Süleyman Soylu'dan Baykal Kılıçdaroğlu'nu Koruyor İdiası

Süleyman Soylu'dan Baykal Kılıçdaroğlu'nu Koruyor İdiası
 Çok net bir şey söylüyorum bu sistemin en büyük avantajlarından biri budur.

Bugün Kılıçdaroğlu çok yanlış bir noktada gitmektedir. CHP’li kardeşlerime söylüyorum. Onlarda dinlesinler de duysunlar Allah’ınızı severseniz, biz size Murat Karayılan’dan daha mı uzağız? Biz size terörist başı Apo’dan daha mı uzağız? Biz size Hollanda’dan daha mı uzağız? Bize diyorsunuz ki size bu ülkeye istila eden namusumuza heba eden, ezanımızı yasaklatmaya çalışan, topraklarımızı özgürlüğümüzü, hürriyetimizi elimizden almaya çalışan orada ki Türkiye’yi postallarıyla istila eden Yunanlılar gibi denize dökeriz diyorsunuz. Yazıklar olsun!

Ey Deniz Baykal! Helal olsun! Ben sizin nasıl CHP Genel başkanlığından alındığınızı İçişleri bakanlığına gelen raporda net bir şekilde gördüm. Sana nasıl operasyon yapıldığını gördüm, Kılıçdaroğlu senin ayağını kaydırıyor FETÖ ile iş birliği yaparak, sen Kılıçdaroğlu’nu koruyorsun. Ondan sonra bugün diyorsun ki hayır çıkarsa düşmanın denize döküldüğünde sevindiğim gibi sevineceğim diyorsun. Demek ki bunca yıl geçen süre, bunca badire sana hiçbir şey öğretememiş yazıklar olsun!

 

Kandil ne diyor biliyor musunuz? Hayır çıkarana kadar elinizden geleni yapacaksınız diyor. Bir tanesi değil hepsi aynı şeyi söylüyor. Eğer evet çıkarsa biz bittik diyorlar. Niye? Türkiye daha güçlü olacak.

Tek başına iktidar olursa ne olacak diye kimse endişe etmeyecek bundan sonra geleceğe rahat bakacak. Kılıçdaroğlu ne yapıyor onlarda hayır diyor, Kılıçdaroğlu’da hayır diyor.

Kılıçdaroğlu CHP’li kardeşlerim sizleri yanlış yönlendiriyor. Derdi ne biliyor musunuz? Bu koltuğu muhafaza etmek. Bilesin ki 16 Nisan akşamı bu millet seni gönderecek. Biz MHP ile iş birliği yaptık değil mi? Neden? Artık her seçimden sonra hükümet tartışması yapmayalım, seçim tartışması yapmayalım milletimizin buna ayıracak vakti yok. Biz eski Türkiye değiliz. 2 Bin dolarlık 3 Bin dolarlık ülke değiliz. Bugün risklerimiz fazla, eğer bugün sıkıntıya düşersek  zararlarımız daha fazla olur. Güçlü olmak zorundayız, kuvvetli olmak zorundayız.

MHP ile ortak bir karar verdik, bir adım biz gittik, bir adım MHP geldi. Milletimizin geleceği için ortak bir noktada uzlaştık. Sayın Devlet Bahçeliye çok teşekkür ediyorum ve MHP’ye çok teşekkür ediyorum. Bilmenizi isterim ki tarihi bir kararın peşinden gidiyoruz. MHP ile böyle bir uzlaşma ortaya koyduk da Kılıçdaroğlu kimle uzlaştı PKK’yla, HDP ile, FETÖ ile, Almanya ile, Hollanda ile bunların hepsi doğru.

Şunu bilmenizi istiyorum ki, Kılıçdaroğlu’ndan bu dünyada da hesabını soracağız, öteki dünyada da soracağız.

Milletimize hizmet vermek için gecenin 3’üne, 4’üne kadar çalışıyoruz. Türkiye böyle altı saatlik, yedi saatlik çalışmalarla hizmet verilecek ülke değil. Meclis kendi işini yapacak, kanun çıkaracak. Meclis hükümet ile halk arasında köprü olacak. Hükümeti denetleyecek. Düşer miyim düşmez miyim değil. Milletin kendisine emanet verdiği şekilde hükümeti denetleyecek.

Bu millet büyük bir millettir, korkak bir millet değildir. Yargı tek adama geçer? Tek adam dedikleri kim biliyor musunuz? Millet.

Artık onların yargısı olmayacak, Milletin yargısı olacak!

Tarihi bir fırsat önümüzdedir. Son 300 yılın en güçlü dönemindeyiz. Yükselişimizi Recep Tayyip Erdoğan’la 15 yılda yaptık. Bunu ancak güçlü bir liderlikle aşabiliriz. Bu ülkede herkes kendini ifade ediyor. Herkesin kendini ifade ettiği bir Türkiye var. Biz bir adam gördük F16’lar havadayken Marmaris’ten uçağına binen Recep Tayyip Erdoğan gördük. Biz bu işi aşabilirsek ancak Recep Tayyip Erdoğan ile aşarız. Şimdi fırsatıdır, şimdi zamanıdır. Pazar günü hep birlikte bu ülkenin dünyaya neler yapacağını gösterelim.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 14:37

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132