TAMAYLIGİL SİLİVRİDEN HÜKÜMET'İ TOPA TUTTU

Tamaylıgil Silivriden Hükümete yüklendi.

TAMAYLIGİL SİLİVRİDEN HÜKÜMET'İ TOPA TUTTU

 24 Aralık 2017 Pazar günü Silivri CHP ilçe örgüt kongresine katılan Bihlun Tamaylıgil Ak Parti hükümetini sert sözlerle eleştirdi. Meclis bütçe çalışmalarına ve KHK larla çıkartılan kanunlara değinen Tamaylıgil Ak parti hükümetine atıfta bulunarak CHP Fetöcülerin kurduğu bir parti değil Chp yi Mustafa Kemal Atatürk kurdu sözleriyle Ak Partiyi topa tuttu.


Kanun Hükmünde Kararnameler yasal düzenleme haline geldi. 


Değerli dostlarım Ankara’dan geliyorum orada da bütçe görüşmeleri vardı Türkiye’nin bütçesinin konuşmaya çalıştık ama dün akşam maalesef yine bir ohal kapsamında KHK yayınlandı.
Görüyoruz ki yargıdan ekonomiye ve alınan idari kararlarla yeni bir darbe niteliği taşıyan yasal düzenleme haline geldi.  
Kararnağmeler zamanı kapsamı ve içeriği açısından baktığınızda kurallara tabirdir ama bugün o hain sürec den sonra oluşturulan olağanüstü hal ve kararnameler zinciriyle artık tek adam yetkisiyle oluşturulan yönetim anlayışı Türkiye’nin karşısına konuluyor. 


Taşeron düzenlemesini eleştirdi.


Dünkü kararnamede taşeron yasası yani CHP’nin yıllar önce ortaya koyduğu askari ücretle taşeron ile ilgili talepleri ve önerilerini kullanarak ama bunu mecliste görüşmeyip  halkın temsilcileri ile değerlendirmeyip dayatmaca  bir kararnameyle dün akşam Türkiye’nin yasal zeminine taşınmasını gördük.  


Keşke taşeron çalışan onlarca, binlerce, milyonlarca işçinin derdine deva olsun ama; Neden kaçırıldı meclisten! Neden kaçırıldı arkadaşlar! ''Meclisi tatil etmeyin gelin beraber çalışalım'' dedik tüm meclisi tatil etmek için elinden geleni yaptılar gece  yarısında tam 137 madde içeren bir kanun hükmünde kararnameyle  karşılaştık. 


Türkiye demokratik parlamenter  rejimin ortaya koyduğu o milli iradenin temsilcileri ile yönetim anlayışının maalesef kaybettirilmeye çalışılan bir süreçten geçiyor. 


CHP kuvai milliye ruhu ile kuruldu.


Buna karşı ve bu anlayışa karşı 16 nisanda ben tek oldum her şeyi yaparım diyen anlayışa karşı CHP hiçbir zaman boyun eğmeyecek başta genel başkan olarak ve tüm örgüt olarak mücadelesini devam edecektir. Kimse bizi korkutamaz, ürkütemez baskıyla geriye çevirecek bir gücü bulamaz.  


Dün birisi çıkmış CHP’yi tarih içerisindeki bir çöplüğe atmaktan bahsetmiş. Şimdi buradan Silivri’den söylüyorum;  CHP, Fettullah Gülen birlikte iş birliği yapsın diye kurulmadı CHP’yi Mustafa Kemal Atatürk kurdu CHP milli mücadele ruhuyla, Kuvayi Milliyeruhuyla kurulmuş olan bir partidir. 


İlk kongresi Sivas kongresidir, CHP’ye faşist diyen önce aynaya baksın, faşisti kendisi görecektir. CHP’yi çöpe atma zihniyetinde olanlar bilsin ki, Mustafa Kemal Atatürk’ün iki mirası olan Cumhuriyet ve CHP’sine sonuna kadar tüm örgütüyle her an her yerde mücadele edeceğini ve karşısında bizlerin olduğunu unutmaması gerekiyor. 


Ben bugün burada demokrasi şenliği içerisinde yapılan kongrenin çok güzel geçeceğini ve tamamlanacağını umuyorum. Buradan hep beraber kol kola çıkacağız. Hep beraber mücadele edeceğiz. Bizim içimizde artık birbirimizle ilgili bir söylem olmayacak. Bizim hedefimiz 2019 da Silivri’de, İstanbul’da, Türkiye’de en başa CHP’sinin bayrağını dikip iktidar olacak ve Türkiye aydınlık geleceğini sizlerin beraberce ortaya koyacağı birlik beraberlik içinde mücadelenin  ışığıyla, gücüyle gerçekleştirecek. 
 
Bakın değerli kardeşlerim aydınlık karanlığın en yoğun olduğu zamandan sonra gelen sevinçtir. Artık aydınlığın ışıltıları gözüktü ve o aydınlığı hep beraber buradan daha güçlü yayacağız. Türkiye’nin uluslar arası bütün arenalarda daha güçlü, ileriye giden ve Dünyada ’da ülkesinde ’de  barış içerisinde yaşayacağı günleri hep beraber göreceğiz dedi.Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132