PUSLU SİYASET

 Geçtiğimiz hafta siyasi açıdan Silivri yoğun bir gündem yaşadı. Chp kongresinde Silivri belediye başkanı Özcan Işıklar dünürü sayın Muharrem İnceyi destekledi. İşin içine akrabalık bağları girdiğinde bence durum çok normal.

Aynı şeyi bende yapardım yadırgamıyorum. Daha ilginç gelen bir durum ise Silivri ilçe yönetimi de koşulsuz şartsız desteğini verdi. Hatta ileri gidiyorum Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenleri aforoz edeceklerdi. Farklı seslere tahammül yoksa parti olmanın, topluluk olmanın ne manası var ?

Sonuç Chp Silivri yönetimi için sevindirici olmadı.

Verilen aleni desteğin bir sonucu da olacaktır bana göre. 

İyi parti de kongresini gerçekleştirdi. Atanmışlıktan seçilmişliğe geçtiler. Kendilerine hayırlı olsun. İl delegelerini tamamen kadınlardan oluşturan ve bunu düşünenleri tebrik ediyorum. İşte şimdi genel başkanlarının dediği gibi ‘’ bu hareket bir kadın hareketidir ‘’ kavramına ulaşabildiler. Bundan sonra yapacaklarını takip etmeye devam edeceğiz.

Silivri’ye neler katacaklarına bakmak gerekli saha çalışmalarının sonuçlarını ne kadar alacaklar bunu halk gösterecek.

Hafta bitti deyip rahat bir nefes alacaktık ki bir baktık Akp de bir değişiklik oldu. Aman ! Ne oluyor ? demeye kalmadı ki İl başkanı istifasını açıkladı. Apar topar Bayram Şenocak koltuğa oturdu. Bir sarsıntıdır ki Silivri Akp ilçe teşkilatına kadar hissedildi. Herkes de bir tedirgin acaba nereye sürükleniyoruz. Silivri için beklendik sonuçlar kapıda bana göre.  ‘’ Hangi sonuçlar‘’ demeyin. Herkesin tahmin ettiği, kulaktan kulağa konuştuğu sonuçlar.

Silivri siyasetine puslu bir hava çöktü göz gözü görmüyor. Bir hareketlilik var ama kimse ne olacağını kestiremiyor. Bir dönem siyasette yoğunca adı geçmiş kişiler yine hareketlendi bir takım alt yapı çalışmaları başlamıştır diye tahmin ediyorum. Ortalık belirsiz olunca umut doğuyor siyasette işte. Zamanın ne getirip ne götüreceğine bakacağız bakalım merak sardı dört bir yanımızı.

‘’ Ya bir yol bul, ya bir yol aç, yada yoldan çekil’’ Genel siyaset için bu söz ne kadar geçerli ise Silivri içinde bu söz bir o kadar geçerli. Kısır döngüne içerisinde aynı yüzler, aynı suratlar ile aynı şeyleri konuşmaya ben artık sıkıldım Silivri de.

 Önümüzdeki dönemde yeni yüzler, yeni fikirler Silivri’yi daha üst noktalara taşıyacaktır ben buna inanıyorum. Fakat en üst noktaya çıkmanın bir yolu var ki oda genç beyinler genç ve akılcı bireyler sayesinde olacaktır. Genç ve akılcı kişiler Silivri siyasetinde aslında mevcut bu kişilerin daha ön plana çıkması ve onlarında kendilerini gençleştirmesi güzel sonuçların kapımızda olması demek.

Silivri siyasetindeki bu sis perdesi kalktığında, ortaya çıkacak isimlere buradan seslenmek istiyorum ve bunu siyasi parti gözetmeksizin herkese söylemek istiyorum.

Sizleri başarıya taşıyacak olan kişiler genç siyasetçiler, Silivri’ye değer verenler, Silivri’ye akılcı kazançlar sağlayacak olan insanlarla yola çıkın. Siz başarıya gitmeyecek başarı size gelecektir.

Sağlıklı, mutlu günler sizlerin olsun. Şuan sınır dışında ülkemiz güvenliği için görev yapan Mehmetçiklerimize dualarınızı esirgemeyeniz. 
 
YORUM EKLE

banner148

banner132