SAMİMİYETSİZ SAMİMİYETLER

 Silivri CHP ilçe başkanı Suna Göçengil Hacı Bektaş-i Veli'yi anma haftası anma münasabeti ile bazı basın yayın kuruluşlarına yazılı bir açıklama yollayarak, Barış'dan, Kardeşlik'den, Dostluk'dan dem vurmuş.

Samimiyetsiz Samimiyetlerden oldum olası nefret etmişimdir.

Suna Göçengil'in bu davranışı Mevlana'nın  ''ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol'' sözünü hatırlattı bana.

Silivri Alevi Kültür Derneği Başkan Yardımcılığı yaptığım şu dönemde Suna Göçengil'in yapmış olduğu açıklamayla ,CHP nin bir gerçegini ve samimiyetsizliğini tokat gibi vuruyor yüzümüze.

Siz CHP liler yıllardır Alevi vatandaşları hep cepte ve arka bahçeniz olarak gördünüz. 

Her seçim dönemi kapısını aşındırdığınız oylarını garanti gördüğünüz Aleviler'in Vatan severliğini, Cumhuriyetçiliğini, bu ülkenin kurucusu olan Atatürk'e olan sevgisini kullandınız.

Genel Başkanı Alevi olan bir partinin ilçe başkanlığını yapıyorsunuz.

Silivri CHP ilçe örğütünde kaç Alevi vatandaşı var hiç merak edip araştırdınız mı? 

Partili olan bir Alevi üyenizin hiç cenazesine veya evine taziye ziyaretinde bulundunuz mu?

Alevi  vatandaşların Muharrem ayı oruçları tuttuğunda hiç onları ziyaret edip evlerine misafir olup beraber oruç açtınız mı?  

Veya Aleviler için kutsal olan Muharrem ayında onlara iftar verdinizmi?

 Ben söyleyeyim... Hayır.

Çok yakın zamanda,   Silivri Alevi Derneği'nin Hacı Bektaş'a gitmek için Belediyeniz'den talep ettiği dört otobüsü önce onaylayan sonrada bazı çıkarları doğrultusunda iptal eden Belediye başkanına neden iptal ettiğini soramayacak kadar gücünüz yok ilçe başkanı olarak.

Sizin böyle bir yazılı açıklamayı hangi yüzle yaptığınızı inanın çok merak ettim.

Sadece Alevilere yaptıklarınız değil dönüp kendi partililerinize yaptıklarınıza bir bakın, ilçe binasına orada görevli çalışanların haricinde aylardır kimse gelmiyor. 

Neden acaba?

''İlçeye kimseyi toplayamıyorum, kimse gelmiyor'' diye konuşacağınıza, neden gelmiyorlar? 

Nerede bir eksiklik ve hata var diye merak etmediğiniz ortada.

Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Benim iki büyük eserim var biri Cumhuriyet diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi dir'' mirası sizin gibiler yüzünden yerlerde sürünüyor.

Net fikrimi yazmak gerekirse Silivri'de CHP güçlü bir aday çıkaramazsa önümüzdeki dönem  AK PARTİ ye hayırlı olsun diye bilirim.

Zaten Silivri'nin gelişmesi ve yatırımların hızlanması için en az iki dönem Ak Partinin burayı alması gerekiyor , öbür türlüsü bütün ilçeler ilerlerken biz olduğumuz yerde sayıyoruz.

Yazımın başında da dedim samimiyetsiz samimiyetler den oladum olası nefret etmişimdir.

Suna Göçengilin Barış'dan Dostluk'dan, Aleviliğin ''A'' sından anlamayan bu açıklamasını gereksiz bir samimiyetsizlik olarak görüyorum.

Bir Alevi vadandaş olarak yazıyorum, sizin ne samimiyetinize inanıyorum ne de nereden aldığınız veya kime yazdırdığınız belli olmayan bu yazının samimiyetine. 

Siz boş verin bu yazılı paylaşımları da örğütünüzü nasıl toparlayacağınızı düşünün.
YORUM EKLE

banner148

banner132