KULELİ

 Birlik beraberlik bütünlük lazımdı bu ülkeye, darbe adı altında yapılan terör eyleminden sonra bunun ne demek olduğunu hepimiz öğrenmiş olduk.

Lafın özü aslında şimdi ‘’Biz’’ olduk. Şuan OHAL durumunda olduğumuz için Kanun Hükmünde Kararnameler çıkartılıyor ve yürürlüğe giriyor. Malum terör örgütü ile bağlantısı olan ve devlet kurumunda çalışanlar bir bir görevlerinden uzaklaştırılıyor sorgulanıyor.

Bence daha da ileri gidilmeli ve bu örgüt ile bağlantısı olduğu ispatlanan memurların bu zamana kadar aldıkları maaşlar misli ile geri alınmalı ve ceza evlerine konulmaları gerekir.

Hem milletin parasıyla maaşını al hem de ekmeğini yediğin bu millete silah doğrult, yada hizmet etmen gereken bu millet iken gidip başkalarına uşaklık et.

Bunun kabul edilir hiçbir tarafı yok. Aynı durum günümüz siyasetçileri içinde yapılmalı, uygulanmalı çünkü bu kişiler sadece devlet kurumlarında değil örgüt sayesinde millet yönetimine de sızmış olabilirler…  

Fakat bizim düşünce yapımızda kişileri cezalandırmak yok işte sorun tam olarak burada başlıyor. Haberler ve yetkili ağızların dediğine göre bu darbe girişimini yapanlar TSK içinde %1 gibi bir rakama tekabül ediyormuş.

Eh o zaman bütün askeri okulları kapatmak neden ?  Tarihleri Cumhuriyetimizden önceye dayanan bu okullar darbeci subaylardan başka bir şey yetiştirmediğine mi inanıyorsunuz ?  

Bu yaklaşım pire için yorgan yakmak bile değil tamamen evi ateşe veriyorsunuz. Lütfen bunu fark edin ! Bu okullar bu ülkenin gurur kaynaklarından biridir bunu göz ardı etmemeniz gerekiyor.

Bu hafta bu haberleri duyduktan sonra Kuleli Askeri Lisesinin armasını inceledim siz değerli okuyucularımın da incelmesini tavsiye ederim. O armada yanan meşalenin içerisinde Atatürk’ün siluetini göreceksiniz.

Atatürk’ün izlerini taşıyan onun askeri zekasını ve felsefesini  örnek olan bir okulu kapatmak ülkemiz için hiçbir getirisi olmayacaktır.

Bu duruma en güzel benzetmeyi yinelemek isterim Pire için yorganı değil bütün evi yakmaktır bu yapılan. Madem bu kadar zararlı görüldü tarafınızca sayın yetkililer çocukların tecavüze uğradıkları dernekleri neden kapatmadınız ?  
Yine hepsini bir kenara koyarak konuşmak istiyorum bu gün güçlü bir ordu yok ise güçlü bir Türkiye olamayız. Nedeni ise dört bir yanımızda düşmanla dolu olmasıdır.

İçeride terör örgütleri dışarıda dört gözle çökmemizi bekleyen ülkeler. İçeriyi temizlerken dışarıyı aklımızdan çıkarmayalım. Bu yaklaşımlar ile Türk milletinin gözünde TSK itibarsız konuma getiriliyor.

Milletimiz bu durumdan pekte hoşnut değil. Bana göre yapılan bu yanlıştan bir an önce dönülmesi gereklidir.

Ülkemizin zor dönemlerden geçtiği bu günlerde milletin gücüne güç katan ve benimde Silivri MHP ilçe yönetiminde olduğum Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeliyi anmadan geçemeyeceğim.

Darbe girişiminin olduğu ilk dakikadan itibaren milletin yanında olduğunu gösteren. Hükümet yetkilileri ile irtibatta ve demokrasi mücadelesini sonuna kadar ortaya koyan Sayın Devlet Bahçeliyi  göstermiş olduğu bu yürekli tutumundan dolayı canı gönülden kutluyorum.

Kim ne derse desin Genel Başkanımız Devletin yanında olduğunu milletine bağlı olduğunu en iyi şekilde ispatlamıştır. Sadece siyasi amacı olmadığını düşüncesinin millet ve  vatan olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu zamana kadar hükümete yakın tavırlar gösteriyor diyen kesime ‘’önceliğin Millet ve Vatan ‘’ olduğunu göstermiştir.

Şimdi o kesime seslenmek istiyorum Mhp mi Akp nin yanında yoksa Akp mi Mhp  yanında ? bir düşünün bakalım ?

Yazımızı okuyan herkesin cevabını duyar gibiyim… Bu yüzden de ne mutlu bana.

Türkiye Cumhuriyetinin, Türk Milletinin yanında olan demokrasiye sahip çıkan, çıkarsızca bu millet için bir şeyler yapan üreten, çalışan herkesin yanındayım ve destekçisiyim. Ömrüm yettiğince de öyle olacağım.

Biz Cumhuriyetimizi kanla, başla, canla kurduk ve kolay kolayda kötü emellere teslim etmeyeceğiz.  

Atatürk’ün dediği gibi ‘’ Muasır medeniyetler seviyesine’’ ulaşmak için daha çok çalışmalıyız daha çok çabalamalıyız.

Mutlu, huzurlu bir hafta geçirmeniz dileğiyle…
YORUM EKLE

banner148

banner132