Balcıoğlu'ndan miting gibi aday adaylığı açıklaması

Bora Balcıoğlu, partisine adaylık başvurusunu yaptı. Balcıoğlu'na eşlik etmek isteyen vatandaşlar parti binasına sığmadı.

Balcıoğlu'ndan miting gibi aday adaylığı açıklaması
 Balcıoğlu'na eşlik etmek isteyen vatandaşlar parti binasında izdihama sebep oldu.

CHP Silivri ilçe binasına ailesiyle birlikte alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde gelen Balcıoğlu, İlçe Başkanı Suna Göçengil'e önce bir buket çiçek verdi. Ardından konuşmasına başladı.

Bora Balcıoğlu konuşmasında;

Arkamdaki duvarda yazan yazıya  baktığımızda Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün güzel bir sözü var. “ Benim iki büyük eserim var biri Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyeti Halk Partisi” diyor.

Devrimcilik, Laiklik, Devletçilik, Halkçılık,Milliyetçilik ve Cumhuriyetçilik diyen bir parti. Cumhuriyeti kuran bir parti. Kurtuluş savaşının içerisinden dönen bir parti. Topluma ulus bilincini aşılamış bir parti. Bunun yanında laik Cumhuriyetin kurulması ve demokrasimize öncülük eden bir parti. Çağdaşlaşma adımını atan ve öncülük eden bir partinin mensubu olmaktan son derece heyecanlıyım diyerek alkışlar arasında sözlerine devam etti.

Hayatımın en önemli kararlarından birini sizinle paylaşmak için buradayım. Aktif olarak 10 yıl Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyeliği ve Başkan yardımcılığını temsil ettiğim sürekli gelişen ender ilçelerden Silivri’mize, güzel Silivri’mize,önümüzdeki yerel seçimlerde bir parçası olarak onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden Silivri Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı şuan itibariyle açıklamak için burdayım. Bu kararımda hiçbir kişisel hesap, hırs ve ihtiras içermemektedir. Gelecekte de içermeyecektir. Ben bu kentte doğmuş, bu kentte yaşamış, bu kentte ekmeğini kazanmış, bu kentte çalışmış ve bu ilçenin evladı olarak sizlere şunu söylemeden geçemeyeceğim.Sayın Belediye Başkanım ile 10 yıla yakın bu kente, bu ilçeye hizmet etmenin onurunu yaşadım. Son aylarda ise her sokağa çıktığımda bana umutla bakan insanların, özellikle gençlerin söylediklerine temennilerine karşı önümde iki tane yol vardı.Bunlardan bir tanesi  ya bir sonraki dönem kaderime yazılanı bekleyecektim yada bu kentin sokaklarında yaşayan hemşerilerimizin isteklerini koltuk davasından önde tutarak hizmet bayrağını devir almak için tüm benliğimle kendimi Silivri’ye emanet edecektim. Ben ikincisini seçtim. Benim için doğup büyüdüğüm yaşadığım bu ilçenin insanlarının gençlerinin istekleri kişisel davamında, kariyeriminde çok önünde gelir. Bundan sonrada her zaman böyle olacaktır. Çünkü kişilerin kariyer ve ikballeri toplumun beklenti ve isteklerinin önüne geçmemelidir, geçemez. Ben buna yürekten inanan bir kardeşiniz olarak Silivri’nin sesini dinledim. Mahallelerimizin, sokaklarımızın, köylerimizin sesini dinledim. Gençlerin adayı olarak gençlerin sesini dinledim. Onların umut dolu ellerine el vermek adına bu hizmet yarışında bende varım dedim. Kendi başına yola çıkmış bir kardeşiniz olarak kendimi sizlere emanet ediyorum. Bu göreve Silivri’mizin marka değerini daha yukarılara taşıyabileceğime inandığım için daha fazlasını hak ettiğini düşündüğüm içim gençlerimize daha güzel bir kent sunabildiğimize inandığım için talip oluyorum. Silivri’nin kıymetini çok iyi biliyorum. Görevimi yaparken, insanlığımı ve iyi niyetimi hiç bir zaman bırakmayacağım, sonuna kadar koruyacağım. Siyaseti insana hizmet sunan bir anlayışta yapacağım. Toplumsal barışı sağlamalıyız. Tarafsız, adil, insan odaklı, kimsenin inancına dinine karışmadan hizmet yarıştıran, adaletli, daha genç dinamik daha aktif bir yerel yönetim anlayışı için sizden görev ve yetki bekliyorum.

Şunu çok iyi biliyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday olabilecek kapasitede bir çok kişi, bir çok yetenek, bir çok genç var. Cumhuriyet Halk Partisi konuşmamın başında da belirttiğim gibi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partidir. Cumhuriyeti kuran bir partidir. Kadrolarımız zengindir, birikimlidir. Kadrolarımızda  bulunan herkes ilkelidir bunu sonuna kadar savunuyorum ve bunu biliyorum. Huzurlarınızda açıkça ifade ediyorum ki partinin belirlediği yöntem ne olursa olsun aday adayı olan değerli büyüklerim ve arkadaşlarımla demokratik olarak yarışacağım. Herkese başarılar diliyorum.Sonuç ne olursa olsun partimin yetkili organlarının alacağı kararlara saygı duyacağım. Hedefimiz hep birlikte şu olmalı; yaşadığımız güzel ilçemiz Silivri’mizi sosyal demokratların uygun olacağı bir biçimde yönetmek olmalıdır. Bunu sizlerin desteği ile başarıcağımdan hiç kuşku duymuyorum.Doğasıyla,tarımıyla,deniziyle,hizmet sektörüyle birbiriyle çelişmeden ender gelişen ilçelerden bir tanesi. Bunun kıymetini çok iyi biliyoruz.Silivri’mize hizmet etmek için talip olduğum bu görev Cumhuriyeti kuran, devrimleri gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday adayı olarak bir cesaret işi olduğu kadar aynı zamanda benim için bir onur ve şereftir.

Siyaset bir iddia işidir. İddia koyacaksınız iddianız yoksa bu işi yapmayacaksınız. Bende bir iddia ortaya koydum daha güzel ,daha temiz, gençlerle birlikte yerel yöneticilik yapma hayalim var. Ve bu hayalin peşinden koşacakta cesaretim var. Atatürk’ün çok güzel bir sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum “ Gençlik bir ülke için çok önemli bir kuvvettir. Ama bilinçli ve sorumluluk sahibi bir gençlik ise o ülkenin umudunu oluşturur”. diyerek sözlerine son verdi.Başvuru dosyasını Suna Göçengil’e teslim etti. Balcıoğlu’na destek verenler çıkışta Uğur Mumcu Meydanında kendisini omuzlarına alıp havaya attılar.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132