Resmi Hizmete Mahsustu(R)

 Durup dururken böyle başlık atılmaz herhalde.

Gördüğümüz, duyduğumuz bir şey varki yazma gereği duyduk. Silivri belediyesine ait araçların şahsi işlerde kullanılması bu aralar yine çok sık gündemde.

Bu konuyu Mhp İlçe Başkanı Zafer Yalçın sosyal medya hesabı üzerinden dile getirdi. 

Zaten çoğu zaman dikkatimi çeken ama yazıp yazmama konusunda karar veremediğim bir durumdu. 

Bu araçlar kimlerin hizmetine veriliyor, kimler bu araçları denetliyor, üzerinde Silivri Belediyesi logolu binek araçları özelliklede hafta sonları hem Silivri içinde hemde Silivri dışında çalışanlar nasıl oluyorda kullana biliyor. Belediyenin kiralık araç filosu çalışan personele yetmiyor neredeyse, en alt kademeden en üst kademeye herkesin altında bir araç var.

Benzin bedava, araç bedava, yanına ailesini arkadaşlarını alan ya Tekirdağ tarafına yada Edirne tarafına kaçıyor, İstanbulu saymıyorum bile.

Birde bunun yanında sabahları ögrenci servisliği yapan belediyemizin  binek araçları var tabiki. Her sabah çocuğunu okula bıranlar, eşini işe bırakanlar var. Kardeşim siz kimin malını kimin için kullanıyorsunuz.

Tüm Silivri halkının olan bu araçları kendi özel işlerinizde kullanırken hiçmi utanmıyorsunuz hiç mi vicdanınız sızlamıyor. 

Park bahçeler müdürlüğüne bağlı kamyonlara ne demeli bilemedim.

 Kamyonet tarzı olanlar için yaşadığım iki hadiseyi anlatmak isterim; Bu araçlarda daha çok belediyenin temizlik ve park işçileri taşınmakta !!!

Yük ve nakliye taşınması gereken bu araçlarda belediye personeli taşınıyor, birde bu yetmiyormuş gibi bu araçlarda taşınan çalışanlar bir iş yerinden yatak almak için de  gayet güzel sağ ve sol kapısında '' Silivri Belediyesi '' yazan aracı  kullanmaktan da çekinmiyor. 


Daha da vahim olanı ise yatak taşınan bu araç girilmez levhası olan yola girmekten çekinmeyip hakkı olmadığı halde yol istiyor kaba davranışlar sergileyerek.

Yine bu kamyoneti kullanan belediye personeli gözünü çıkartacak derece büyük girilmez levhasını dikkate almayarak yola dalıp karşıdan gelen sürücülerin hayatını tehlikeye atmaktan çekinmiyorlar. Ayıptır.

     Belediyemizin değerli yetkilileri bu olay ve duruma duyarsız kalmayacağınıza adım kadar eminim. Tahmin ediyorum ki bu durumlardan yetkilileri yoktur bu yazıyı dikkate alarak geregini yapacağınızı düşünüyorum.

Sizlerden sadece personelinizi uyarmanızı ve Silivri belediyesini temsil ettiklerini hatırlatmanızı rica ediyorum.

Kasım ayı geldi yine... Sevmiyorum, sevemiyorum bir türlü kasım ayını...

10 Kasım sabahı saat 09.05 de bir şeyler düğümleniyor boğazıma. Bir konuşmaya başlasam çok şey söylecek gibi oluyorum. Ama susuyorum yutkunuyorum.

Sadece ben mi ? Tüm Türkiye, Türk milleti, Atasının gidişine sessizce göz yaşı döküyor. Gidişinden 79 yıl sonra bile bir dakika boyunca 70 milyonluk bu coğrafyada hayat duruyor öyle bir lider ki dünyanın her yerinden saygı ile anılıyor. O öyle bir fikir adamı ki Yaklaşık yüz yıl önce söylediği sözler hala günümüze ışık tutuyor.

Atatürk'ün fikirleri alın sevgili dostlar, Atatürk'ün bilgeliğini örnek alın kendinze ve öğretin her yaştan gençlere... Ve o gençlere şunu söyleyin; bugün özgürce yaşayabiliyorsanız bu topraklarda ve konuşabiliyorsanız, anlatabiliorsanız fikirlerinizi, yaşıyorsanız inançlarınızı dilediğinizce.

Birileri bu günlerin bedelini geçmişte ödediği içindir. 

'' Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.'' M. Kemal ATATÜRK

Biz seni fotoğraflarda, doğru düzgün sesi olamayan videolarında en önemlisi fikirlerinle sevdik Atam... Ama 10 Kasımı bir türlü sevemedik...  

 
YORUM EKLE

banner148

banner132