RIFAT KUTLU ASLANLAR GİBİ ..

Siyasi yoğunluğun tavan yaptığı şu günlerde erken seçim tartışmalarına hiç bu kadar sevineceğimi tahmin etmemiştim.

Genel de ekonomide yada borsada yaşanan olaylar bu aralar siyasetde de yaşanıyor, Hükümet veya Cumhurbaşkanı bir konuşma yapar anında dolar yükselir. Aylardır erken seçim ihtimalini duyan bütün Siyacetçiler, bütün Partiler ve Belediye Başkanımız, herkes dört koldan çalışıyor.

Yakında çalışkanlıkları ile arı gibi havada uçmaya başlarlarsa hiç şaşırmam vallahi !

Öbür taraftan, normal bir vatandaş gözü ile baktığım zaman da hepsiyle gurur duyuyorum vallahi, erken seçim ihtimali bile siyasetçileri şaha kaldıra biliyorsa seçim zamanı neler yapmazlar diyorum.

İşte tamda bu noktada içimden bir temenni geçiriyorum ''keşke yerel seçimler  en az iki yılda bir yapılsa'' işte asıl o zaman vaad edilen şeyler nasıl bir bir yerine getiriliyor görmüş olurduk.

 Demokrasi nöbetleri'nin bitmesinden sonra Ak Parti yoğun bir tempoyla tam kadro neredeyse 7/24 mahalleler, köyler ve teşkilat çalışmalarına hız verdi.

Silivri Ak Parti ilçe Başkanı Rıfat Kutlu çalışmaları ile her geçen gün beni şaşırtmaya devam ediyor.  Bir çok yerde Kutlu bu işin altından kalkamaz dediğimi biliyorum ama tecrübesizliğinden dolayı yapamaz dediğimi de biliyorum. Gel gelelim Rıfat Kutlu Aslanlar gibi bu işin altından kalktı, Paşalar gibi de bu işi gayet iyi yürütüyor.  

Tahminlerim beni yanıltmazsa şayet, önümüzdeki kongre süreci'nde ilçe başkanlığı koltuğuna hiç kalkmadan Rıfat Kutlu oturmaya devam edecek. 

Şayet ilçe başkanlığı koltuğunda gözü olan başka adaylar varsa bu enerjilerini bence parti çalışmalarında göstersinler. Bence o kultuğa yakışan genç ve dinamik bir başkan zaten var, onunla devam edilmeli.

Parti içinde muhtemel aday adayları olacaktır, ama il merkez çalışmalarından memnun olduğu Rıfat Kutlu'yu destekleyecektir. 

Ayrıca Ak Parti kongre sürecinde yönetim kadrosunda görev alacak hiç kimse yerel seçimler bitene kadar istifa edip meclis üyeliğine adaylığını koyamayacak, mantıklı ve yerinde bir karar olmuş.

Rıfat Kutlu'ya nacizane bir tavsiyede bulunmak isterim, şuan ki yönetim kadrosunda ki bir kaç ismi (parti çalışmalarında ciddi emek verenler) Meclis üyeliğinde değerlendirsin, bu kişiler bence o sıralarda da çok başarılı olacaklardır.

Mutlaka ama mutlaka kadın kontejanlarına önem verilmeli, bütün siyasi partilerin çalışmalarında ençok emek verenler kadınlar değilmidir !

Kongre sürecine kadar Ak Partide sular durulmak bilmeyecek herkes kendi adaylığı için kulis yapıp muhtemel oyları kendi kanadına çekme savaşı verecek. 

Silivri MHP ye baktığımızda Şenol Türkyılmaz koltuğunu devretme yolunda, sırf bu yüzden Türkyılmaz'ı gerçekten tebrik ediyorum.

Normal şartlarda başkası olsa asla bırakmaz. Koltuk ve siyaset sevdası ugruna o koltuktan vazgeçmezdi. Ama Şenol başkan'ın hiç bir zaman koltuk sevdası ve siyasi hırsları olmadı. Mhp ye mutemel başkan adayı daha öncede belirttiğim gibi teşkilat başkanı Zafer Yalçın olacağını tahmin ediyorum.

Biz gazeteciler siyasetçi olmadığımız için çok ince hesapların içine girmeden, geçmişte yaşanan siyasi olayları değerlendirip olması muhtemel olayları tahmin ediyoruz sadece ve ön görülerimizi yorumlarımızla siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. Bazı şeyleri görmek için de siyasetçi olmayada gerek yok yani.

Bu aralar Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da son ayların en güzel performansını sergileyerek gece gündüz demeden sokak araları ve pasaj içleri dahil bütün ekibi ile günlerdir dolaşıyor. ''Yiğidi öldür hakkını yeme'' demişler. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile elinde TÜRK BAYRAĞI, gezmedik esnaf gitmedik fabrika bırakmadı neredeyse.

Eee tabi ki bunda erken seçim ihtimalinin etkisi de yok mudur? Elbette vardır ama olsun en azından Işıklar bu yıl Cumhuriyet Bayramı'nı kalabalık katılımla kutlama derdinde.  

Ah birde Sevgili başkanımız aynı enerji ve çabayı normal zamanlarda halkla iç içe geçirse vaad ettiği projelerini de gerçekleştirmiş olsa!! 

Şamda kayısı misali on numara olurdu. 

Yazımın başında da yazdığım gibi ''erken seçim sen nelere kadirsin''. Ne yalan söyleyeyim bir ara Özcan Işıkların gecenin geç saatlerinde bile ziyaretler yaptığını görünce önce taktir ettim; Ama sonra kör şeytan insanın aklına fitne sokmadan durmuyor '' Özcan başkan çalışıyor başımıza taş yağacak'' diyerek gülmeden de edemedim.

Silivri Demokrat Parti İlçe Başkanı Halide Avlu da bu aralar daha sıkı takibimde, normal zamanlarda da her programa giden ziyaretler gerçekleştiren Avlu, çalışmalarına daha bir yoğunluk vermiş. Herkes tarafından sevilen ve taktir edilen Halide Avlu bu yıl daha sıkı çalışmalarla Silivri'de partisini güçlü bir şekilde temsil edecek gibi görünüyor.

93. yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız tüm Ulusumuza kutlu olsun. Demokrasinin temeli olan Cumhuriyet Türkiye için vazgeçilmez bir yönetim biçimidir ve ilelebet böylede kalacaktır.

Bütün yurttaşlarımızla, Askeriyle, Polisiyle, Genciyle, Yaşlısıyla Demokrasiye ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine sahip çıkan herkesin çoşkuyla kutlayacakları nice Bayramlarımız olsun. 


 
YORUM EKLE

banner148

banner132