FLAŞ HABER
Siyaset:
AYDIN; 'HDP KAPATILACAK”
 

Aydın, seçilmelerinin durumunda “HDP'nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na talepte bulunacaklarını da tekrarlarken "HDP'ye son 3 ay içinde Hazine'den 90 milyon TL verildi. 90 milyon TL'yi Türkiye Cumhuriyeti devleti Hazine'den HDP'ye veriyor. HDP ne? PKK'nın örgütü. Türk devleti PKK'ya yardım ediyor. İşte buna son vereceğiz" dedi.

1969 Silivri Büyüksinekli köyünde doğdum, ilkokulu köy okulunda okuduktan sonra meslek edinmek üzere, Saray Meslek lisesi yapı ahşap bölümünü bitirerek iş hayatına ilk olarak küçük atölyelerde, daha sonrasında da fabrikalarda olmak üzere çalıştım. Halen de fabrika da çalışmaktayım. 1989 yılında askerlik hizmetimi tamamladım. 1992 yılında evlilik yaptım iki kız çocuk babasıyım.

“3. BÖLGE ADAYIYIM”

Siyasi hayatıma ilk olarak CHP’de başladım. İlçe Yöneticiliği görevinde bulundum. 2012 yılında CHP’den ayrılarak, Silivri’de İşçi Partisi’nin İlçe Kurucu Üyesi olarak, ilçeyi kurduk. Kısa bir süre sonrasında da İlçe Başkanlığı görevine gelerek, bugüne kadar görevimi yürütmekteydim. Şimdi istifa ederek, Milletvekili adayı olmamı partimiz uygun gördü.

“YIKILMAZ DENEN DUVARLARI YIKTIK”

Silivri’de Vatan Partisi olarak 2012 yılından bu zamana kadar mücadelemizi yürütüyoruz. Çeşitli mücadelelerimiz oldu, Ergenekon, Balyoz süreçlerinde oralara gittik. Yıkılmaz denen duvarları yıktık. Türk Ordusu’nun komutanlarını ve siyaset önderlerini özgürleştirdik. Bugün yeni bir sürece girmiş bulunuyoruz, seçim süreci ile birlikte Türkiye yeni bir dönemeç noktasındadır.

Partimizin seçim bildirgesi ile ilgili kısaca bilgi vermek istiyor, vatandaşlarımıza neden aday olduğumuzu daha iyi bir şekilde anlatmak istiyorum.

“EN FAZLA 2 TL DEN MAZOT”

Burada siyasi partilerin ve adayların çeşitli vaatleri vardır, ama Vatan Partisi öncelikle şunu Türk Halkına, Türk Milletine ilk olarak İş diyor. Üreten Türkiye, Üreten Millet diyoruz. Planlı ve Karma ekonomi diyoruz. Köylü Milletin efendisi olacaktır. Köylümüz, çiftçimiz traktörüne en fazla 2 TL’den mazotunu koyacak ve bizler de üret arkadaşım diyeceğiz. Hayvancılığını, tarımını üretecek.

“PARASIZ SAĞLIK EĞİTİM”

Türkiye’nin büyük bir bölümünün kredi kartı borçları var, bununla ilgili yapılandırmalar gerçekleştirilip, vatandaşımızın daha rahat nefes almasını sağlayacağız. İş hayatında, çalışma hayatında taşeron uygulamalara son verilip, iş sözleşmelerinde sendikalaşmanın önü açılacak. Bütün vatandaşlarımıza parasız, sağlık ve eğitim hizmeti sağlanacak.

“SANAYİYE DESTEK VERİLECEK”

Özelleştirmeye son verilip kritik kurumlar tekrardan kamulaştırılacak. Küçük ve orta sanayiye destek verilecek.

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNDE HDP YOK, KAPATILACAK”

Bölücü teröre son verilecek, vatan bütünlüğü sağlanacak. Kandil’e beyaz bayrak çekilip, HDP kapatılacak. Kendisi bir türlü PKK’nın kontrolünden kurtulamadı, bundan dolayı da Halkın Demokratik Partisi adı altında duramaz. HDP’yi bizler PKK ile birlikte yazıyor ve söylüyoruz, bundan dolayı da HDP, Vatan Partisi iktidarında kesinlikle kapatılacak, Türkiye’nin geleceğinde olmayacak.

“İNCİRLİK ÜSSÜ TSK KONTROLÜNDE OLACAK”

İncirlik Üssü, TSK’nın denetimine girecek, NATO’dan Çıkacağız, İncirlik Üssü Kapatılmayacak ama TSK’nın kontrolünde olacak, oradan kalkan uçaklar TSK’nın bilgisi olmadan, kalkmayacak. Şuanda oradan kalkan uçaklar gidip Mehmetçiğimizi ateş altına alıyor. Buna kesinlikle izin vermeyeceğiz.

“DEMOKRATİK SİSTEME DÖNECEĞİZ”

Yeni anayasa ile Parlamenter Demokrasi ’den vazgeçildi. Yeni Cumhurbaşkanı sistemine geçildi. Biz Vatan Partisi yönetiminde tekrar, Parlamenter, Demokratik Hukuk sistemine geri döneceğiz. Bağımsız bir Yargı İnşa edeceğiz.

“BELDE BELEDİYELERİNİ AÇACAĞIZ”

Yerel Yönetimlerde, yerinden yönetmeyi tekrar hayata getireceğiz. Özellikle kendi bölgemiz olan Silivri’de kapatılan 6 Belde Belediyesini tekrar hayata geçirilmesi için mücadele yürüteceğiz.

“KIYAFET KANUNLARI HAYATA GEÇECEK”

Aydınlık ve Laik Türkiye için Anayasamızdaki kanunları uygulayarak, devrim kanunlarımıza göre sarık, cübbe, şalvar gibi, bunlar Devrim Kanunlarına göre yasaktır. Bizler Devrim Kanunlarını uygulayarak, her yerde sarıklı, cübbeli gezilmesine, kılık kıyafet kanunlarımızın hayata geçirilmesine öncülük edeceğiz.

“YURT ADI ALTINDAKİ KURUMLAR KAPATILACAK”

Bilimsel, Demokratik, Çağdaş parasız eğitim diyoruz. Tarikatlara ve özel kesime ait kurumlar kamulaştırılıp, istedikleri gibi öğrencilerimizi yurt adı altında evlerde gençlerimizin, çocuklarımızın beyinlerini örümcek ağı gibi örüp, kendi çıkarları doğrultusunda kullanarak, çağdaş bilimsel olmayan bir yapıya dönüştürmelerine kesinlikle izin vermeyeceğiz.

“BASIN ÖZGÜRLEŞTİRİLECEK”

Milli ve Özgür Basın inşa edeceğiz. Bugünkü basın maalesef Türkiye’de özgür basın olmadığını çok rahat görebiliyoruz. Kendisine medya dediğimiz holding medyaları program yaptıklarında Cumhurbaşkanı adayı olarak 6 aday dan birisi Bizim Vatan Partisi Adayımız Doğu Perinçek iken  5 adayımız var deyip, bir de alaylı bir şekilde zaten başka da yok diyerek gönderme yapmaları son dereceli yanlı basın olduğunu gözler önüne sergiliyor. Basın kesinlikle özgür olacak, siyasi partilerin ve Cumhurbaşkanı’nın veya iktidar partisinin kesinlikle kontrolünde olmayacak.

“SAVAŞI ÖNLEYİCİ HÜKÜMET KURULACAK”

Komşularla iş birliği konusunda, Türkiye’nin geleceği Batı Asya’nın geleceği kesinlikle Avrasya’da olup, savaşı önleyecek hükümeti kuracağız. ABD- İsrail koridoruna geçit vermeyeceğiz.  Bu koridor aynı zamanda PKK’nın devlet kurma koridorudur. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtları ile TSK bu koridoru bozmuş, 24 Haziran seçimlerinden sonra da gündeme ufak ufak gelmeye başladı, tekrar açılım sürecine dönülecek diye toplumu alıştırmaya çalışıyorlar. TSK kesinlikle buna izin vermeyecek, ABD- İsrail koridorunun denetiminin bir başkasının yapmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.

“İŞ BİRLİĞİ YAPACAĞIZ”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile bütünleşmeyi savunuyoruz. KKTC, Türkiye’nin bir parçası olacak ve bütünleşecektir. Son zamanlarda KKTC ile ilgili Uluslararası gündemde çeşitli tehlikeler var. Bunlara da kesinlikle izin vermeyecek aynı zamanda Komşu ülkeler ile işbirliği içinde olup, güvenlik ve ticarette iş birliği yapacağız. İran, Rusya, Suriye, Irak ile güvenlik konusunda kesinlikle iş birliği yapıp, ticaretimizi geliştireceğiz.

“ABD AB İLİŞKİLERİ NORMALLEŞECEK”

Vatan Partisi, Türkiye’nin Şanghay İşbirliği Örgütü içindeki bağımsız yerini almasını programına alan tek partidir. Böylece ülkemizin ABD ve AB ile ilişkilerini normalleştireceği ve karşılıklı yarar esasına oturtacağı koşullar da yaratılmış olacaktır.

“MİLLETİMİZİN DEVLETİ OALCAĞIZ”

Halkın hükümeti milletimizin devleti olacağız, halkımız bunları yapmak için bizlere destek versin. Bizler devletimizin ve halkımızın desteği ile Türkiye Cumhuriyeti’ni en iyi yerlere getirmek için çabalıyor, bundan sonra da aynı şekilde çabalayacağız.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner148
banner132

Kaftancıoğlu: Tarım ve hayvancılık kan kaybediyor
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Silivri'deydi.

Haberi Oku