SÜLEYMAN SOYLU : Bizi Terbiye Etmeye Çalışıyorlar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Silivri'den faiz lobisine seslendi.

SÜLEYMAN SOYLU : Bizi Terbiye Etmeye  Çalışıyorlar.
 İnsanlarımızın başı göğe değecek kadar onurlu yaşadığı yere Türkiye diyen, ben sadece Allah’ın önünde eğilirim diyen, bu milletin sevgilisi, kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Reis’in selamlarını getirdim.

Yine bu ülke de adı bir icraat efsanesi haline gelmiş, kah hızlı trenlerde, kah havalimanlarında, kah köprülerde, kah bu ülkeyi birbirine bağlayan milletimize hizmet etmeye çalışan Anadolu’nun güzel insanı kıymetli Başbakanımız Binali Yıldırım bey’in selamlarını getirdim.

Kıymetli Silivrililer, çok kıymetli hemşerilerimiz öncelikle tarihi bir kararın arifesinde hep birlikte bu meydanda geleceğe umutla bakmak isteyen, güçlü bir Türkiye’ye bakmak isteyen, onurlu bir Türkiye’ye bakmak isteyen hep birlikte bir milletiz.

Bazen ekonomik krizlerle, darbelerle, siyasi kaos larla bizi terbiye etmeye çalıştılar. Bazen mezheplerimiz üzerinden, etnik kökenlerimiz üzerinden kadınlarımızı başı açık diye ayırarak bizleri terbiye etmeye çalıştılar. O yıllardan beri bu ülkede kah ezanımızı kıstılar, kah bir annenin iki evladı sağcı solcu diye birbirine düşürüp pusu kurdurttular. Tam Türkiye güce kuvvete, kalkınmaya el atarken önümüzü kesmek bizi engellemek için bizi terbiye etmeye çalıştılar.

Bizi terbiye etmeye çalıştılar bazen sevdiklerimize hakaret ederek bizi terbiye etmeye çalıştılar.

28 Şubatta yetmedi her meclis Cumhurbaşkanı seçerken siz seçemezsiniz deyip Recep Tayyip Erdoğan’ı, Abdullah Gül’e Cumhurbaşkanı seçtirmeyerek 367 ile bizi terbiye ettirmeye çalıştılar. Bir ağaç yüzünden 8 ağaç yüzünden bu ülkede birbirine kışkırtıp, kırdırmaya çalıştılar.

Helikopterlerle, F16larla ardından tanklarla bu masum milletin üzerine mermiler yağdırarak bu ülkenin sahibi biziz diye bizi terbiye etmeye çalıştılar.

Sizin iktidara getirmeye hakkınız yok, gelirseniz bile kararı biz veririz dediler. Yetmedi bir gün Yargıtay’ı başımıza patron yaptılar, Danıştay’ı başımıza patron yaptılar bu ülkeyi idare ederiz dediler.

Bu ülkede ifade etmek istiyorum ki bazen IMF’yi patron yaptılar, bazen de darbecileri patron yaptılar. Bizi küçümsediler köylü dediler. Bazen bizi unuttular cahil dediler bizi küçümsediler.

Hiçbir zaman demokrasiden sapmayalım!

15 Temmuz akşamı hiçbirimiz bu ülkede bir darbe olacağını düşünmüyorduk. 21 yüzyılda artık böyle şeyler olmaz dedik. Hiçbirimiz düşünmüyorduk F16’larla bu ülkeye ölüm yağdıracaklarını, milleti yine eski kara günlere sürükleyeceğini hiç düşünmüyorduk. Türkiye doludizgin geleceğe gidiyordu, yıl 2013’tü ertesi gün 8 ağaç yüzünden neler yaşandı. O gün 11 bin dolar olan kişi başına gelir seviyemiz bugün yine 11 bin dolar olarak devam etmektedir.

Bu sistem, bu beğendikleri sistem önümüze sürekli kriz çıkarmaktadır. 7 Haziran’ı hatırlıyoruz değil mi? Hükümet kurulamamıştı, AK Parti tek başına hükümeti kuramamıştı ve hükümet kurulamıyordu. Birileri evlerini ovuşturdular, birileri çok sevindiler. Ama birileri dedi ki bu rızkımız bu iktidarsızlıkla nasıl olacak? Bundan 1,5 yıl öncesinden bahsediyorum.  Birileri ellerini ovuşturdular. Dediler ki yapın 3. Boğaz Köprüsünü, faizle 3. Boğaz Köprüsünü nasıl sizden alıyoruz. Dediler ki yapın 3. Hava limanını, yapın şehir hastanelerini, evet büyüyün biz bunları sizden faizle almasını biliriz dediler. 
Soylu bunlara fırsat vermeyeceğiz işte bu fırsatı vermemek için evet diyoruz dedi.


Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 13:42

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132