''olsun çalıyorlar ama yol yapıyorlar'' yerine, hükümetin yaptıklarının bir lütuf olmadığını, kendi ceplerinden değil de bizim ödediğimiz vergilerle yapıldığını ve bunu da biz vatandaşlarına ücret karşılığı hizmet olarak verdiğini sorgulamıyor !

Neden kimse Gülen cemaati'nin nasıl oldu da bu kadar yapılanıp güçlendiğini, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişiminin öncesini esas nedenlerini sorgulamıyor!

Neden kimse 15 Temmuz darbe girişimi sonrası devam eden fetö operasyonları'nın siyasi sorumlularına operasyon yapılmadığını sorgulamıyor. ''Babamın oğlu da olsa bu olaya karışan herkes yargılanacak hesap verecek'' diyen Cumhurbaşkanı neden Siyaset kanadına operasyon yaptırmıyor.

Neden kimse Ergenekon ve Balyoz davalarında yıllarca tutuklu kalan, ailelerinden koparılan, onurları ayaklar altına alınan, vatan haini ilan edilen ve hatta tutukluyken hayatını kaybeden insanların, bu olaylara nasıl iftiralarla maruz kaldıklarını, ''bu davanın savcısıyım'' diyen şimdiki Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın ''kandırıldık'' açıklamasına '' Devlet kandırılmaz'' diye neden kimse sorgulamıyor.

Neden kimse bu üklenin güvenlik zaafiyatı var, istihbarat iyi çalışmıyor, pisi pisine Askerimiz, Polisimiz, masum yurttaşlarımız şehit oluyor, terör örğütü aylarca güney doğuda köstebek misali sokaklarının evlerin altını oyup, bomba düşerken istihbarat birimlerimiz ne halt yedi diye sorgulamıyor.

Büyük bir hevesle Ak Gençleri bekliyorum ''  yol ver gidelim Taksim'i ezelim'' diyenler ne zaman kahpece Polisimize Askerimize pusu kuran Kck lıları ezmeye gidecek, ne zaman kandil dağını yerle bir edecek. Öyle beyaz kefen giyip sokaklarda  pankart açmakla ahkam kesmekle olmuyor sevgili genç kardeşlerim.

Neden kimse Cumhurbaşkanı Erdoğanın yıllar önce başkanlık sistemine karşı çıkarken şimdi ille de başkanlık sistemi diye diretmesinin altında ki gerçeği sorgulamıyor. 

Neden kimse MHP nin hangi anlaşmalar ve vaadler karşılığında Başkanlık sistemi ve anayasa değişikliğine destek vermesinin gerçek nedenlerini sorgulamıyor!

Neden kimse Ak Parti Hükümetinin Başkanlık sisteminin içeriğinde tam olarak neler var bunu neden tüm Türkiye ile paylaşmadığını sorgulamıyor.

Yada neden kimse askerlerimizin Suriye de ne işi var, Esad'a karşı bir müdahalemi yoksa gerçekten terör örğütleri ile mücadele mi diye sorgulamıyor !

Neden hiç kimse Ak Parti hükümeti döneminde çocuk tacizcileri'nin arttığını kadına şiddetin tavan yaptığını, sokakların savaş alanına döndüğünü, dünyanın en pahalı benzinizi, elektiriğini, doğal gazını kullandığımızı, yine bu dönemde rantların önünün açıldığı, yandaşcılık da ve hırsızlık da yüksek lisans yaptığımızı, ama ''kandılırdık'' diyerek master'ımızı tamamladığımızı sorgulamıyor!

Hepimizin çok iyi bildiği daha yüzlerce örnek yazabilirim, sorun yazmak değil, sorun önce kendimizi sorgulamadığımız için yaşananları ve yaşatılanları sorgulamaya korkar hale geldik. 

Yine tekrarlıyorum umarım yeni yılda hayatın her alanında olumsuzluklara karşı sorgulayan ve hesap soran birer birey ola bilmeyi temenni ediyorum.

Herkese iyi seneler.. 

 

YORUM EKLE

banner148

banner132