SİLİVRİ'YE BAYAN BAŞKAN

 Geçtiğimiz hafta boyunca siyasi kulislerde erken seçim ihtimalleri konuşulup durdu.

Hatta bazı gazeteciler bu konuyu köşelerine taşıyıp olası aday adaylarının isimlerini bile paylaştılar. Ama bence henüz çok erken aday adayları için konuşmak ve isim belirtmek, yanlış anlaşılmasın tabiki herkes özgür düşüncesini belirtip yazabilir ama daha erken diye düşünüyorum.

Bence aday adaylarından önce ilçe kongreleri daha önemli gibi duruyor 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Hükümetin öncelik sırasında içerideki Fetöcüleri temizlemek.

Tabiki buna siyasi kanat olarak parti tabanından ve teşkilatlardan başlayacak.

Bir kaç ay sonra Silivri Ak Parti nin kongre süreci başlayacak ve bu süreç de ilçe başkanlığına kimlerin aday olacağı çok önemli.

Rıfat Kutlu ile mi devam edecek yoksa yeni bir başkan mı öngörülecek.

Rıfat Kutlu beni yanılttı diyerek bir özür borcumu da buradan belirtmek isterim. Kutlu atandığı an bu işin altından kalkamaz diye düşünmüştüm ama teşkilat alt yapısı ile ve Metin Karakaşın yetiştirdiği biri oldugunu düşününce zaman beni yanılttı.

Yolun açık olsun Rıfat Kutlu.

Ama diğer yandan da baktığımızda ilçe başkanlığını istemem deyip çok istediğini düşündüğüm Hüseyin Turan cephesi var.

Belediye başkanlığı adaylığı umudunu yitirmiş olsa gerek ki Turan ilçe başkanlığı koltuğuna göz dikmiş durumda. 

Silivri tarihinde ilk kez belediye başkanlığının nasip olduğu Hüseyin Turan'ın bir sonrakin de seçimi kaybetmesi büyük bir eksi olarak hanesine yazıldı.

Seçim kaybetmiş bir başkanı ilçe başkanlığına Ak Parti genel merkez koyarmı bilemem ama aklımdan geçenleride sizinle paylaşmakta sakınca görmüyorum.

Hüseyin Turan ilçe başkanlığına seçilemeyeceğini anladığı an teşkilat tabanını ikiye bölmeye çalışacak ve bir takım siyasi oyunların içerisine girecek. 

Belediye başkanlığı muhtemel adaylarına gelirsek şayet Tülay Kaynarca ve eşi Yavuz Kaynarca yaklaşık bir yıldır bunun alt yapısını hazırlayarak çalışmalara başladılar. 

Tülay Kaynarca Milletvekili olması sebebi ile güçlü bir isim ama Silivri'de maalesef sevilmiyor.

Metin Karakaş benim gözümde en güçlü adaylardan biri ama ne hikmetse bu yolda pek şanslı olduğu söylenemez, genel merkez de çözemediği bir takım aksilikler var sanırım.

Şayet Ak Parti Metin Karakaş'ı aday gösterirse Silivri CHP nin işi biraz daha zor. Çünki Karakaş usta bir siyasetçi bölgeye hakim ve seviliyor.

CHP kanadına bakarsak Işıklar artık aday yapılmayacağının farkında ve yerine güvenebileceği birini getirme çabasında. Ama bu işler Özcan Işıkların hesapladığı gibi olmayacağı yönünde sinyaller veriyor.

Işıkların aklından geçen bir bayan ama tahminlerim beni yanıltmazsa bu aday Saadet Gencoğlu olmayacak. Ben eski ekibinden yollarını ayırdığı ve görüntüde aralarının iyi olmadığı biri olduğunu düşünüyorum.

Bora Balcıoğlu yine ihtimaller arasında ama Işıklar kesinlikle o koltuğu Bora Balcıoğlu'na bırakma niyetinde değil, bunu zamanla göreceksiniz. Herne kadar Bora Balcıoğlu herkes tarafından sevilse de parti tabanında MHP den gelmesi sebebi ile bir ön yargı hala mevcut.

Ama ben herkesin düşündüğünün aksine hiç hesapta olmayan süpriz bir isim olduğunu düşünüyorum ve bu bir bayan olacak diye düşünüyorum.
Bence bir bayan başkan silivriye yakışır ve SİLİVRİ'YE BİR BAYAN ELİ DEĞMELİ diye düşünüyorum.

İlerleyen günlerde siyasi kulisler daha da ısınacak çok daha farklı isimler ortaya atılacak ama Silivri'de yaşayan biri olarak şunu istiyorum, artık gerçekten hizmet edecek Silivri'ye değer katacak, Trakyanın incisi haline getirecek bir başkan gelsin. Silivri halkı artık bıktı boş vaadlerden.

Yeni dönemde kim başkan olarak seçilirse seçilsin, partiler değil Silivri kazansın demek istiyorum. Silivri'nin ve Silivri Halkı'nın çok daha güzel hizmetleri ve yatırımları hakettiğini düşünüyorum.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle hoş-ca kalın.
YORUM EKLE

banner148

banner132