SONUÇ

  Referandumu geride bıraktık. Milletimiz seçimini yaptı, sandıktan çıkan sonuç beni mutlu etmedi.  Neden mi? Kısaca açıklayalım o vakit! Yazılarımda her zaman objektif olmaya özen göstermişimdir, kimi zaman yaptığı işlerden dolayı hükümeti ve kişileri övmüşümdür kimi zaman muhalefetin çıkışlarını alkışlamışımdır.

Yeri gelince hükümete karşı çıkmışımdır yeri geldiğinde muhalefete dil uzatmışımdır. Elbet ki herkesin bir siyasi görüşü ve düşüncesi vardır. Elbet ki herkesin bir inanışı vardır ve kendine özgüdür. Asıl mesele bunu dile getirip getirmemek değil mesele fikirlerini terk edip tarafsız bakabiliyor olabilmektir. 

Referandumu ‘’ Evet ‘’ çıktı tüh tüh, ‘’ Hayır ‘’ çıkmadı vah vah diye değerlendirmek istemiyorum çünkü bu şekil değerlendirmeyi herkes yapabiliyor. Millet oyunu kullandı cevabını verdi ders almayı bilen siyasilere. Yüzde 51 evet ile yüzde 49 hayır arasında rakamsal olarak bir fark olsa da fikir ve düşünce olarak kimse kazanamadı. 

‘’ Evet’’ cephesi umduğunu bulamadı bana göre 3 partinin içerisinde bulunduğu yapı gereği çok çok fazla olmalıydı bu oran işte o zaman benimde içime sinerdi hani şöyle bir yüzde 70 – 75 oranında evet çıksaydı sandıktan baş üstüne denirdi içimize sindire sindire. ‘’ Hayır ‘’ cephesine bakınca şöyle bir uzaktan biraz daha etkin olmaları gerekliydi diyebilirim, Chp bütün ipi sırtlandı desteği bence yok gibiydi. 

Net konuşmak gerekirse yüzde 49 uda başarı gibi görmek bence bir ahmaklıktır. Sonuç olarak fikirler değil burada rakamlar galibi belirledi.

 Vatandaşa çıkıp da ‘’ Kardeşim bu parti seçimi değil Anayasa değişikliği’’ diye anlatılsaydı hayır ve evet  arasındaki fark çok ciddi olacaktı o zaman. Fakat partiler bunu anlatmayı bırakın insanları ötekileştirmeyi tercih etti. ‘’ Hayır verenler teröristtir, Vatan hainidir ‘’ gibi söylemler. Ne kadar yanlış ise ‘’ Evet verenler ülkesini sevmiyor Vatanına ihanet ediyor ‘’ söylemleri de bir o kadar yanlış oldu. 

İçime sinmiyor bu referandum çünkü oran bir birine çok yakın ve açıkçası beni bir endişe kaplıyor. Evet diyende Hayır diyende bu Ülkede yaşıyor, eğer siyasiler tarafından ayrıştırma yapılmaya devam edilecekse ben en dişe duymakta çok haklıyım.

YSK nın son andaki kural değişikliği aklı selim olan her insanda bir soru işareti yaratmıştır diye düşünüyorum. Sadece hayır diyenler değil evet verenlerde ‘’ Hop ne oluyor ‘’ demiştir. Kural kuraldır bunun üzerinde bir oynama esneme hem de seçim gününde sandıklar daha yeni kapanmışken yapılan açıklama soru işaretini bıraktı herkesin kafasına. 

Görüşüm bunun tekrardan incelenmesi ve hiçbir akılda soru kalmadan konunun kapatılması yönünde en küçük bir soru işareti tarihe kazınır ve ilerde bir yerde mutlaka çıkar karşısına adamın hem de aleyhine. Şu saatten sonra tekrar seçim yapılsın demiyorum. Tekrar yapılacak olan seçimin parasını sen ben ödüyoruz cebimizden incelensin diyorum ben.

O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşması sırasında en çok dikkatimi çeken kısım ‘’ atı alan Üsküdar’ı geçti ‘’ demesi oldu. Daha naif olunabilirdi bana göre bu söylem biraz kırıcı oldu hayır verip de kendisini sevenlere. Şunu demeliydi Cumhurbaşkanımız ‘’ YSK nın kararı hakkında itirazlar var, akıllarda şüpheler var: şuan için sonuç evet gözüküyor ama bunun incelenmesini bende istiyorum’’ deseydi.  80 milyonu tam anlamıyla kucaklamış olacaktı diye düşünüyorum… 

Sonucumuz ‘’ evet ‘’ Vatanımıza, Milletimize hayırlı olsun ülkemiz kazansın çünkü bizim bu topraklardan başka gidecek hiçbir yerimiz yok. Bu topraklar dışında dostumuzda yok.

23 Nisan Pazar günü Silivri’mizde MHP nin 10. Olağan kongresi gerçekleştirildi, yazılarımı okuyanlar ve beni şahsen tanıyanlar bilir, MHP Silivri İlçe Yönetim kurulu üyesi olduğumu. 10 yıldır İlçe başkanlığı görevini yürüten çok değerli büyüğüm ve ağabeyim Şenol Türkyılmaz görevini yine gençliğini ve yıllarını bu partiye vermiş olan Zafer Yalçına devretti. Şenol TÜRKYILMAZ ağabeyim’in MHP ye kattığı değer hiçbir şeyle ölçülemez.

Kendisinin bu zamana kadar herhangi bir Ülkücünün başını öne eğdirecek ne davranışı nede söylemi olmuştur. Onunla birlikte çalışmak benim içinde her zaman bir gurur kaynağı olmuştur. Bundan sonraki dinlenme ve çalışma hayatında sağlık ve huzur diliyorum. 

Zafer Yalçının bu görevde nice başarılar elde edeceğinden hiç şüphem yok… MHP yi Silivri de çok iyi noktalara taşıyacağına inancım tam Allah yar ve yardımcısı olsun çıktığı bu yolda.

Ben bu dönem iş yoğunluğum ve yeni fikirlerin davamıza katacağı yeni değerler olacağına inandığım için görev almamayı tercih ettim. Fakat manevi olarak yeni başkanım Zafer Yalçın’ın her zaman yanında olacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Silivrimiz için tekrardan hayırlısı olsun.
YORUM EKLE

banner148

banner132