NEDEN Mİ KÖYLER !!

 Gazetemiz çıkalı tam 6 ay oldu ve 5 ay boyunca her hafta Silivri'nin uzak köylerine (her ne kadar mahalle olsada ) Gazete Manşeti uşaltırdık. 

Önceleri köy halkı biraz yadırgasa da sonraları bize çok alıştılar. Öyle ki kendilerine göre bana isim bile taktılar '' Manşet abla''. Bir gün geciksek ''nerde kaldınız bu hafta be yaa'' diyerek sitem eden dostlarımız var artık.

Köylerde yaşayan insanlar  hala doğallığını ve masumiyetini korumayı başarabildikleri için dışardan gelen insanları da kolayca benimseyip içlerine sokmuyorlar.

Ama  bizi o kadar benimseyip sevdiler ki hangi köye gidersek gidelim köy kahvesinde mutlaka demli bir çay ikram edip köyün sorunlarını samimiyetle dile getiriyorlar. 

İşte tamda bu yüzden biz gazetecilik de devrim yaparak işe köylerden başladık .

Geçen hafta değerli ağbim Lütfü Ertürkle Selimpaşa dan başlayarak yine köyleri dolaşmaya başladık ve bana öyle güzel bir laf söyledi ki çok hoşuma gitti '' Devrimci bir kadın gazetecisin''.

''Dünyanın hiç bir yerinde senin gibi biri yok, gazete sahibisin ama haberleri kendin hazırlıyorsun, sayfaları kendin yapıyorsun, baskı aşaması dahil herşeyi kendin takip ediyorsun buda yetmiyor her hafta köyleri dolaşıp insanlarla sohbet edip gazeteni elden ulaştırıyorsun'' dedi. 

Misyonumun ve sorumluluğumun ağır oldugunun farkındayım bazen ''Offf '' dediğim zamanlarda kurtarıcı gibi yetişiyor Lütfü ağbim ''güçlü kadınlar of demez, pes etmez'' deyip bir omuzla güç veriyor yine bana.

Yaptığım işle birkez daha gurur duyuyorum ve işimi ne kadar çok sevdiğimi anlıyorum. 

Bir konuda mütevazi olamayacağım  Gazete Manşet Özgün Deniz'in adının önüne geçti, artık bizi tanıyanlar bizi ''Manşet abla veya gazeteci kızım'' diye çağırıyorlardı. 

 Biz gazetemize siyaseti/ siyasetçiyi bulaştırmadık, biz gazetemize menfaat ve çıkar ilişkileri bulaştırmadık biz gazetemize parasal ilişkileri bulaştırmadık.

Biz Gazete Manşete Emekçi insanların çalışmaktan nasırlaşmış ellerini bulaştırdık, biz gazetemize Silivri esnafının sorunlarını, Silivri halkının sıkıntılarını, gerçek hayat hikayelerini, bizim de sesimiz ol, bizi de yaz diyenlerin dertlerini bulaştırdık. 

Biz Gazete Manşete köyleri bulaştırdık, Silivri merkezde yaşananlardan uzak kalan köylü vatandaşların herşeyden haberdar olmasını başardık. 

Çevremde ki herkes bana soruyor! 

Neden her hafta köyleri dolaşıyorsun?

 İşte tam da bu yüzden, biz halkın tabanına indik, biz köylerin kalbine dokunduk, biz halkın sesi olmak için köylerden başladık. 

Şimdi anlıyorum ki nekadar doğru bir iş yapmışız nekadar doğru bir noktadan yola çıkmışız.
Bu aralar taklitcilik yeniden moda oldu galiba, Gazete Manşetin izinden gitmeye çalışan  başka gaztelerde var artık. 

Biz bir numarayız diyerek sahte anketlerle ve türlü hilelerle Silivri'nin en iyisiyiz diyenler var bir de, ben en iyi olduğumuzu idia etmiyorum ama en iyi olmak için sağlam adımlarla köylere yürüyorum. 

Bir kez daha kendimle ve gazetemle gurur duydum, Silivri merkez de belirli abonelere giden gerisini herkese bedava dagıtılan iki yandaş gazete nasıl olduysa gecen hafta Silivri belediyesinin resmi araçları ile köylere dağıttırılmış. 

Köylü şaşkınlık içinde '' kızım bu gazeteler bizim köye gelmezdi bunda bir iş var, sen bilirsin hele de bana'' diyen seymek köyündeki o amcanın ellerinden öpüyorum. Siz bu işin içinde bir iş olduğunu anlamışsınız benim size yorum yapmam doğru olmazdı.

Demem o ki köylerde ki insanlar gündem den uzak olabilirler, herkesi tanımıyor da olabilirler ama gözününüzün içine baktıklarında samimiyetinizi veya samimiyet sizliğinizi görebilirler. 

 Mustafa Kemal Atatürk'ün o ünlü sözü geliyor aklıma '' Köylü Milletin Efendisidir'' ve Gazi Mustafa Kemal Kurtuluş mücadelesini başlatırken neden Anadolu'nun köylerinden başladığını şimdi daha iyi anlıyorum.

Amacımız köylerden başlayarak gazetecilikde yeni bir devrim yaratmak. Bunun öncülüğünü yapmış olmakdan büyük gurur duyuyoruz.

Siz 
Silivri'nin köyleri Gazete Manşeti okumaya devam ettikçe biz her hafta köylere gelmeye devam edeceğiz. 

Hala neden köyler diyeniniz varmı?

YORUM EKLE

banner148

banner132