SELAMİ DEĞİRMENCİ SİLİVRİ'NİN KAYBEDECEK 5 YILI DAHA YOK

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, İlçe Başkanı Hüseyin Dertop ve Partilileriyle birlikte Silivri Çamlık Restaurant'da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

SELAMİ DEĞİRMENCİ SİLİVRİ'NİN KAYBEDECEK 5 YILI DAHA YOK
 İlk Konuşmayı İlçe Başkanı Hüseyin Dertop’un yaptığı toplantıda ‘’yıllarca verdiğimiz mücadelenin bugün kazanımlarını görmenin gururunu yaşıyoruz’’.

Dertop kirli ittifaklar ve ilişkiler var.

Daha önce yaptığımız basın toplantısında da söylediğim bir sözü tekrarlamak istiyorum. Ucube ittifaklar yarattılar, kirli ilişkilerle kurulmuş ittifaklarda neler olduğunu görüyoruz.

 

Hiçbir alt yapısı olmayan ittifaklar yapılıyor, çok kirli ittifaklar ve ilişkiler var. Bu çalışmalarda hiç kirlenmedik.

Birilerinin dediği gibi birilerine zarar vermek için yola çıkmıyoruz seçim almak için yola çıkıyoruz.

 

Hiçbir siyasi partiye veya adaya saldıran bir siyaset yapmadan seçimi alma odaklı çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca meclis üyeliği listesinde de Başkan adayımıza müdahale etmeden kendi iradesiyle oluşturması konusunda fikrimizi belirttik.

 

Silivri'den güvecini biz uçurmaya başlayacağız, Türkiye'nin her yerinden de güvercinimiz uçmaya devam edecek.

Benim gönlüm buna ikna oldu. Biz hiç bir zamana halka tepeden bakmayacağız. İnsanca, halkça bir muamele yapmayacağız. Bizim arkamızda Atatürk ve Ecevit ruhları var.

 

Değirmenci oyun başlarken kural değiştirilmez.

CHP’de şuanda oyun başladıktan sonra kural değiştiren bir yönetimle çalışıyor. Kendi partisinin üyelerine güvenmeyen Chp, Silivri de seçime gidecek.

Bütün anketlerde sonuncu çıkan, adında yüzlerce şaibe ve kirli ilişkiler olan belediye başkanı aday gösteriliyor.

 

Myk nın red verdiği Özcan Işıklar Parti Meclisine zorla gönderildi oradan da red yemesine rağmen zorla aday gösterilme çabasına girildi. Gelinen sonuçta Silivri’de doğal bir zeminde Halkın İttifakı oluştu ve bana destek verenler DSP den aday olmam konusunda taleplerini ve beklentilerini ilettiler.

 

 

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci; " Bizler adayın ön seçimle belirlenmesini istemiştik, her zaman ön seçim eğilim yoklaması dedik. Kabul edilmedi kendi partisinin üyelerine güvenmeyen bir örgütten bahsediyorum sizlere. Bizler asla kişisel ikbal peşinde koşmadık, bizler için her zaman liyakat önemli olan oldu.

 

Kılıçdaroğlu en kirlenmiş belediye başkanlarını ‘’olmazsa olmazım’’ diyerek aday olarak gösterdi. Özcan Bey'i aday gösterirseniz, Silivri'ye partiye ihanet edemeyiz diyerek bizlerde aday olarak çıktık.

 

Hiç bir yatırım yokken bu kadar borç nasıl yapılıyor, benim yaptığım yatırımların bir tanesini esas alın, benim hizmetlerimin biri onun yaptığı hizmetlerin tamamı etmez, bir tane sayın.

 

Kendi belediye başkan yardımcısı da eğer ki aday adayı oluyorsa kendisini bir sorgulasın bize partiyi bölüyorsunuz diyenler oluyor, Silivri'ye yazık değil mi?

 

Belediyeye işi düşeni haraca bağlıyorlar.

 

Silivri eski Belediye Başkanı ve DSP Adayı Selami Değirmeci basın toplantısı düzenledi. Kalabalık bir gazeteci grubunun katıldığı toplantıda söz alan Değirmenci, mevcut belediye başkanı ve CHP adayı Özcan Işıklar ile belediye yönetimini eleştiri yağmuruna tuttu. Değirmenci, Işıklar ve arkadaşları için "belediyeye işi düşeni haraca bağlıyorlar" dedi.


Silivri’nin kaybedecek bir 5 yılı daha yok

 

Partililerin, %27 si mevcut kişi aday olursa, oy vermeyiz diyor. Bunun sorgulanması gerekiyor Silivri'nin 5 yılını daha heba etmiş olacağız.

15 yıl boyunca benim yanımda görev yapan, 10 yıldır bizimle mücadele ediyor.

 

Daha önce kendisi benim için siyaset arttığı diye biz söz kullanmıştı, geçtiğimiz gülerde yaptığımız toplantı da kimin artık olduğu anlaşıldı. Kendisi deli dumrul köprüsündeki gibi belediye’nin işinden para alır durumuna geldi, ama hiç bir yatırımı da yok.

 

Huzurdan bahsediyor ama Silivri halkının huzuru yok, Silivri'nin kaybedecek bir 5 yılı daha yok. Silivri'yi ayağa kaldırmalıyız. Biz bölen olmak için değil, seçim kazanmak için Silivri'nin kazanması için çalışıyoruz mücadele ediyoruz.Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132