KADININ FENDİ

 Bu hafta Silivri’mizde görev yapan seçilmiş muhtarımızdan bahsetmek istiyorum. Bir tane muhtarımız var ki Semizkumlar Mahallemizde, kendisi bayan olmasına rağmen her taşın altına elini koyuyor.

Özellikle mahallesi ile ilgili sıkıntıları olduğunda, her şeye göğüs gererek hanımlığından ödün vermeden bütün sorunların üstesinden gelmeyi hedeflemiş bir muhtar…

Sayın Hatice Büyükoğlu

Kendisi ile bu hafta gündem üzerine, mahallenin sıkıntılarını, sorunlarını, eksiklerini değerlendirmek amacı ile kısa bir görüşme gerçekleştirdim. Sağolsun beni kırmadı ve sorularıma cevaplarını verdi. Seçildiğinde ilk yapmak istediği şeyin mahallenin en önemli sıkıntılarından olan sağlık ocağını mahalleye getirmek olduğunu söyleyen Büyükoğlu’nun hedefine kısa bir zaman kalmış ulaşması için.

İlk kendi çabaları ile gönüllü olarak hastalara bakacak hekim ve hemşire bulmuş, şimdi ise Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile görüşüp ihtiyaçları karşılamak amacıyla araç gereçlerin temin edileceğinin sözünü almış.

Büyükoğlu bununla yetinmemiş mahalleye tam anlamı ile sağlık ocağı olabilmesi için bir bağışçı bulmuş. Ve daha yapacak çok şeyinin olduğunu söyleyen Büyükoğlu Mahallesi, durduğu, kendisi var olduğu sürece her türlü çalışmanın gerçekleşeceğini dile getirdi. 

Ayrıca istenildiği takdirde yapılamayacak hiçbir şeyin olmadığını da söyledi. Ben buradan şunu söylemek istiyorum, kadının fendi istediğinde bağışçı da bulur, sağlıkocağı da mahallesine getirir tebrik ediyorum ve Silivri’de bulunan siyasilerimizin de kendisine bu zamana kadar destek olduğunu bilerek bundan sonrasında da desteklerinin devam edeceğini umuyorum.

 Kadına Yönelik Şiddeti Kınıyoruz.

Bu ayki Kasım ayı Meclisinde Ak Parti Grubu adına Gündem dışı söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Filiz Baş Güler, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü için çok anlamlı bir konuşma gerçekleştirdi. Güler; “Kadın erkek arasındaki fiziksel farklılığın yaşam hakkı eşitliğini bozmadığına, aksine bu farklılıklar toplumda kadına daha etkin ve toparlayıcı bir görev yüklediği bilinmektedir” diyerek kadının toplumdaki öneminden bahsetti.

Aynı zamanda “Kadına karşı şiddetle mücadelede, üzerimize düşen görevi yapmak için hep birlikte Kararlıyız, Bizde varız diyelim” dedi.

Bizde Varız.

Bende buradan, kadına yapılan her türlü şiddete karşı olduğumu dile getirerek, yaklaşık dokuz yıldır mesleğimde, yeri geldiğinde gecemi gündüzüme katarak her türlü zorlukla mücadele ettim.

Alnımın teri ile ekmeğimi kazandım. Zaman geldi sahalarda Spor Muhabirliği yaptım, zaman geldi kızımı uykusunda bırakıp kazalara gittim. Ne kadın olduğum için nede mesleğimin zorluklarından dolayı yakınmadım. Kadın olmak zor, ama biz kadınların işini zorlaştıranlar olmadığı sürece bizler her taşın altına elimizi koyduk, koymaya da hazırız.

Semizkumlar Mahalle muhtarımızın Hatice Büyükoğlu gibi taşın altına elini koyan kadınlarımız olduğu sürece “Bizde varız” demekten vazgeçmeyeceğiz.


YORUM EKLE

banner148

banner132