Genç yazarın hedefi senarist olmak

Genç yazarın hedefi senarist olmak
 Muhabir: Uğur Samet Avcı

Lise öğrencisi 16 yaşındaki Selenay Akmercan, 4 yıldır üzerinde çalıştığı "Siyah ve Beyaz'' isimli romanını okurla buluşturmanın ardından ikinci kitabı için çalışmalarını sürdürüyor.

''Siyah ve Beyaz'' romanının yazarı 16 yaşındaki Selenay Akmercan, "Bundan sonra hedefim hiçbir zaman yazmayı bırakmamak. Senaryo yazmak istiyorum ama henüz bunun eğitimini almadım. Eğitimini alıp ciddi bir şekilde ilerlemek istiyorum. Çünkü hoşuma gidiyor. Kitap yazdığım gibi de senaryo yazmak istiyorum." dedi.

Büyükçekmece'de yaşayan Akmercan, 12 yaşından beri üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz yıllarda yayınladığı romanını ve yazarlık serüvenini Avcı Medya ve Silivriyerelhaber.com Editörüne anlattı.

Yalnızlıktan dolayı yazarlığa ilgi duyduğunu ifade eden Akmercan, insanların yalnız kaldığında bir şeylere sığındığını, kimisinin kitap okuduğunu, kimisinin kitap yazdığını, kiminisinin ise dışarı çıktığını söyledi.

Kendisinin ise yalnız kaldığında yazmaya yöneldiğini kaydeden Akmercan, kitaplarla ve sayfalarla dost olduğunu belirtti.

Romanının yazımında öğretmenlerin çok katkısı olduğunu anlatan Akmercan şöyle konuştu:

''Ortaokul zamanında Türkçe öğretmenim Taner Yazar, sürekli yazı yarışmaları düzenlerdi. Ben hep yarışmalara katılıyordum ve bir keresinde birinci oldum. Ondan sonra zaten bayağı bir ilgim geldi. Ondan dolayı öğretmenlerimin katkısı çok oldu."

Kitap yazmanın kendisini mutlu ettiğini dile getiren Akmercan, "Mesela bir söz vardır, 'Mutlu insanların hikayeleri yoktur' diye. Benim hikayelerim var, mutsuzdum ama şu an mutluyum. Bundan sonra hedefim hiçbir zaman yazmayı bırakmamak. Senaryo yazmak istiyorum ama henüz bunun eğitimini almadım. Eğitimini alıp ciddi bir şekilde ilerlemek istiyorum. Çünkü hoşuma gidiyor. Kitap yazdığım gibi de senaryo yazmak istiyorum." ifadelerini kullandı. 


 

Siyah ve Beyaz kitabında, iki çocuğun hikayesini anlattığını kaydeden Akmercan, kitabın yaklaşık 3 bin kişiye kadar ulaştığını söyledi.

Dış görünüşten ziyade insanın duygusunun daha önemli olduğunu vurgulayan Akmercan, "Yani dış görünüşleri farklı olan siyah ve beyaz yumurtayı kırdığınızda içinin aynı olduğunu görürsünüz. Siyah ve Beyaz’ın kafa yapısı aynı. Kitabımın konusunda bunu belirtiyorum. O yüzden de kitabımın ismi Siyah ve Beyaz oldu. Kitabımda, Siyah ve Beyaz, iki farklı çocuğun, küçük yaştan gençlik yıllarına kadar omuzladığı dostluklarının macera dolu hikayesi anlatılıyor." diye konuştu.

Silivri Yerel Haber

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132