GÜRSEL TEKİN AK PARTİLİLERE SESLENDİ

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Silivri'de konuşma yaptı.

GÜRSEL TEKİN AK PARTİLİLERE SESLENDİ

 Cumhuriyet Halk Partisi genel sekreteri Gürsel Tekin Silivri’deydi ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Tekin bazı açıklamalar yaptı.

“Sevgili AK Partili kardeşlerim sizden rica ediyorum. Belki bir çoğunuzun bilgisayara girme, internete imkanı olmayabilir ama torunlarınızın çocukların buna girme imkanı var. Akşam deyin ki ya oğlum bu teklerin yönettiği ülkelerde neler oluyor bir yaz de. Teknolojide hepsi görünür. Teklerin yönettiği ülkelerde kan var gözyaşı var gaz var. İşte bakın serin gazı ile onlarca insan sayısı belirli olmayan insan hayatını kaybetti. Ne için oluyor bu? Sadece bir kişileri kurtarmak için. Ne için oluyor? Bir kişiyi kurtarmak için. Koskoca Libya sadece kendi yurttaşlarını değil paramparça oldu. Mısır paramparça oldu. Afrika ülkelerine bakıyorum paramparça oldu. Ne için? Tek bir kişi için. Sevgili AK Partili kardeşim sakın ha böyle bir yanlışı yaparsanız bu yanlışı geriye çevirmenin bir imkanı olmaz. Şimdi mesela ben çok merak ediyorum gelen milletvekilleri 18 madde ile ilgili anlatabilecekleri tek bir madde var mı? Sadece tek bir madde 17’sini geçtim. Hani vatandaşın derdine mana bulacak çözümler?

Hayır yürütenlere hakaret edin, Konya milletvekillerimize hakaret edin yetmedi duble yolları alın. 18 Maddenin içinde istikrarınızı bozan bir şey mi var? Bir de bunu söylemeden geçemiyorum. Bu güne kadar sayın genel başkanımız gerek bütün milletvekili arkadaşlarımız hepimiz olabildikçe çok nezaket kuralları içinde davrandık. Aynen şunu söylüyorlar Kılıçdaroğlu yalan söylüyor! 1000 kere söyledim 1001 kere bir daha söylüyorum.

18 Maddenin içeriği ile ilgili hangi CHP’li yalan söylüyorsa, yanlış söylüyor ise ocağı sönsün! Ama hayır bunları siz yalan söylüyorsanız sizin ocağınız sönsün!

Diyoruz ki bu tek kişilik bir anayasa, hayır değil diyorlar. Ya kardeşim bak tek parlamentoyu işlevsiz hale getiriyorsun, yargıyı otomatik olarak kendine bağlıyorsun. Siz yarın bu yasa ortaya çıktıktan sonra sayın AKP, MHP’li milletvekilleri kardeşlerim sizin hangi yargıya başvuracaksınız. Mecburiyet Silivri İlçe Başkanlığına geleceksiniz kardeşim. Hakim’de burada Savcı’da burada olacak kim takar o zaman o Hakim’i, Savcı’yı?

Diyeceksiniz ki ya arkadaş ey CHP’liler, bu kadar tecrübeli 15 yıldır hatta 30 yıldır bu ülkeyi yönetenler bilmezler mi bu 18 maddelik yasayı niye getirdi?

Bu anayasa soyguncuları kurtarma anayasası!

Yani 80 milyon yurttaşınıza küfür edenlerin affedileceği, yargılanmayacağı bir anayasa. Sizlerle ilgili bizlerle ilgili bir şey varsa gelsin onu da gelsin konuşalım anlatalım 18’i değil sadece bir tanesini anlatsın.

Buna kesinlikle izin vermeyeceğiz gerçekten Türkiye çok önemli bir yoldan geçiyor. Ama ben bu seçimi bu zaferi sadece CHP ya da MHP muhalif olanlar için değil bütün milletler için hayırlısı olacak. Ayın 16’nda tüm Türkiye, bütün milletin zaferi olacak. Ayın 16’nda Türkiye bir destan yazacak. Nasıl bir destan yazılacak?

Sadece bizim gazetelerimiz değil iddia ediyorum ayın 17’sinde bütün dünya gazetelerinde şöyle bir manşet olacak “Türkler Destan Yazdı”. Bu destan neye yarayacaktır, önce ekonomisi nefes alacaktır. Bu soyguna hep beraber dur diyeceğiz.

Geçen gün sayın Başbakan, Hepimize küfür eden bu küfürden dolayı da bir yargı kararı var yani somut… 80 Milyon yurttaşımıza küfür eden kişiyi Başbakan sıkılmadan kürsüye çıkardı. Sayın Başbakan yargı kararı var! Şimdi biz bunların anayasasına ne diyeceğiz hayır diyeceğiz.

Sayın Başbakan kaçmayın, sayın genel başkanımız çok kibar adamdır söz veriyoruz genel başkanımız adına konuşuyoruz sadece ve sadece 18 maddeyi konuşacağız. Siz 18 maddenin ne kadar iyi olduğunu anlatacaksınız sayın genel başkanımız da 18 madde ile ilgili nelerin olduğu anlatacak. Bu nezaketi gösterin bu Türkiye bunu bekliyor.

İnanıyorum ki bu son 10 günde sadece sayın Başbakan ile sayın genel başkanımız 18 maddeyi tartışırsa yemin olsun ki hayır %70’lere çıkar. Bu kutsal değerleri kirletmeyin. Diyanet işleri Başkanı sayın başkan, ne olursunuz bu kutsal değerleri kirletmeyin. Camii imamları imam olabilirsiniz önemli olan iman sahibi olmanız iman.

Allah’ın emrinde yalan anlatıyor!

Utanıyorum adına. Bu rezilliklerden vazgeçin bunun kimseye bir faydası. Biz inananlar bunu yapmaz hangi inanca mensupsunuz o konuda da kafamda soru işareti var. Eğer bunu bir din adamı din adına bunları yapıyorsa artık diğerleri ne yapıyor onu da sizin taktirinize bırakıyorum.Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132