SAGCILARLA YÜRÜYÜP SOLCULARDAN OY ALAMAZSIN

Silivri çok uzun zamandır kısır bir döngü içinde, kiminle sohbet etsek ortak sorun yapılan zamlar, geçim kaygısı ve gelecek kaygısı. Öyle bir duruma geldik ki resmen hepimiz ekonomi uzmanı olduk. Bu konu ülke gündeminin konusu aslında, bizi ilgilendiren kısmı ise Silivri’de ki yansımaları.

Haliyle her yerde olduğu gibi yerel işletmelerde aynı sıkıntıyı yaşıyor. Eskiden ‘’insanlar iş beğenmiyor’’söylemi çok yaygındı, gelinen nokta ‘’ne iş olsa yaparım’’ ama iş yok.

Mevcut şartlarla iş bulamayan özellikle de gençler yakın oldukları siyasi partilerin kapılarını aşındırıyor veya imkanı olan yurt dışana kaçıyor. Ne kadar acı bir tablo aslında.

Özellikle son birkaç aydır Silivri CHP ile alakalı o kadar çok şikayet ve sitem dolu söylemler iletiliyor ki bana! Bu konuya duyarsız kalamadım.

İlçe Başkanı Berker Esen’in partililerin sorun ve taleplerini görmezden geldiği, duyarsız davrandığı ve ilgilenmediği çok fazla dile getiriliyor.

Sadece bu konuyla alakalı onlarca söylem ve şikayet geldi bana, konunun muhattap mercii ben değilim aslında ama maalesef insanlar o kadar dolmuş ki bu konuda gazeteciye dert anlatır duruma gelmiş.

İyi niyetinden emin olduğum Berker Esen hakkında bu kadar olumsuz şikayet de çok şaşırttı. Bazı söylemler ise ağıra kaçıyor. Esen’in hala gençlik kolları başkanlığı modundan çıkamadığı, kendi dönemindeki tüm arkadaşlarını işe soktuğu, özellikle iş konusunda yardım isteyenleri dinleyip sonra bir daha ilgilenmediği, bu sebepten dolayı partili bir çok kişi İYİ Partiye gidip sırf işleri olsun diye üye olmak mecburiyetinde kalıyor. CHP Silivri’de mevcut partililerine sahip çıkamazsa ve sorunlarına taleplerine olumlu olumsuz geri dönüş yapmazsa, partililerin yanında durmazsa  ‘’çalışıyoruz kazanacağız’’ söylemleri anlamını yitiriyor.

Yani kısaca ‘’sağcılarla yürüyüp solculardan oy alırız’’ mantığıyla hareket ederseniz iş şikayet söylemlerinden çıkar ve mevcut partilileri başka partilere kaptırırsınız.

Önümüzdeki genel seçimlerin kıran kırana geçeceğini düşünürsek, bu yazıyıda Silivri CHP için bir hatırlatma olarak buraya not düşmüş olalım.

YORUM EKLE

banner148

banner132