Siyaset:
DAĞLIOĞLU; 'SAVAŞI BİZ ÖNLEYECEĞİZ”

Vatan Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı İlker Dağlıoğlu; “Türkiye’nin önünde, Tayyip Erdoğan’a TAMAM mı yoksa DEVAM mı sorusu bulunmuyor. Türkiye’nin önünde ÇÖZÜM var. O çözümün adı, Perinçek’tir” diyerek, kendisinde İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili Adayı olduğunu, Silivri’den Vatan Partisinden 3 kişinin aday olduğunu dile getirdi.

ÖZELLEŞTİRMEYE SON KRİTİK SEKTÖRLER KAMULAŞTIRILACAK

Dağlıoğlu; “En başta şeker fabrikalarımız olmak üzere KİT’lerin özelleştirilmesi durdurulacaktır. Şeker vatandır, vatan satılmaz! Enerji, ulaştırma, iletişim, haberleşme, bilişim ve gıda güvenliği gibi stratejik sektörlerde özelleştirilen KİT’leri kamulaştıracak ve verimli işleteceğiz.

 TRAKTÖRÜN DEPOSUNA 2 LİRADAN MAZOT

 İran’da mazotun litresi 26 kuruş, benzinin 80 kuruştur. Doğalgaz ise 10 kuruş. İran’la her alanda işbirliği için görüşüyor ve anlaşıyoruz. Üreticinin mazotundan alınan vergiyi indireceğiz. Çiftçinin traktörünün deposuna mazotu litresi 2 liradan dolduracağız. Böylece tarımda üretimi ateşleyeceğiz ve tarım ürünlerinin dışalımı için döviz kaybına son vereceğiz.

 KREDİ KARTI, TÜKETİCİ KREDİSİ, KONUT KREDİSİ BORÇLARI YAPILANDIRILACAK

 Tüketimin borç ile tetiklendiği geçtiğimiz dönemde bu tuzağa düşen insanlarımızın kredi kartı, tüketici kredisi, konut kredisi gibi borçlarını yapılandıracağız ve tüketiciyi ferahlatacağız.

 ÇAĞDAŞ YAŞAMI SAĞLAYACAK ASGARÎ ÜCRET

 Asgari ücreti işçilerin taleplerine uygun olarak bir ailenin çağdaş ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde belirleyeceğiz.

 SENDİKA ÖZGÜRLÜĞÜ

 Sendikal örgütlenme ve çalışmanın önündeki engelleri kaldıracağız.

 EMEKLİLERE İNTİBAK YASASI

 Bütün emeklileri kapsayan bir İntibak Yasası çıkaracağız. Emekli, dul ve yetim aylıklarını, emekli örgütleriyle görüşerek, günün ihtiyaçlarına göre insanca yaşamaya imkân verecek bir düzeye yükselteceğiz.

 Emeklilikte sigortalılık süresini ve prim ödeme günü sayısını esas alacağız, yaş koşulunu kaldıracağız, emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğiz.

 HERKESE İNSANCA YAŞAYACAĞI KONUT

 İki milyonu aşan konut stoku var. Bugün beton olarak boş duran bu konut stokunu, ihtiyacı olan vatandaşları çağdaş konuta kavuşturmak için değerlendireceğiz. Yeni evlenen çiftlere 10 yıl vâdeli sıfır faizli konut kredisi vereceğiz. Bunun için kamu kaynaklarından destek sağlayacağız.

 ASKERÎ EĞİTİM VE SAĞLIK KURUMLARI YENİDEN AÇILACAK

AKP iktidarı tarafından kapatılan ya da dönüştürülen askeri eğitim ve öğretim kurumları, Ordumuzun geleneksel örgütlenme anlayışına göre yeniden açılacaktır.

 Lojistik ve sağlık kurumları, Ordumuzun savaş yeteneğinin bir parçasıdır. GATA ve askeri hastaneler Ordumuzun sağlık hizmetini yürütmek için yeniden faaliyete geçecektir. Askeri sanayi kuruluşları ile TSK arasındaki bağlar korunarak güçlendirilecektir.

 NATO’DAN ÇIKACAĞIZ ABD ÜSLERİNİ TÜRK ORDUSUNUN DENETİMİNE ALACAĞIZ

 Topraklarımız üzerinde yabancı üs ve asker bulunmasına izin verilmeyecek, güvenliğimizi ve komşularımızı tehdit eden ikili antlaşmalar kaldırılacaktır. Türkiye, NATO’dan çekilecek, emperyalist askeri ittifaklara katılmayacaktır.

 İncirlik başta olmak üzere Türkiye’deki bütün ABD üsleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin denetimi altına alınacaktır. Üsleri terk etmesi için ABD kuvvetlerine iki hafta süre verilecektir.

 KANDİL’E BEYAZ BAYRAK ÇEKTİRECEĞİZ

 Vatan Partisi, Vatan Savaşımızı “Saray Savaşı” diye sırtından hançerlemeye kalkan kara propagandayı bozguna uğratmıştır. Suriye ve Irak’ın kuzeyinde ABD ve İsrail’in üzerimize sürdüğü bölücü ve yobaz terör örgütlerini hızla temizleyeceğiz. İran, Irak ve Suriye ile işbirliği yaparak, Kandil’e üç ay içinde beyaz bayrak çektireceğiz. Perinçek Hükümeti, Türk Ordusunun yenilmez gücüyle ve komşularımızla işbirliğini güçlendirerek Vatan Savaşımızı kesin sonuca ulaştıracaktır.

 BÖLGELER ARASINDA DENGE DOĞU VE GÜNEYDOĞU’YA REFAH

 Yurdumuzun ekonomik açıdan geri bölgelerine devlet eliyle yatırım yaparak, ülke çapında her alanda dengeyi, eşitliği ve bütünlüğü sağlayacağız.

 ANAYASAL GELENEĞİMİZE UYGUN PARLAMENTER DEMOKRASİ

 Cumhurbaşkanlığı Rejimi, Millet Meclisi’nin hükümeti kurma ve denetleme yetkilerini yok ederek, milletin egemenliğine ağır darbe indirmiştir. Kurulan sistem, Mafya-Tarikat diktasını hukukileştirmektedir. Vatan Partisi olarak, iki yüzyıllık anayasal geleneğimiz temelinde parlamenter demokrasiyi yeniden kurumlaştıracak Milliyetçi-Halkçı-Devrimci Anayasa için mücadele edeceğiz. Bu amaçla TBMM’de Anayasa yapmak veya değiştirmek için gerekli oranı sağlamaya yönelik girişimlerde bulunacağız.

 MİLLİ BİLİMSEL DEMOKRATİK LAİK ÇAĞDAŞ VE PARASIZ EĞİTİM VE SPOR

 Anaokulundan üniversite sonuna kadar parasız eğitim, kültür ve spor hizmeti sağlanacaktır. Eğitimde öğrencilerden ve ailelerinden katkı payı, harç, yardım ve benzeri adlarla para alınamaz. Ailesinden uzakta öğrenim gören, kimsesiz veya yardıma muhtaç öğrencilerin barınma, beslenme, giyim, uygarca eğlenme ve kültür ihtiyaçlarını devlet karşılayacaktır. İhtiyacı olan bütün öğrencilerimize, devletin yurtlarında barınma olanağı sağlanacaktır. Öğrenci yurtları ve kamu ulaşım araçları, parasız hizmet verecektir. Parasız eğitim sisteminde, öğrencilerimizin geçmişten kalan kredi borçları iptal edilecektir.

 EŞİT, ÖZGÜR, BAŞI DİK, ONURLU CUMHURİYET KADINI

 Çağdaş Türkiye için mücadelenin önünde Cumhuriyet kadınları bulunuyor. Vatan Partisi’nde kadınlar olağanüstü konumdadır. Kadının ayağa kalkışı bir işarettir, Türkiye büyük karara ilerliyor.

 Vatan Partisi’nin önderliğinde kurulacak Millî Hükümet, erkek ile kadın arasındaki yasal ve fiilî eşitsizliği, kadına karşı ayrımcılığı, her tür şiddeti ve cinsel tacizi bütün temelleriyle ortadan kaldırmak için, toplumun her kesiminde seferberlik yürütecektir. Kadının toplum hayatında ve üretimde yer almasını ve gelişmesini engelleyen Ortaçağ kurumları ve ilişkileri tasfiye edilecek, kadına iş ve kazanç olanağı sağlanacaktır.

Kadınların siyasal, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda önder roller üstlenmesinin önündeki bütün engeller temizlenecek, bu amaçla yeterli kreş, yuva, eğitim merkezleri ve okuma yazma kursları açılacaktır. Çalışan kadınların analık durumlarının korunması için gerekli bütün önlemler alınacaktır. Köylük alanlarda kadınlar, sağlık güvencesine ve sosyal güvenceye kavuşturulacaktır.

 İşsiz ve kimsesiz kadınlar, çocuklarıyla birlikte güvenli ve çağdaş olanaklarla barındırılacak ve devlet güvencesine alınacaklardır. Kadını cinsel nesne olarak gören yoz kültür toplum hayatından temizlenecektir.

 SAVAŞI ÖNLEYECEK HÜKÜMETİ KURACAĞIZ

 Bölgemizde savaşı önleyecek ülke Türkiye’dir ve Türkiye’de savaşı önleyecek hükümet de, Perinçek Hükümetidir. Çünkü günümüz koşullarında savaşı önlemenin biricik yolu, ABD ve İsrail tehdidine karşı Batı Asya ülkeleri ile dayanışmadır. Bu açıdan Perinçek Hükümeti göreve hazırdır” şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner148
banner132

BERKER ESEN 15 AYLIK SÜRECİ DEGERLENDİRDİ
Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Berker Esen basın mensuplarıyla bir araya gelerek yerel seçimlerden...

Haberi Oku