KELEBEK ETKİSİ

 Kozasından yeni çıkmış bir kelebek telaşında.

Her şeye dokunmak, her şeyi yeniden anlamak gibi garip bir davranışlar sergiliyor. Kozasının örüp, içinde aylar süren uykusunu tamamladıktan sonra yeryüzünde neleri kaçırmış olabileceğinin telaşı düşmüştür yüreğine…

Tek bildiği, o rengârenk yaşamın kendisi için bitme noktasında olduğudur. İşte, o yüzdendir ki Kelebek uçarken hep zikzaklar çizer. Acelesi vardır sonlanacak bir hayatı vardır.

Her şeye dokunmak, her şeyi anlamak ister. 

Silivri’mizin siyasi hayatına göz attığımızda herkesin suspus olup, kapalı kapılar ardındaki siyasi manevraları sessizce izlediklerini görmekteyiz…

Belediye Başkanımız Sayın Özcan Işıklar, kozasından yeni çıkmış bir kelebeğin davranışlarını sergilemekte olduğunu; bu çıkışın nasıl garip bir telaşa dönüştüğünü de izlemekteyiz…

15 Temmuz sonrası Fethullah Gülen etiketinden sıyrılma çabaları, kelebek etkisinin ilk günleriydi. 

Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde Fenerbahçe markasının altında biraz olsun soluklanma anını yakalayan başkanımız, silkinip “yıkılmadık ayaktayız” sözüne adeta atıfta bulunurcasına meydanlara atıldı. Gelin görün ki “kelebek etkisi” daha da ağır basacak ve zikzaklar çizerek uçmaya çalışacaktır.

Kısa bir dönem önce Maskoop Kooperatifinle kanlı bıçaklı savaşa kalkan Sayın Işıklar, “CHP’nin Tarım Politikaları” toplantısında bu konuyu gündeme bile taşıyamayarak ülke çapında ses getirmekten geri kalacaktı! Eh, üç gün sonra da o meşhur zikzaklarıyla konudan sanki bir habermiş gibi uçup gidecekti.

Tam da bu çıkmazı yaşarken Fenerbahçe kulübü imdadına yetişecek, hızla gidip Fenerbahçe’nin palamut meşesinde soluklanmaya çalışacaktır. 

Kimlere yer bağışlamaya kalkmamıştı ki; 2 bin dönüm arazisi olan merhum İbrahim Arıkanlı’ya bile yer vermeye kalkmıştı…  Tarım arazisi dediği bölge de şimdi Fenerbahçe’ye yer gösteriyordu medya da paylaştığı fotoğraflarda… 
Tarım arazilerini bırakıp, birdenbire şehrin içine döndü. Kuvvetlenmiş görünüyordu. 

 Tam da 6 yıl önce “Silivri Belediyesinin insan odaklı projelerinden biri olan “Engelli Cafe” Ocak ayı sonunda hizmet vermeye başlayacak.”  Manşetiyle girdiği engellilerin dünyasından “ bir tek şantörleri eksik” sözleriyle çıkacaktı, çıkaracaktı… 

Daha dün gibi anımsıyorum! Sayın ışıklar, Belediye Başkanlığını kazandığı gün gözyaşlarını tutmayan boğulurcasına ağlarken “ babasının elinden ahilik podyamı takmıştım, ne mutlu bana bu günleri de gördüm”  diyen Fuat Bulcan’ın göreceği görecelik; 56 yıllık dükkânından “Almanya’dan oğlum gelecek”  edasıyla kapı dışarı edilmesidir. 

Merak ediyorum, yılların esnafı Sevgili Bulcan ağabeyimize “bu kaçıncı kazık” diye kendimi sormaktan alamayacağım! Onun için söyleyeceğim tek şey “Kelebekler Ağlamaz” olacaktır.

Yine meşhur zikzaklarını atarak uçmaya başlamıştı ki, Allah’ın sevimli kulu olarak önüne Termik Santral projesi çıkıverdi. Ne yazık ki bu projeye de kelebek edasıyla yaklaşacak, “ne kadar bir siyasi getirisi olur” hesaplarıyla reklam boyutunu düşünecekti.

Ne yazık ki üç beş gönüllü nün dışında sadece; Trakya Belediyeleri ortak protestosuna katılmaktan başka yapacak bir şeyi yoktu. Çarşı meydanında imza kampanyası başlatacaktı ama belediyenin elini taşın altına sokacak bir meclis kararı bile alamamıştı.

Şu çarşıya, masa atmayı adet haline getiren belediye başkanımız, partisinin dinamiklerinin emeklerini bir çok kere boşa heba edecekti. Aylarca, küçük köprünün başına bir şemsiye ile bir masa atıp, dere ıslah çalışmalarını protesto edip 15 Temmuz sonrası  “Kadir babasına” adeta sarılıp ağız dolusu teşekkürleri sıralayan Sayın ışıklar’ın, kendi partilisinden çok Ak Parti cenahına zikzaklar yaptığını hep birlikte defalarca izledik…

 Dilruba Önal hocama da saygılarımı sunarım…

Siz, Silivrili hemşerilerim. Belediyeyi kelebekler vadisine çeviren, çok da sevdiğiniz, Belediye başkanınız Sayın Özcan Işıklar beyefendi hakkında bir çok kereler eleştirdiğimiz yazılarımızı okudunuz!

Bu kadar yazı, bu kadar eleştiri size hiç kelebek etkisi kadar etki yaptı mı?
YORUM EKLE

banner148

banner132