SİLİVRİNİN MANŞETİ VAR.

 DENİZ HAVASI

Silivriye cemre düşmeden önce Gazete Manşet düştü.

Yeni gazetemizin ilk sayısından herkese merhabalar, bir buçuk yıllık bir süreç içerisinde olsun mu olmasın mı diyerek gel gitler yaşadığım gazete çıkarma düşüncem en son iki ay önce netleşti. 

Ertelemenin, tıpkı o cümledeki gibi, akan suya taş attığını, gidilecek yerden alıkoyan bir birikimle nehir yatagının boş vesvese ve kuruntularla  kirlettiğini fark ettim.

Senin heyecanlandıran bir şey yapmak için beklediğin beş dakika bile büyük kayıpmış. Bu yüzden daha fazla ertelemeyi beklemedim
Ve Ulusal basında başlan gazetecilik hayatım  silivridehaber.com internet haber sitemizle silvride yerell gazetecilik olarak devam etti.

Silivridehaber.com internet haber sitemizle yakaladığımız başarıyı görsel basılı gazete ile dahada güçlü bir şekilde harmanlayarak siz degerli okurlarımızın begenilerine sunuyoruz.

Gazete Manşet fikri oluşmaya yüz tutunca diğer gazetelerden bir farklılığımızın olması gerektiğini düşündüm. Bu gazetede sizler olun istedik, bu gazete siz değerli silivri halkının rengi olsun istedik.

Hayatım boyunca şuna inandım konuşmadan ve yazmadan önce dinlemek gerekir, bizde  sizi dinleyerek sizin sesiniz olmaya karar verdik.
Bu yüzdendir ki bizde gençlerin sesine yer verdik, kadınlarımızın sesine, esnafımızın sesine, iş dünyasının sesine yani kısacası hayatın her rengine yer vermeye çalıştık.

Tarafsızlık ilkemizden ödün vermeden, ırk, din, dil ve görüş gözetmeden sizden gelenleri sizinle buluşturmayı hedefledik.
Gazetemizin bir başka misyonu daha olsun istedik.

Bu düşünce ile bir çok proje ürettik, ve en sonunda Silivrimize katkı sağlayacak bir projede karar verdik.

 Silivri'de yaşayan ve okumak isteyip de okuyamayan yüzlerce genç olduğunu tespit ettik ve bizde Gazete Manşet olarak bir yıl boyunca gazetemizin satışından elde ettiğimiz gelirin %20 sini ögrencilere burs olarak vermeye karar verdik.

 Güzellikler paylaştıkça çoğalır, bu düşünce ile yola çıkarak bizde gönlümüzden geçen güzellikleri sizlerle paylaşmaya çalıştık.
Bu projenin Silivriye ufakda olsa bir katkı saglayacağına inanıyorum.

Yazımın başında da belirttiğim gibi '' Silivriye Cemre'den önce Gazete Manşet düştü'' tüm silivriye hayırlı olsun.


Özgün Deniz Gündüz
YORUM EKLE

banner148

banner132