DSP Genel Başkanı Aksakal Alevi Örgütlerini Ziyaret Etti

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve kurmayları Silivri'ye çıkarma yaptı.

DSP Genel Başkanı Aksakal Alevi Örgütlerini Ziyaret Etti
Referanduma Sayılı gün ve saatler kala, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Birkan Duran, Avcılar İlçe Başkanı Hüseyin Esertaş, Parti Meclis Üyesi Orhan Yeşilyurt, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı, Silivri İlçe Başkanı  ve Parti Meclis üyesi Hüseyin Dertop ve kurmayları ile Silivriye çıkartma yaptılar.  Silivri'de katıldığı bir radyo proğramının ardından Silivri SİAD, Esnaf Odası, Şoförler Odası, Muharip Gaziler Derneği, Muhtarlar ve Alevi Örgütlerine ziyaret gerçekleştirdi.

Silivri'nin En Büyük STK'sına Ziyaret.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Özellikle Alevi Vatandaşlarla bir araya gelmek istediğini belirterek, Dernek Başkanı Coşkun Aksoy Yönetimi ve Dernek üyeleri ile bir araya geldi. 

Alevi Kültür Dernekleri Silivri binasında gerçekleştirilen ziyarette DSP Genel Başkanı Aksakal Referandumda neden hayır dediklerini, evetin çıkması durumunda Ülke'nin sürükleneceği felaketleri tahmin bile edemeceklerini vurguladı.

Aksakal'dan Cem evi'ne Ziyaret.

Alevi Kültür Dernekleri Silivri Şubesi'nin ardından Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Vakfını ve Cemevi'ni ziyaret etti.

Vakıf Başkanı Abdullah Kaya ve Yönetimi DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ı karşılayarak gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür etti. 25 milyonu aşkın Alevi vatandaşın bulunduğu Türkiye'de artık Alevilere hakkı olan inanç özgürlüğü'nün verilmesi talebini ileten Abdullah Kaya ve Yönetimi, inançlar üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğine vurgu yaptılar.

En İyi Dostlarım Alevilerdir.

  Aksakal '' Türkiye genelinde bir çok Cem evine ve Alevi Derneklerine gittim, her zaman çok samimi ve kendilerinden biriymişim gibi karşıladılar ve bir çoğu ile sıkı dostluklarım vardır. Sizler Türkiyenin en büyük kültür ve inanç zenginliğisiniz, Sizi yok saymak Türkiye'yi yok saymak olur.

Bu değiştirilmek  istenen anayasa maddeleri ile bizi nasıl bir felakete götürdüklerinin ya farkında değiller yada bilinçli olarak görmezden geliyorlar. Milletçe Pazar günü herkes sandığa gitip oyunu kullanmalı, benim ön görüm % 65 hayır çıkacak.

 Göstermiş olduğunuz nezaketinizden ve samimiyet'inizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Cem Evi için de elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız ve umarım en kısa sürede Cem Evi biter ve açılışını bütün Canlarımızla beraber gerçekleştiririz''dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 14:34

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132