KRİZ Mİ? KERİZ Mİ?

 Dış politikada sorunlar baş göstermeye başladı bu aralar. Barzani’nin Türkiye ye gelmesi ile Kürdistan paçavrasının Türk Bayrağı ile birlikte çekilmesi, yanı sıra Bakan Bekir Bozdağ’ın  yapacağı toplantının Almanya tarafından iptal edilmesi buna cevaben Bakan Bozdağ’ın Alman Adalet bakanı ile yapacağı görüşmeyi iptal etmesi derken ortalık epeyce karıştı.

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli paçavra’nın çekilmesi üzerine sert açıklamalarda bulunarak yetkililere sordu o bayrağı oraya kim çekti ?  Aslında sorulacak bir şey yok cevabı da belli, kim görüştüyse Barzani ile paçavrayı da o çekmiş demek değilmi? Sormak işimiz, cevabını bildiğimiz soruları tekrar anlatmak işimiz. Terör örgütü ile fotoğraf albümü yapacak kadar fotoğrafları bulunan bir kişi ile görüşmek ne kadar doğru ?

Ülkenin 81 iline de şehit ateşi düşmüşken devlet protokolü o kişiyi karşılamak ne kadar doğru ? Barzaniye ait tv kanallarında Türkiye’nin doğusu Kürdistan diye hava durumu sunulurken bunları görüp bilip de susmak ne kadar doğru ? İleriye dönük olarak yapılan bu görüşmelerde Barzani’nin kandırma ihtimali ne kadar var? Sınav yapacak halimiz yok. Her sorunun bir puan değeri de yok. Toplam soruların ortak cevabı ülkemiz için ne olacağı.

 Almanya da yaşanan hadiseye ülkemizden tepkiler çığ gibi büyüyor.  Aynı kafa yapısında olan Hollanda da Türkiye için paralel bir açıklamada bulunuyor. Demokratik olmayan bu hareketlere Ülkemizden tepkiler gelirken, Ülke içindeki demokratiklik tartışılabilir. Nereden nereye diyeceksiniz ama basında pek yer bulunmayan Almanya ve Hollanda’yı protesto etmek için  Kemal Kılıçdaroğlu ve Deniz Baykal yurt dışı konuşmalarını iptal ediyor.

Gel gelelim bakan Nihat Zeybekçi Almanya da hem konuşuyor hem de Almanlara teşekkür ediyor. Bu ne perhiz ne lahana turşusu diyelim de. Samimiyet nerede ozaman ? Bunca kükredik, parladık, söyledik sonunda bakan gidip teşekkürü patlattı Almanya ya. Kriz yaşıyoruz derken kerize gelir verdik valla.

Sınır komşularımızla ilişkilerimiz kanka düzeyinde ilerlemiyor. Yunanistan ile ada krizlerimiz mevcut karşılıklı dalaşmalarımız var. Adaları bırakacak mıyız peki ? Tabiki de hayır. Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete durumu içerisindeyiz sanki. Benim yetkililerimizden istediğim sadece bir samimiyet olması. Yukarıda saydığımız davranışların bir çoğun da ben samimiyet göremiyorum.

Zaman akıp gidiyor referandumun günleri sayılı. Sürecin gidişatı beni endişelendiriyor. Partizan boyuta ulaşan savunmalar bu millete zarar veriyor.  Akp Sinop il yönetim kurulu üyesi olan kişi bir video paylaştı geçtiğimiz günlerde. Videoda yüzü görünmeyen kişi soruyor. ‘’Bilmem ne ağabey güçlü Türkiye ye hayır diyenlere ne yapacağız ?’’ Akp Sinop İl yöneticisi olan vatandaş bunun üzerine elindeki silah ile birkaç el ateş ediyor.

Referandumda ‘hayır ‘ diyecek olanlara terörist damgasını vuranların üst seviyesi de o videoda kişi işte. Yahu dilimizde tüy bitti bırakın kim evet demek istiyorsa desin bırakın kim hayır demek istiyorsa desin. Siz çıkıp değişecek olan 18 maddenin ne getireceğine ne götüreceğini anlatın bu insanlara bu yaftalara girerek bir şey elde edemezsiniz.

Sağ duyuya sahip olunmadığı sürece milleti her halükarda zor duruma düşüreceksiniz. Lütfen kelimelerimizi özenle seçelim bu dönemde.

Acele kamulaştırma ile geçen  Silivri’mize yapılmak istenen termik santrale tepkiler devam ediyor. Silivri’de nefes alan herkesin ama herkesin bu duruma tepki göstermesi gerekli. Silivri’de yapılmak istenen Termik Santrale hayır diyoruz.

 Herkese mutlu huzurlu bir hafta dilerim…  
 
YORUM EKLE

banner148

banner132