Değirmenci Bulgaristan Göçmenleri ile bir araya geldi.

Silivri Dsp belediye başkan adayı Selami Değirmenci seçim çalışmalarına dernek ziyaretleriyle devam ediyor.

Değirmenci Bulgaristan Göçmenleri ile bir araya geldi.

 Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden Değirmenci ve ekibi Dernek başkanı, yönetim kurulu ve dernek üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Özellikle sorulara samimiyetle cevap veren Değirmenci, Silivri’nin sorunlarını ileten dernek üyelerine hazırladıkları projelerle Silivri’nin acil durumdaki temel sorunlarının çözümü noktasında nasıl sona erdirilebileceğini anlattı.

Hizmet ve yatırım noktasındaki eksiklilerini biz muhalefet partisiyiz bize yardım etmiyorlar hizmet yollamıyorlar sözlerine katılmıyorlar. Bizim dönemimizde muhalefet olmamıza rağmen çok büyük ve kalıcı hizmetler yaptığımızı tüm Silivri biliyor, önemli olan bir işi gerçekten yapmak istemektir. Kimse artık bu bahanenin arkasına sığınmasın.

Dernek yöneticilerinin özellikle yöre ve bölge derneklerinin yaşadığı sorunları dile getirmesi ve bununla ilgili bir çalışması olup olmadığı sorması üzerine; Değirmenci ‘’bütün yöre ve bölge derneklerini yapacağımız bir kültür merkezi çatısı altı bir araya getirmek gibi bir çalışmamız var.

Yöre derneklerinin temsil noktasında kendi dernek merkezlerinin olacağı misafirlerini ağırlayacağı çalışmalarını kültür merkezi salonlarında yapacağı etkinliklerle kendi kültürlerini yaşatsın diye çalışmalar yaptık. Yaz aylarında bütün yöre derneklerinin faaliyetlerini ve etkinliklerini festival coşkusuyla gerçekleştireceği organizasyonlar yapacağız’’ dedi.

DEVLET ÜNİVERSİTESİ GETİRME HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEGİZ

Silivride iki tane özel üniversite var ama şehrimize katkısı yok denecek kadar az. Mevcut belediye başkanının Üniversitelerle ilgili bir çok girişimi oldu ama maalesef nihayete eremedi. Silivri’ye devlet üniversitesi kazandırmak en büyük hayalimiz, sadece üniversite getirmek yetmez, okuyacak öğrencilerimizin burada kalacağı, sosyal yaşam alanlarını da sağlayarak kentimize ekonomik katkı saglamalarınıda hedefliyoruz dedi.





 

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132