SEÇİM GELDİ ÇATTI

 Seçime artık 1 ay dan az bir süre kaldı. İstanbul 3. Bölgede olan Silivrimiz adaylarını sıraladı. Ak Parti de Tülay Kaynarca 5. Sıradan tekrar aday. 

Mhp de 6. Sıra Volkan Yılmaz 16. Sırada Sibel Kazar. Maalesef ki Chp den Silivrili bir Milletvekili adayımız yok. Maalesef diyorum çünkü adayın yoksa Silivri’nin sorununu Ankara da dile getirecek kimsen yok demektir. 

Parti gözetmeksizin yazmam gerekirse ne kadar Silivri den çok isim o kadar sesimiz gür çıkardı. Silivri de yaşadığım için benim derdim Silivri. Ben Silivri de doğdum, Silivri de büyüdüm, ömrüm yettiği kadar da Silivri de olacağım.

 Bu yüzden bu yazımda vekillerimizi Silivri üzerinden eleştireceğim. Ak Parti den Tülay Hanım 3. Döneminde olduğu halde daha önceki dönemlerinde ne yaptı ? 

Kimse kusura bakmasın ama Tülay hanımın Silivri ye geldiği bile sayılıdır.

Silivri Termik Santral sorunu ile karşı karşıya geldi. Yazılarımızda feryat figan ettik Tülay hanımdan maalesef ses çıkmadı. 

Silivri Seymen mahallesine yapılmak istenen tehlikeli katı atık tesisi bilgilendirme toplantısında Tülay hanım neredeydi ? 

 Bitmeyen dere ıslahı çalışmaların da Silivri’nin vekili Tülay hanım neredeydi ?

 Bitmeyen alt yapı çalışmaların da esnaf kan ağlarken Tülay hanım nerelerdeydi ? 

İşimiz sormak, soruşturmak doğru bilgiyi sizlere aktarmak, bunca olaylar yaşanırken ben Tülay hanımın nerede olduğunu bilmiyorum. Ama olaylara müdahil olmadığını çok iyi biliyorum. 

Bildiğim bir şey var ise Silivri de bu sorunlar yaşanırken Tülay hanım nerede ise yine orada olacağı. 
Beklentiyi büyük tutmayın yani değerli Silivrililer.

Mhp 6. Sıra adayımız Volkan Yılmaz. 

Volkan Yılmaz’ın geçmişi Silivri, Volkan Yılmaz’ın derdi Silivri, Mhp MYK üyesi de olan Volkan Yılmaz bu zamana kadar kapısına kim giderse geri çevirmemiş elinden geleni değil fazlasını yapmış bir isim. 

7 Haziran seçimlerinde 16. Sıra aday olan Volkan Yılmaz harıl harıl çalışmış, hatta Silivri için programının dışında özel çalışmalar yapmıştır. Birde vekil olunca düşünün derim ben. 3. Bölgede 6. Sıra biraz zor ama imkansız değil. 
Teşkilatlar düzenli çalışır adayını iyi tanıtırsa inanın bu imkansız değil, Volkan Yılmaz’ın çıkmış olduğu bu Meclis yolunda Allah yar ve yardımcısı olsun.

Silivri’miz için adaylarımız hayırlı olsun. Kalpleri Silivri için atsın sesleri mecliste Silivri için çıksın. Neden orada olduklarını unutmasınlar kafi.

24 Haziran Ülkemiz için sadece bir seçim. 

Sosyal medya üzerinden takip ettiğim kadarı ile bunu bir kavga haline getirmeye çalışanlara şaşıyorum. Fikirleriniz,düşünceleriniz tabiî ki olabilir ve olmalıda, fakat bunu sosyal medya üzerinden birilerine empoze etmeye çalışmak mantıksız değil mi ? Bunun için tartışmak, birbirine hakaret etmek yanlış değil mi ? 

Tartıştığın kişiler eşin, dostun, akraban düşmanın değil, düğünde, cenazede bir araya gelmek zorunda olduğun insanlar. Senelerdir sokaklarda bangır bangır bağıran seçim otobüsleri adamın fikrini değiştirememiş sen 2 cümle ile mi değiştireceksin adamın fikrini ? 

Unutmayın bu sadece bir seçim, Ülke yönetiminde bulunanların eksilerini artlarını yazın bir kenara toplayın çıkan toplam sizin oyunuzu belirleyecek olandır zaten. 

Bunun için kimseyi kırmaya, üzmeye değmez. Bu yüzden lütfen ama lütfen sakinliğinizi, sükunetinizi koruyarak hareket edin.

Ülkede işsizlik 6 milyon, gelir dağılımı adaletsiz, ekonomi alarm da, brüt dış borcumuz 453,2 Milyar Dolar. Ama bu sadece bir seçim ve lütfen ona göre seçin…

Mutlu huzurlu bir hafta sizlerin olsun…
YORUM EKLE

banner148

banner132