KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR

Biz Silivri derken ülke gündemi ortalığı kasıp kavurdu.

Sadece Türkiye değil dünya basını son dakika haberi olarak girdi Başbakan Davutoğlu’nun görevden alınmasını.
22 Mayıs da kongre’ye giden bir Ak Parti var karşımızda.

Halkın seçtiği birinin bu şekilde görevden alınması veya görev bıraktırılması her ne kadar Ak parti kanadında siyasi devrim yorumlarını getirse de, Ak Partili bir çok arkadaşımla konuştuğumda ‘’Bu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti’ye yaptığı bir darbedir’’ yorumlarını duyuyorum.


Yıllardır darbe yasası diyerek ana yasayı değiştirme süreci savunan Ak Partililer esas darbeyi kendileri yapmış oldu.


Benim şahsi görüşüm ‘’ Ak Parti başkanlık sistemine giden her yol mübah dır anlayışı ile siyasete ve kendi partisine darbe yaptı’’
 

KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AGILAR KAVGASI

Dönelim Silivri’ye Mayıs ayı meclisin ilk oturumunda meclis salonunda kimsenin alışık olmadığı bir durumla karşılaştık.

Meclis oturumunu kapatan Işıklar kamuoyunu bilgilendireceğini söyleyerek, Ak partili meclis üyeleri ile ağız dalaşına girdi ve sonuçta Ak Partili meclis üyeleri salonu terk etti.

Siyasete partisinin gençlik kolları tabanından başlayarak, başkan yardımcılığı ve 7 yıl süren bir belediye başkanlığı tecrübesi ile Özcan Işıklar ergen çocukların bile yapmayacağı hataları yapmaya başladı.


İkinci kez seçildiğinden beri bir kez bile basın mensupları ile bir araya gelmeyen- gelemeyen toplantı yapamayan bir belediye başkanı var Silivri’de.


Meclis salonunda basın mensuplarının soru soramayacağını bildiği için hem çalarım hem de oynarım misali kendi partililerine ve meclis üyelerine hitaben konuşma yaparak Ak Parti ilçe başkanı Rıfat Kutluy’a sözüm ona vurmaya çalıştı.


Enerji üreten rüzgar güllerini örnek göstererek ‘’belediye olarak hayır dediğimiz konuşlandırma projelerine dosya başına 50 bin TL alarak ‘’olur’’ raporu yazıyor dedi.


Madem böyle usulsüzlükler var diye iddia ediyorsunuz neden bugüne kadar komuoyu ile paylaşmadınız?
Bilip de paylaşmadığınız daha neler var acaba çok merak ediyoruz, bir şeyleri anlatmak için illa birilerinin sizin tekerinize çomak mı sokması gerekiyordu.


Kamuoyu sizin 1375 liralık köfte faturalarınızla ilgilenmiyor.

Özcan Işıklar’ın Rıfat Kutlu ile danışıklı döğüş yaptığını konuşan meclis üyeleri ve partililer var, şayet bu iddialar doğru ise hangi işler ve nasıl pazarlıklar dönüyor.


Bu yazıyı yazmadan bir gün önce Işıklara çok yakın bir isim ile buluşup sohbet ettik ve bana dinlettirdiği bir telefon ses kaydı beni dehşetlere düşürdü.

Chp li bir meclis üyesinin yaptığı pazarlığın ses kaydıydı bu konuşma.


Normal de her gazetecinin balıklama atlayıp kullanacağı bir konuşmanın ses kaydıydı bu, ama benim kendi etik kurallarıma ters olduğu için bir kopyasını bile alma gereği duymadım.

Demem o ki siz siyasetçiler kimi nasıl kandırdığınızı düşünüyorsunuz!!

Al gülüm ver gülüm zamanında herkes bir birinin yaptıklarına göz yumuyor, biri ötekinin ayağına basınca da bayılıyorsunuz bildiklerinizi dökülmeye.


Ya tamamen susup aynı yolda yürümeye devam edeceksiniz yada kızınca ucundan kıyısından bildiklerinizi anlatarak kimseyle ‘’körler sağırlar birbirini ağırlar’’ muhabbetine girmeyeceksiniz.


Siyaset sizin işiniz, bizim işimizde gördüklerimizi şahit olduklarımızı haber yapmak veya eleştirel boyutta köşe yazısı yazmaktır.

Sizler bazı şeyleri artık ulu orta yaparken utanıp çekinmezken biz sizlerin yaptıklarını yazmaya utanıyoruz artık.

Işıkların Silivri’ye kazandırdığı elle tutulur iki şey var bunu kimse inkar edemez bu konuda da taktiri hak ediyor bence.

Birincisi tarım çalışmaları (Turam) ikincisi de din ve kültür turizmi, uzun emek ve sabır isteyen projeler. Ak Parti bu iki projede Işıkların doğru bir şeyler yaptığının farkındalar ama sırf sözüm ona muhalefetlik yapmak için ısıtıp ısıtıp aynı konuyu gündeme getirmekten yorulmadılar.

Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler.

Bu iki proje konusunda nasıl çalışmalar yapıldığını nasıl emek verildiğini en yakından bilen isimlerden biriyim.
Özcan ışıkların Kutlu hakkındaki tek doğru konuşması ‘’ bir kez bile Turama gidip görmemiş neler yapıldığını bilmiyor ama boş boş konuşuyor’’.

Kutlu’ya tavsiyem bir ilçe başkanı olarak değil Silivri belediyesinin bir meclis üyesi olarak alın bütün meclis üyelerinizi sadece 1 saatliğine gidip bakın yapılan çalışmalara.

Beğenmezseniz asıl o zaman konuşma hakkına sahip olursunuz.
 
 
 

 

 

 

YORUM EKLE

banner148

banner132