Silivri'de Muharrem İnce Fırtınası esti

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Silivri'deydi!

Silivri'de Muharrem İnce Fırtınası esti
Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Silivri Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan binlerce kişiye yaptığı konuşmada, bu Pazar yapılacak olan referandumda “hayır” oyu verilmesini istedi. Silivri’de Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil ve partililer tarafından karşılanan Muharrem İnce, beraberinde CHP’li milletvekilleri Erdin Bircan, Emre Köprülü ve Yakup Akkaya ve Çerkezköy Belediye Vahap Akay ile birlikte alana giriş yaptı.


DP İLÇE BAŞKANI AVLU DA EŞLİK ETTİ

Demokrat Parti Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu da Muharrem İnce’nin otobüsünün üzerine çıkarak vatandaşları selamladı.

BİNLERCE KİŞİ TOPLANDI

Silivri Uğur Mumcu Meydanı’nda binlerce kişi ellerinde ellerinde Türk bayrakları ve hayır yazılı dövizlerle toplanarak İnce’yi karşıladı. Yaptığı konuşmada AK Parti iktidarını eleştiren İnce, vatandaşlardan hayır oyu vermelerini istedi.

Muharrem İnce şu mesajları verdi;

" Damat Bakan, sekreter İl Müdürü, şoförü Milletvekili ne hizmetkarmış ya efendi olsaydı. Ya bir de efendimiz olsaydı. Arkadaşlar, değerli Silivrililer gerçekten kafayı kırdılar. Yolda görüyorum ezan için evet yazmış, yani hayır çıktığında minarelerden ezan yerine klasik müzik mi dinleyeceğiz? Bu ne terbiyesizliktir!

 Ezanlar 5 vakit özgürce minarelerden seslendiriliyorsa şehitlerimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir!

Yazmış tek bayrak için evet yazmış. Yani hayır çıktığında tek bayrak değil çift bayrak mı olacak? Sen bizi kendinle mi karıştırdın? Ankara'nın göbeğine Barzani'nin bayrağını diken sen değil misin? Yazmışlar Allah için evet diyoruz. Ya böyle bir şey olabilir mi? Allah'ın evet ile hayır ile ne alakası var.

Bu siyaset din, iman, Allah, Peygamber seçim meydanlarında değil bunlar kalbimizde. Göklerden gelen bir karar var diyor. Cahil adamlar cahil. İslam inancını da bilmiyor. Allah'ı göklerde zannediyor. Allah gökte, yerde kalbimizde her yerde bunu da bilmiyor. Allah için evet yazıyor utanmazlığa bak. Allah evet de demez hayır da demez. Ama Allah çalma der çalma, kul hakkı yeme der bunu söyler.

Geçen gün bir fotoğraf görüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı torununa Kuran'ı Kerim öğretiyor, ne güzel. Çocukluğumu hatırladım rahmetli dedemde aynısını yapmıştı bana hatta köyün imamı millet 20 günde ezberleyince Ayet-el Kürsiyi ben iki günde ezberlemişim dedeme demişti ki bu çocuğu hafız yapalım. O günleri hatırladım. Tamam, güzel torununa Kur'an öğretiyorsun. Benim dedemde zamanında aynısını yapmıştı.

 Ama benim dedemin bir farkı vardı fotoğrafını çekip gazeteye vermedi!

Toruna güzel Kur'an’ı öğretiyorsun da keşke şu Egemen Bağış'a da Bakara Suresini öğretseydin. En son çitayı yükseltti. Ne diyor aynı mürşitler Peygamberimizi aradığında mağaranın önünde örümden ağı yapmıştı ya diyor, aynı diyor 15 Temmuz gecesi fetöcüler geldi uçakta beni bulamadılar diyor. Peygamberle arasında bağ kuruyor ya işe bak arkadaşlar ya.

Ya bunlar ey benim aziz milletim, birincisi peygamber sen kimsin ki peygamberin yanında. İkincisi mağaradan bahsediyoruz seninki 185 milyon dolarlık uçak, Üçüncüsü Peygamber mağaranın içindeydi örümcek ağı örülünce mürşitler burada insan yok diye geri döndüler. Sen uçakta yoktun ki! Dördüncüsü mağaranın adını da yanlış biliyorsun. Bir de imam hatipte okuyacaksın. Halen daha öğrenmemişsin.

Bunları konuşmayacağız. Meydanlarda hukuk konuşacağız yargının nasıl ele geçirildiğini konuşacağız. İki Trakya büyüklüğünde tarım arazimiz artık ekilmiyor. Her 4 üniversite mezunu gençten birisi işsiz. Üç buçuk milyon Suriyeliye biz bakıyoruz. 18 yaşını geçmiş, 18-45 yaş arasında 500.000 Suriyeli erkek var.

Savaşacak yaşta 500.000 Suriyeli erkek Türkiye'de cirit atıyor, ama benim evlatlarım fakir fukaranın evlatları yer yatağında büyüyen çocuklar evinin dışı sıvasız evde büyüyen çocuklar El-Bab'ta şehit oluyor. Hayır diyeceğiz buna kardeşim hayır!

Yine içimi acıtan bir şey var. İçimi acıtıyor. Ben sizin çocuklarınızı 16 sene üniversiteye hazırladım. Onlara fizik anlattım, mekanik anlattım, elektrik anlattım, optik anlattım sizin çocuklarınız iyi bir üniversiteye girsin diye uğraştım. Şimdi ne oluyor benim evlatlarım bu ülkenin çocukları üniversite sınavına giriyor orada kazanıyor yada kaybediyor. Ama Suriye'nin çocukları üniversiteye sınavsız giriyor. Evet diyecek olan kardeşim senin vicdanın hiç sızlamıyor mu? Yazık değil mi bu çocuklara?

Hayır diyelim buna hayır!

Bir de kendilerine göre bir adam bulmuşlar. Bir ilahiyat profesörü bulmuşlar Hayrettin Karaman. Fetva vermiş geçen , evet demek farzdır diyor. Yahu farz Allah'ın emridir. Sünnet peygamberin yoludur. Ne zamandan beri bir siyaset anayasa oylaması Allah'ın emri oldu? Ha bak şimdi size onun açıklamasını yapayım. Bu ilahiyat profesörü hoca var ya, bu arkadaşı böyle fetvalar versin diye Ziraat Bankası Yönetim Kurulu'na atadılar. Ziraat Bankasında faiz var mı? O Faizden bu para alıyor mu?

Hoca bir fetvada ben sana vereyim, faiz haramdır sen o paraları geri iade et. Peki böyle bir fetvayı niye veriyor. Allah korkusu, Tayyip Erdoğan korkusu? Hangisi daha ağır basıyor? Tayyip Erdoğan korkusu.

Ey diyanet, ey Mehmet Görmez şu Tayyip Erdoğan'ı görmüyor musun? Devleti uçağı, devletin helikopteri her gün bizim paramızla miting yapıyor. Miting değil pardon, adı değişti. Adı ney? Toplu Açılış Töreni. Yani buna bir fetva veremiyor mu Diyanet İşleri Başkanı. Benim TRT'ye ödediğim %2'lik o TRT Payı var ya elektrik faturalarında onu haram ediyorum! Haram olsun!

Burada binlerce insan var Saat 9 ve binlerce insan burada bunları yarın TRT'de görecek misiniz? Hayır, Niye? TRT sadece evet diyenleri gösteriyor. Ama size bir söz vereyim çok yakında CHP iktidarlığında o TRT'yi bugün yönetenleri, anayasa da tarafsızdır diyor ya TRT. Tarafsızlık ilkesine uymadığı için hepsini yargılayacağız. Yargılamayı TRT'den naklen yayınlayacağız.

Değerli Silivrililer sakın korkmayın, görevinizi yapın, moralinizi bozmayın algı operasyonlarına kanmayın. Türkiye'de artık Abdullah Öcalan yok İmralı var. PKK yok, Kandil var. Meclisi fesih etmek yok, seçime götürmek var. Mesela Başkanlık Sistemi yok, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi var. En güzeli de ne biliyor musunuz? Zam yok artık zam. Benzin'e zam yok ne var? Güncelleme var güncelleme. Siz de 16'sında bunları böyle bir güncelleyin. Hazır mıyız? Güncelleyecek miyiz bunları? Hep birlikte bir güncelleyelim bunları.

Bunlar Binali Yıldırım mantığıyla bu devlet yönetilmez. Bizim tarihimizde Padişahlar var, Hanlar var, Beyler var ama ikinci adamlar da var. Vezirler var, Sadrazamlar var, Bilge Kaan'ın yanında Tonyukuk var, Fatih var, Kanuni var, Atatürk varsa yanında İsmet paşa var. Şimdi bizim tarihimizde bir de Binali Yıldırım var. Evimizin neşesi. Moralin bozuldu mu, al Binali'nin videolarını izle. Şimdi evet çıkarsa ne olacak Başbakanlık olmayacak, yani Binali Yıldırım olmayacak. Ama evet çıksın diye uğraşıyor ve beni yok edin, beni imha edin ben gereksizim ben lüzumsuzum diyor.

 Geçen gün bir yere gitmiş oradan bize laf sokuyor. Diyor ki bu CHP'de herkes konuşuyor diyor. Deniz Baykal bir yanda, Muharrem İnce bir yanda, Kemal Kılıçdaroğlu bir yanda diyor. Tamam ne var bunda iş bölümü yapmışız. Parti içine çomak sokmaya çalışıyor. Biz parti derdinde değiliz, biz Cumhuriyet derdindeyiz. Cumhuriyet! Milletin derdindeyiz biz.  Bolu'ya gidip merhaba Bolu Bey torunları diyecek kadar cahil bir adam bize laf sokmaya çalışıyor. Köprü yaptık diyor köprü yapacaksın tabi o kadar dolar ayakkabı kutularına sığmaz ki artanlarıyla da köprü yapmışsın, sağ olasın.

Şimdi sandığın başına gittiniz sandık devletten, oy pusulası devletten, mürekkep devletten bas hayır'a kurtul bu illetten. 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132