KİMSE SABRIMIZI SINAMASIN

 

Yeni  hafta da acıyla başlayan bir Türkiye var gündemde. Yine terör yine evlerine ateş düşen aileler var.

Kelimelerimin en aciz kaldığı yerdir Şehit haberleri.

Ne söylesem ne yazsam yetersiz kalıyor ve ben bu konuda aciz kalmak dan yoruldum artık.

Son bir yılda 17 bombalı saldırı 372 can kaybı 1837 yaralı ama sıfır istifa. 

Neresinden tutsanız elinizde kalıyor, benim gibi bunu yüreğinde hisseden milyonlarca insan var Türkiye'de. 

Şehit cenazesi töreni'nde bir yetkili konuşma yaparak ''Şehit olan polislerimizin ve vatandaşlarımızın intikamını alacağız'' diyerek açıklama yapıyor. Devletimizden bahsediyoruz beyler, mafya hesaplaşması veya mahalle kavgasından bahseder gibi açıklama yapamazsınız. Devlet intikam almaz, gereği neyse onu yapar, bu zamana kadar da yapmalıydı.

Rahmetli Alparslan Türkeş '' Devlet bana 3 ay süre versin pkk yı bu dağlardan kazıyayım'' dediği günler geliyor aklıma. Kim neden izin vermemişti hiç bir zaman bilemedik. 

90 lı yıllarda pkk terörü'nün en çok hortladığı zamanda bile, son 16 yıldır AK Parti hükümetinin yönetimde olduğu kadar şehit vermedik sanırım. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupada ki terör saldırıları olduğu zaman bir açıklama yapmıştı '' ülkenizde ölen her bir vatandaşın sorumlusu sizsiniz'' demişti. Çok merek ediyorum peki bizim ülkemizde her gün Vatani görevini yapan ana kuzuları'nın,  haince pusu kurularak katledilen polisimiz'in, canlı bombalarla şehir merkezlerinde Şehit edilen masum vatandaşlarımızın sorumluluğunu kim alacak. 

Neden Ak Parti hükümeti ve benim güçlü Devlet'im terör konusunda aciz kalıyor.  Her terör saldırısında provakasyonlara gelmeyelim, birlik beraberlik içinde olalım, bu Vatanı böldürmeyeceğiz sözleri yerine, artık gereğinin yapıldığı açıklamalarını duymak istiyoruz.

Kimsenin Provakasyonlara geldiği yok, hepimiz birlik ve beraberlik içindeyiz ve her ne olursa olsun tek kişi kalana kadar bu Vatanı böldürmeyeceğiz, bu konuda hepimiz hem fikiriz.

Yaşanan bu kahpece saldırıda 36 sı polis 8'i sivil 44 kişi hayatını kaybetti ve 166 kişi yaralandı. Daha ne kadar bu acılara maruz kalacağız bilemiyorum. 

Nasıl ki 15 Temmuz darbe girişimi gecesi tek yumruk olduk ve hain darbecilere karşı bu Ülkeyi böldürmedik bundan sonrada böldürmeyeceğiz. 

Ülkemizin enbüyük sorunlarından biri terör belasıyken hepimiz bir takım rantların ve siyasi çıkarların peşine düşmüş durumdayız. Birileri hiç utanmadan siyasi açıklamalar yaparak '' Başkanlık sistemi gelmezse ülke bölünür'' açıklaması yapmayı kendine hak görüyor.

Nasıl bir akıl tutulmasıdır ki hengün toprağa verdiğimiz Şehitlerimizin kanları yerdeyken siz siyasetçiler başlanlık sistemini ağzınızdan düşürmüyorsunuz.

Artık yeter kimse bizi vatanımızı bölmekle, bayrağımızı indirtmekle, Demokrasimizle, Cumhuriyetimizle, Laiklikle, ve bu Vatanın evlatları ile sınamasın.  

Türkiye'de ki terör konusunda bütün siyasi partilerin ortak hareket etmesi gerekiyor, yapılan bu saldırılar sadece Polisimize, Askerimize yapılmıyor Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve bu Devletin Bayrağı altında yaşayan 78 milyon vatandaşımıza yapılıyor aslında. 

Tüm siyasi partilerin, siyasi gömleklerini çıkarıp bir kenara bırakarak terör konusunda birleşerek ortak hareket etmesi gerekiyor.

Yeni acılarla sınanmadığımız güçlü ve huzur içinde bir Türkiye dileği ile başımız sağolsun Türkiyem.YORUM EKLE

banner148

banner132