İMAMOĞLU'DAN YSK AÇIKLAMASI

YSK!nın gerekçeli kararına ilişkin paylaştıgı raporun ardından Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı.

İMAMOĞLU'DAN YSK AÇIKLAMASI

 İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK’nin gerekçeli kararına ilişkin, “Bu gerekçeli karar dediğiniz şey, tamamen gerekçesiz.

Türkiye tarihin bu gerekçe üzerinden iptal edilmiş bir seçim yok. 

Hani çaldılar? Hani hırsız? "Dağ fare doğurdu bir kere 250 sayfa bana göre hiçbir şey ifade etmiyor. Sadece 100 sayfaya yakını A.B, A.P gibi isimler yazılmış.

Edebiyat dersinde eğer derse çalışmamışsanız sayfalarca yazı yazarsınız. Edebiyat öğretmeni de size koca bir sıfır verir. Bu gerekçeli karar dediğimiz şey tam bir gerekçesiz karar. Sıfır gerekçe" açıklamasında bulundu.

 
31 Mart seçimlerinde halk oylarıyla seçilen ancak AKP ve MHP’nin itirazları sonucu YSK tarafından mazbatası alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, HaberGlobal TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
İmamoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) gerekçeli kararına ilişkin,

“Bana göre hiçbir şey ifade etmiyor. Sadece 100 sayfaya yakınında ilçelerdeki isimler yazılmış. Edebiyat dersinde kompozisyona konu olarak çalışılmamışsa sayfalarca yazarsınız. YSK başkanı olmak üzere şerh yazan kişiler var. Gerekçede seçim iptali için uyumsuzluk görülmemiştir deniyor.


Bir başka şerhte ise seçimin iptaline hukuki bir uyarlılık bulunmamaktadır deniyor. Türkiye tarihinde başka böyle bir örnek yok. Sandık kurulu başkanının kamu görevlisi olmaması seçmene yüklenecek bir husus değil. Kendi yaptıkları şayet bir hata ise bundan 16 milyon insanı cezalandırılıyorlar.

Hani çalma nerede? Bu ülkenin bütün yöneticileri hem de Ramazan ayında, iftar sofralarında çaldılar dediler. Bu milletin vicdanına sığar mı bu anlayış” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132