Av. Mehmet Keleş İlçe Başkanlığına Aday

Siyasi partilerin İl ve İlçe kongre süreçleri'nin başlamasıyla beraber Chp de ki kongre takvim süreci de başlamıştı.

Av. Mehmet Keleş İlçe Başkanlığına Aday

 Silivri Cumhuriyet Halk Partisi kongre takvimini üyeleri ve kamuoyu ile paylaşmasının ardından İlçe Başkanlığı açıklamaları da beraberinde geldi.

Şuana kadar üç isim İlçe Başkanlığı için adaylık açıklaması yaparken yeni başkan adayları beklentisi partililer tarafından dillendiriliyor. Şuana kadar Mümin Koçoğlu, Berker Esen ve Abdullah Yıldırım bu göreve talip olduklarını açıkladılar. Hafta sonu tamamlanan delege seçimlerinin ardından gözler ilçe başkanı adaylarına çevrildi.

Mehmet Keleş'in Adaylık Açıklaması Bekleniyor.

Silivri'nin tanınmış avukatlarından ve 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Meclis Üyesi adayları arasında yer alan Mehmet Keleş dostları ve yakın çevresine aday olacağı bilgisini paylaşınca, siyasi kulislerde Keleş'in adaylığı konuşulmaya başlandı.

Gazetemizin ulaştığı Mehmet Keleş ''Geniş bir vizyonla ve farklı bir bakış açısıyla ilçe başkanlığına aday olacağım, adamcılık yaparak değil, adı gibi halkın partisinin ilçe başkanı olmaya adayım'' diyerek ilerleyen günlerde bir açıklama yapacağını belirtti.

Mehmet Keleş Kimdir?

1987 tarihinde Ankara doğumlu, İlk, orta, Lise öğrenimini Kastamonu da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2010 yılında mezun oldu. 2010-2011 yılları arasında staj eğitimimi tamamladıktan sonra 2011 yılından beri Avukat olarak görev yapan Keleş evli ve iki çocuk babası. 2019 yerel seçimlerinde Silivri CHP den Meclis üyesi adayları arasındaydı.

GÖREV ALDIĞI DERNEK VE KULÜPLER :

 

2008 yılından beri Kastamonulular Dayanışma Derneği (KASDER) üyesi.

 

2009-2010 yılları arasında Genç Beyinler Topluluğu’na üyeliği bulunmakta.

 

2010-2012 yılları arasında Genç Hukukçular Birliği Derneği başkanlığı görevini yürüttü.

 

2010-2014 yılları arasında Hukuk Cephesi dergisinde yazarlık yaptı.

 

2011 yılından beri Cumhuriyet Halk Partisi Seçim Ve Hukuk İşleri biriminde görev almakta ve 2016 yılından beri de Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Teşkilatında üye olarak çalışmakta.

 

2014 yılından beri Silivri Rotary Kulübü üyesiyi ve Silivri Rotary Kulübü 2017-2018 Dönemi Kulüp Sekreterliği görevini yürüttü.

 

2015 yılından beri TEMA Vakfı Silivri Temsilciliği’ne üyeliği devam etmektedir.

 

 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132