GAMZE VE ŞAHİNLE BİR MOLA

GAMZE VE ŞAHİNLE BİR MOLA
 Eşsiz Bir Manzara, Özel Hissettiren Hizmet; Gümüşyaka Kahve Diyarı!

Hepinize merhaba sevgili Silivrililer! Hafta, hafta Silivri’nin saklı lezzetlerini adeta ‘‘avlayacağımız’’ bu çok özel köşemizde ilk olarak açıldığı günden bu yana gerek kalitesiyle gerekse lezzetleriyle adından söz ettiren Kahve Diyarı, Gümüşyaka şubesi!

Silivri belediye meclis üyemiz Sayın Lütfü Vardar’ın ortakları Yalçın Yönet, Koray Yönet ve Mehmet Korkmaz ile sahibi olduğu Gümüşyaka Kahve Diyarı ünlü cafe zinciri ‘‘Kahve Diyarı’’nın anladığımız kadarıyla franchising usulüyle devralınmış bir şubesi.

Bu yılın Haziran aylarının son günlerinde açılan bu işletmenin daha önce de yerel basında hakkında olumlu şeyler söylendiği biliniyor. Ayrıca mekânın hemen yan tarafında aynı sahiplere ait bir de pansiyon olduğunu belirtelim.

Her ne kadar mekâna ulaşmak için epey bir merdiven çıkmak durumunda kalsanız da sizi karşılayan manzara buna değdiğinin bir kanıtı olarak karşınıza çıkıveriyor! Biz ziyaretimizi gece vakti gerçekleştirmiş olsak ta denizi adeta ayaklarımızın altına seren eşsiz manzaraya hayran kaldık!

Gün ışığında bu manzaraya karşı kahvaltı etmeye ya da en azından çay içmek için tekrar geleceğimize dair de aramızda sözleştik.

Menüler standart Kahve Diyarı menüleri. Sıcak ve soğuk içecek çeşitleri, kahvaltılıklar, makarnalar ve birbirinden leziz bir sürü tatlı çeşidi havada uçuşuyor yani. Bizim gibi oburların bayılacağı türde bir yer anlayacağınız.

Tattığımız lezzetlerden örnek vermek gerekirse yediğimiz ‘‘Penne Arabiatta’’ makarnanın tadının yerinde olmasına karşın az pişmiş oluşu onu ancak orta karar bir lezzet kılıyor. Ancak tatlılara gelince durum değişiyor! Mekânın pek çok yerinde ‘‘Kızarmış Dondurmamızı Denediniz mi?’’ şeklinde bir yazı ile resmi bulunan nefis kızarmış dondurmanın büyüsüne kapılarak hemen bir tane sipariş ettik ve kesinlikle hayran kaldık.

Dışı kıtır, kıtır kadayıfla kaplı, içi mis gibi dondurma dolu bu tatlı kesinlikle ‘‘yeme de yanında yat’’ dediğimiz türden! Bunların dışında mekânın sıcak çikolatasını da tattık ve kesinlikle Silivri’de ki pek çok cafede servis edilenden daha başarılı bulduk.

Gerek kıvam, gerek lezzet gerekse yanında ikram edilen çikolata kaşıkların şirinliğinden kaynaklanıyor olsa gerek, buranın sıcak çikolatası da bir başka…

Servis hızlı, elemanlar ve mekân sahipleri de güler yüzlü ve ilgili olunca eee bir de nefis manzarayı hesaba katınca burayı beğenmemek elde değil. Gümüşyaka Kahve Diyarı bizden hizmet konusunda 5, lezzet konusunda 4 puan alarak totalde güzel bir skor elde ediyor.

Eğer siz de bu lezzetleri tatmak istiyorsanız Gümüşyaka Mahallesi, Büyükyalı Caddesi, No 2, Silivri’ye uğramanız yeterlidir. Bir sonraki köşemizde buluşuncaya dek hoşçakalın!


Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 22:57

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132