Süleyman Soylu: Boyunuzun Ölçüsünü Alırsınız

Süleyman Soylu: Boyunuzun Ölçüsünü Alırsınız
 Terör Örgütünün bir partisi var sözde. Bize oy vermezseniz sizin kanınızı akıtırız diyenler onlar! Çocukların okullarına gittiler, onları çağırdılar annelerinize, babalarınıza selam söyleyin oy vermezlerse gereğini yaparız dediler. Tehdit edebildiklerini ettiler. Tehdit edemediklerine de bundan sonra silaha sarılmayacağız demokrasi diyeceğiz demokrasi ile hareket edeceğiz dediler.

Ağızlarına hiç yakışmayan ‘’barış’’ diyeceğiz dediler.  %10’un üzerine çıktılar ve maskeleri sonra ortaya çıktı. Şimdi 4 tane duvar ördük onlara, istedikleri yere sırtlarını dayayabilirler. 3-5 tane eşkiyanın bu ülkenin kardeşliğini, huzurunu bozacaklarına izin vereceğimizi zannediyorlar ise yanılıyorlar!

TC’yi tükürüğümüzle boğarız dediler!

Bu devleti tanımıyorlar, bu aziz devleti büyük medeniyeti tanımıyorlar. Bizi başkalarıyla karıştırıyorlar. Neredeyse her şeyi onlar yapıyorlardı. Sözde özerlik ilan edeceklerdi. Hani?

Bugün de söyle bakalım, özerlik ilan edeceğim de de boyunun posunun ölçüsünü alalım. Kıymetli Silivrililer bizim ülkemiz terörle büyük bir mücadele ortaya koymaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın açık talimatıdır, Başbakanımızın açık talimatıdır, bakan arkadaşlarımız bu konuyla büyük bir mücadele vermektedir. Bilmenizi istiyorum askerimiz, polisimiz kahramanca mücadele ediyor.

Her yerde evlatlarımız aslanlar gibi onları kovalıyorlar onlarda fare gibi kaçıyorlar fare gibi.

Dört ay oldu Cizre’nin sokaklarını, Hakkari’nin sokaklarını görmenizi isterim. Bizim evlatlarımızın nasıl işler yaptıklarını göstermek isterim. İnsanların ayaklarının nasıl çamurdan kurtulduğunu görmenizi isterim. Yıllarca bu milletin vergilerini paralarını aldılar terör örgütüne gönderdiler.

Yüksekova’ya gittiğimde bir anne kolumdan çekti sen devletin adamısın  AK partinin adamısın, benim 13 yaşımdaki kızımı kucağımdan aldılar. Süleyman Bey dağa götürdüler. Ben onun kokusunu özlüyorum buna çare bul dedi. Oraya götürüyorlar, neler yapıyor biliyor musunuz?

13-14 yaşındaki kızları 65-70 yaşındaki o kandil’de ki itler ahlaklı olmayanlar, fazileti olmayanlar, hiçbir değeri olmayanlar, insanlığı olmayanlar, dine uymayanlar, millete uymayanlar kızlarımıza fiziklerine göre pantolon giydiriyorlar, etek giydiriyorlar. Sonra da taciz ediyorlar, neden taciz ediyorlar biliyor musunuz? Bir daha ailesinin yanına dönmeye yüzü olmasın diye.

Bir evladınız bir kardeşiniz olarak söylüyorum, eğer PKK bundan sonra annelerinin 13 yaşındaki, 14 yaşındaki kızlarını dağa götürürse benim İçişleri Bakanlığım bana haram olsun.

Biz onları hemşire yapmak zorundayız. Onların idealleriyle onları birleştirmek zorundayız. Bu ülkenin istikametini saptıracak, insanlıktan uzaklaştıracak hiçbir şeye yol veremeyiz. Bu kadar açık ve nettir.

Gerçi benim yerime keşke burada Kılıçdaroğlu konuşsaydı. Ne güzel anlatıyor değil mi? Şunu söylemek isterim hadi anayasayı bilmiyorsun, yenisini de bilmiyorsun. Arkadaş nerde yaşadın sen? Hangi ülkede yaşadın? Türkiye’nin en büyük ekonomik kriziyle karşı karşıya kalmadık mı biz? Bu sistem yapmadı mı o işi?

 Peki bu ekonomik krizin maliyetini kim ödedi Sayın Silivrililer? Kılıçdaroğlu o gün neredeydin acaba ben uzayda mıydın diye söyledim de bana alınmışlar, Türkiye’de değildin!

Darbe olacakmış ta tankın üzerine çıkacakmış? Sen Tayyip Erdoğan’la aşık atmayı bırak. Sen o akşam nasıl kaçacağım diye plan yaparken Tayyip Erdoğan Marmaris’ten uçağa bindi ve F16’lar havadayken milletimi yalnız bırakmam diyerek İstanbul’a geldi. Sen kim, Tayyip Erdoğan kim?

Kılıçdaroğlu tanka çıkma hevesin varsa bizim milletimiz sana oyuncak bir tank göndersin önüne veya üzerine çıkabiliyor musun, öyle kolay değil yürek ister, demokrasi sadakat ister, millete sadakat ister Allah’a teslimiyet ister teslimiyet!

Bunların hizmete aklı ermez. Millet gelecekle buluşmasın, milletin söylediği söz Dünya’ya hüküm olmasın isterler. Biz terörle mücadele ediyoruz, dün akşam 3 teröristi Hakkari’de etkisiz hale getirdik. 1 tanesini de Diyarbakır’da yakaladık. Tam 6 ayda 980 terörist etkisiz hale getirildi. 980 tane de sığınakları imha ettik, sığınaklarda barınaklarda ne var biliyor musunuz? Sığınaklara yeni yeni silahları gönderiyorlar bizim ülkemizde beraberlik, birlik olmasın diye.

Ne yaparlarsa yapsınlar ister PKK, ister FETÖ, ister Almanya, İster Hollanda, ister Cumhurbaşkanımızın fotoğrafına silah dayayan İsviçre topluca gelsinler bize Türkiye yeter.

Terörle mücadele işi kolay değildir. Siyasi güç ister, kararlılık ister, yapacağın adımlarda aklında en ufak tereddüt istemez.

Bu yeni sistemin en güzel şeyi 16 Nisan’da evet hükümet kurulacaktır fakat 16 Nisan’dan sonra bir daha bu millet seçim tartışması yapmayacaktır. 5 Yıl boyunca bu ülkede hangi sözler verildiyse o sözlerin takibi millet tarafından gerçekleştirilecektir. Bu çok açıktır. Zafiyete düştüğün andan itibaren Almanya’nın tavrı belli, Hollanda’nın tavrı belli, Avusturya’nın tavrı belli bize dost ve müttefik olarak gözükenlerin de tavrı belli. 
Törör örgütü ve destekçilerine fırsat vermeyeceğini 17 Nisan da Türkiye de herşeyin değişecegini söyledi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 14:37

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132