KİM O BELEDİYENİN GAZETECİSİ !!

 ÖZCAN IŞIKLAR'DA KORKU DAĞLARI SARDI.

Kim O Silivri Belediyesinin Gazetecisi! Ben biliyorum da istedim ki Silivri'de bilsin.

Gün geçmesin ki Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve avaneleri bir vukat işlemesin.  

Aynı zamanda Silivri CHP yeni bir skandala yeni bir olaya imza atmasın.

Korku dağları sarmış ve korkularından kime nereye ve nasıl saldıracaklarını bilemez durumda hata üstüne hata yapmaya devam ediyorlar.

Bir gazeteci meslaktaşımla yaptığım ropörtajdan dolayı hem şahsıma hem de gazetemize yapılan saldırı ve ambargoların ardı arkası kesilmiyor.

 Neymiş efendim Özcan Işıklar bu gazeteciyi sevmiyormuş ve onunla husumeti varmış! Bana ne kardeşim!
Belediye Başkanımıza iki çift lafım var;

''Kusura bakmayın ama ben sizin yanınızda tuttuğunuz üç kişilik paralı askeriniz olan gazetecilerinizden değilim, kiminle istersem onunla ropörtaj yaparım. Kiminle ropörtaj yapacağım konusunda da sizden izin alacak değilim''. 
Kaldı ki bu gazeteci ile uzun yıllar iş yapan yanınızda tutan da sizdiniz.

Ama yetmedi Özcan Işıklar hırsına ve öfkesine yenik düştü, bu kez CHP'li Meclis üyelerine talimat vererek '' Bu gazetelere ne demeç vereceksiniz ne de reklam vereceksiniz'' diyerek, CHP grup karar defterine karar aldırarak tüm meclis üyelerine imzalattırdı.

Yine yetmedi yönetim'inde bulunduğum Silivri Alevi Kültür Derneği'ne ambargo uygulayarak ''Bana karşı muhalif olan bir gazeteci bu dernekte olduğu için ben bu derneği tanımıyorum hiç bir taleplerini de karşılamayacağım'' diyerek Hacı Bektaş-i Veli Türbesine yapılacak ziyaret için tahsis ettiği otobüsleri geri çektirdi, en çok oy aldığınız Alevi vatanşalarımızın size öfke duymasına sebep oldunuz.

Yine yetmedi, gazetemizde yer verdiğimiz ve haftada bir gün yemek üzerine yazı yazan iki genç partili kardeşimize; İlçe Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen'e verdiğiniz talimatla, ''Neden o gazetede yazı yazıyorlar, bizim kendi gazetecimiz var Hür Haber gazetesinde yazı yazsınlar'' diyerek bu gençler istemeyerek de olsa yazılarına son vermek zorunda kaldılar. 

Düştüğünüz şu duruma sadece gülüyorum.

O kadar çok güldüm ki şu son zamanlarda Özcan Işıkların ve İlçe Başkanı Suna Göçengil'in yaptıklarına.

Belediyenin ilanlarını kestiniz sesimiz çıkmadı, haber bültenlerini yollamadınız sizin tercihiniz dedik, meclis üyelerine talimat verdiniz selam bile vermeyeceksiniz diye saygı ile karşıladık, ama söz konusu ekmek kavgası olunca, çocuğumun nafakasını  kazandığım işim olunca değil bir belediye başkanı'nı feriştahını bile tanımam.

Koskoca Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı'nın düştüğü içler acısı duruma bakın, hiç işi gücü kalmamış iki tane genç çocuğun gazetemizde yazdığı yazılarına müdahele etmekle uğraşıyorlar.

Biz biliyoruz da kamuoyunun bilmesi için tekrar yazıyorum. 

Işıklar artık gizlemeden gizli ortağı olduğu Hür Haber gazetesi için ''BELEDİYE'NİN GAZETECİSİ'' diyerek Sevginar Sali'yi kendi personeli olduğunu her yerde dillendiriyor.  '' Bizim belediyenin gazetecisi var ona demeç verin'' diyerek direktifler veriyor.

Sahi öbürleri de var dı değilmi!! 

Diğer bir maaşlı gazetecinize gidip bu aralar bizim haberlerimizi çok az yapıyorsun, bizi daha fazla desteklemen lazım diye, fırçaladığın o gazetenin çalışanları tarafından konuşuluyor.

Bir diğer gazetecinize de bir okul yanında çay bahçesi & cafe verdiğinizi de kendi ekibiniz tarafından ve bu gazeteciniz tarafından övgü ile anlatılıyor.

Demem o ki, ne siz ne de avaneleriniz beni emrinizdeki kiralık gazetecilerinizle karıştırmayın. 

Ne sizin paranız yeter benim kalemimi satın almaya nede sizin baskı ve ambargolarınız yeter benim bu gazeteyi çıkarmama. 

Son zamanlarda yaptığımız haberlerimizi çok sıkı takip ettiğinizi ve yaptığımız haberlerden dolayı rahatsız olup insanlara baskı yaptığınızıda biliyorum. 

Ama Silivri sizin oyun oynayacağınız alanınız değil ve istediğiniz gibi insanlara baskı yaparak, korkutarak, belediyenin gücünü kullanarak oyun oynayamazsınız.

Silivrili vatandaşların oyu ile seçilmiş bir makama gelmiş ve ben dahil burada yaşayan herkesin verğileri ile maaş alan birisiniz.

Beni çok iyi tanırsınız yalan yanlış ve dayanağı olmayan haberleri yapmayacağımıda bilirsiniz. Yeri geldiğinde nasıl ki yaptıklarınızı taktir etmesini biliyor övgü ile bahsediyorsam ve belediye başkanı olmanızdan dolayı size saygı duyuyorsam sizden de aynı saygıyı görmek benim en doğal hakkımdır sanırım.

Böyle bir köşe yazısı yazmak beni inanılmaz rahatsız ediyor ama 4. kez duyduğum ''Deniz'de dahil bütün muhalif gazetecilere Bora Balcıoğlu ile 1000 ( Bin) TL yollasam hemen yarın beni övmeye başlarlar'' sözünüzü öncelikle size ve konumunuza yakıştıramadığımı belirteyim. 

Diğer gazetecileri bilemem ama benim sizin vereceğiniz o  bin Lira paraya ihtiyacım yok sayın Işıklar. 

Bana cevap hakkı doğduğu için bu konuşmalarınıza cevaben '' Ben size 2000 TL yollayayım da susun ve siz asli göreviniz olan belediye başkanlığını yapmaya devam edin de gazetecilerle uğraşmayın''. 

Şunun şurasında ne kaldı ki seçimlere, aday olamayacağınızı da çok iyi bilmenize rağmen, çalışacağınız yerde kiminle uğraşacağınızı şaşırmış durumdasınız.

Kimler size nasıl toz pembe bir tablo çiziyor bilemem ama!!!

Buradan tüm Silivri'nin huzurunda yazıyorum Özcan Işıklar aday adayı olmanın ötesine geçemiyecek ve değil yeniden Başkan olmak aday bile olamayacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihangir Davutoğlu
Cihangir Davutoğlu - 5 yıl Önce

Deniz kardeşim, müthiş bir yazı çıkarmışsın. Duyumlarla değil gerçek bilgilere ulaşarak haber ve köşe yazısı yazdığını biliyorum. Bazı gazetecilere 1000 TL verirse lehine yazı yazacaklarını söyleyene; helalinden bin lira vereyim de hamam parası yapsın… Sevgiler.

banner148

banner132