LİYAKAT

Siyasi kazanların ateşleri iyice harlanmışken, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu rüzğarı esti silivri'de.

Her ne kadar Özcan Işıklar Kılıçdaroğlu'nu ben Silivri'ye getirttim havası yaratmaya çalışsa da o iş öyle değil aslında. 

Geçtiğimiz pazar günü Silivri'de düzenlenen Türkiye'de tarım sorunları'nın tartışıldığı toplantı her yıl geleneksel olarak CHP genel merkezi tarafından düzenleniyor ve bu yıl da, yer olarak Silivri'de gerçekleşti. 

Yani demem o ki, Kemal Kılıçdaroğlu Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıkların kara kaşını kara gözünü görmeye gelmedi.

Öyle olsaydı Işıklar'ı makam'ında veya partide ziyaret eder sonrası'nda toplantıya geçerdi.

Işıkların durumu tam olarak ''Aç tavuk kendini darı ambarında görür'' hayali oldu.

Bir kaç kelam da İlçe Başkan'ı Suna Göçengil'e etmeden geçemiyeceğim.
 
İlk önce Özcan Işıkların desteği ile atamayla gelen Göçengil Kongre de tek aday olarak yine Işıkların desteği ile İlçe Başkanı seçildi. 

Ama sonrasın da, siyaseten İlçe Başkanı olması sebebi ile Özcan Işıkların üstü olan Göçengil, Işıklar'ın emrinde çalışan bir personeli gibi davranmaya başladı. Suna Göçengil'in bu davranışları yüzünden son zamanlarda partiden istifa üstüne istifa haberleri gelmeye başladı.

Eğer bir İlçe Başkan'ı yüzünden ard arda istifalar geliyorsa en onurlu davranış İlçe Başkanı'nın istifa etmesidir. Makam ve koltuk sevdası o kadar tatlı ki üyelerin istifalarını bile görmezden geliyor. Bir oy bile seçimin kaderini belirlediğini düşünürsek Işıklar ve Göçengil'in partiye verdiği zararın büyüklüğünü tahmin bile edemeyiz.

Hafta sonu Türam'da kendi partililerine seslenmeyen bir selam bile vermeyen Kılıçdaroğlu'na ciddi bir tepki vardı kamuoyunda. 

Sosyal medya'dan Suna Göçengil'e ciddi eleştiriler yağdı. 

Ama benim aldığım bilğiler de Kılıçdaroğlu'nun o gün Türam da konuşma yapacağı yönünde haberlerdi. Kılıçdaroğlu nun ekibi zaman darlığından dolayı konuşma yapacak Üniversite görevlileri'nin konuşmalarının iptal edilmesini ve genel başkanın konuşma yapmak istediğini belirtmişler. 

Ama belediyemizin güzide görevlileri de olmaz deyince Kılıçdaroğlu kürsüye çıkıp konuşma yapmadı. Olan orada saatelerce bekleyen partililere ve vatandaşlara oldu. Genel Başkanımız'ın ne sesini duya bildik ne de yüzünü görebildik isyanları vardı.

Genel Başkan'ı Silivri'ye kadar gelmiş bir İlçe Başkanı, nasıl beceriksizlik gösterir ve 5 dakika bile olsa partililere bir merhaba dedirtmek için genel başkanı kürsüye davet etmez inanın aklım almıyor. O gün  oraya kadar gelmiş herkes kadar şaşkın kalakaldım.

''Silivri Belediyesi çiftlik herkes her istediğini yapıyor'' diyen belediye personeli ne kardar haklıymışlar şimdi daha iyi anlıyorum.

Özcan Işıklar korku çanlarının seslerini artık daha net duymuş olsa gerek ki sürekli bir panik halinde ve sürekli hata üstüne hata yapmaya başladı.

Özcan Işıklar o kadar kendi derdine düşmüş ki, arkasından kuyusunu kazan ve son bir yıldır gizliden gizliye başkanlık hayalleri kuran ve kulis çalışmaları yapan iki tane başkan yardımcısını göremeyecek kadar gözünü hırs ve kin bürümüş vaziyette.

Başkanlık koltuğundan indiğiniz an ilk onlar sırtını dönecek size.

Liyakat sözcüğü Işıkları terk etmiş durumda en güvendiği adamları arkasından kuyusunu kazarken, kendisini uyaranlara hep düşman olmayı tercih etmiş. 

Geçmişinden ders almayan geleceğini güvenle inşaa edemez bence. 

Bir kalem de harcadığı Selami Değirmenci, Abdullah Yıldırım, Yılmaz Kandemir, Elif Bilci ve daha niceleri var. Bu isimlerin hepsi mi kötüydü hepsi mi hain di? 

Kişi herkesi kendi gibi görürümüş lafını boşuna söylememişler bu isimlerin hepsi de zamanında Işıkları bir çok konuda uyardılar ama sonunda onlar kötü oldu ve Işıklar tarafından afaroz edildiler.

Bir dönemin daha sonuna geldik diye biliriz. 1.Özcan Işıklar devri ereken seçim kararı ile sona eriyor. Aday olamayacağını bilen Işıklar farklı hamleler içine gireceği bir kesinlik.

Bir sonraki yazımda da Silivri Ak Parti içinde neler oluyor birazda onlara değineceğim.

Şehit haberleri'nin gelmediği, Ana Babaların yüreklerine ateş düşmediği ve Çocukların yetim kalmadığı güzel günler dileği ile..

İyi haftalar. 


 
YORUM EKLE

banner148

banner132